زندان های تاریخی و سوپراستار دنیا (تصویر و عکس)


زندان های تاریخی و معروف جهان (عکس)

زندان های دنیا ، زندان های تاریخی و معروف دنیا : زندان جاای است که افراد از نظر فیزیکی ، محدود و توقیف و معمولاً از آزادی‌های شخصی محروم می‌شوند. در طول زمان زندان ها برای زندانی کردن مردمان گوناگون
زندان های دنیا ، زندان های تاریخی و معروف دنیا : زندان جاای است که افراد از نظر فیزیکی ، محدود و توقیف و معمولاً از آزادی‌های شخصی محروم می‌شوند. در طول زمان زندان ها برای زندانی کردن مردمان گوناگون از جنایتکاران تا اشخاصی که با رژیم سیاسی فعلی مخالفت می کردند بهره گرفته میشد. شمار کمی از این زندان ها به دلیل زندانیان برجسته شان ، درمان وحشیانه زندانیان و یا گهگاهی اوقات تلاش شجاعانه برای فرار بدنام شدند. در اینجا وارسی کلی ای بر سرشناسترین زندان ها حضور دارد.

۱۰ هیلتون هانوی (Hanoi Hilton)

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩
تصویر و عکس زندان های تاریخی و معروف دنیا (تصویر و عکس)

هیلتون هانوی

زندان هوآ لوآ ، با طعنه به هیلتون هانوی توسط اسرای نبردی ایالات متحده ابداع شد ، و در ابتدا توسط کشور فرانسه ساخته شد که محل نگه داری زندانیان سیاسی ویتنامی بود. پس از آن ارتش کشور ویتنام شمالی از این زندان برای زندانیان جنگ کشور ویتنام بهره میگرفت. زندانیان در اینجا در معرض شکنجه ، گرسنگی و حتی قتل بودند. سلبریتی های شناخته شده شبیه به سناتور جان مک کین ، جیمز استُک دال و باد دِی تنها شمار کمی از زندانیان جنگ آن زمان در این زندان بودند.

۹ موزه نسل کشی تول سلنگ (Toul Sleng Genocide Museum)

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس زندان های تاریخی و معروف دنیا (تصویر و عکس)
موزه نسل کشی تول سلنگ

در سال ۱۹۷۵ ، تول سلنگ یا تیول اسلنگ توسط رژیم خمرها از آنچه وقتی دبیرستان بود تبدیل به زندان شد ، که شاید یکی از ترسناکترین زندان های دنیا است. زندانیان به منظور اجبار به اعتراف به جرمی که به آن متهم شدند منظم نکته شکنجه قرار می گرفتند. هنگامی که آنها بنام توطئه قیمتی اعتراف می کردند اعدام می شدند. از بیش از ۱۷۰۰۰ زندانی تول سلنگ ، تنها چندین بازمانده شناخته شده حضور دارند. پس از این که در سال ۱۹۷۹ ارتش کشور ویتنام این زندان را یافت ، تول سلنگ تبدیل به موزه تاریخی یادآوری اقدامات رژیم خمر در کامبوج شد.

۸ بندر آرتور (port Arthur)

تصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس زندان های تاریخی و معروف دنیا (تصویر و عکس)

بندر آرتور

بندر آرتور مستعمره پیشین در تاسمانی ، کشور استرالیا است. از سال ۱۸۳۳ تا دهه ۱۸۵۰ ، اینجا مقصدی برای سرسخت ترین جنایتکاران بریتانیایی و ایرلندی و زندانیان شورشی زندان های دیگر بود. امروزه ویرانه ها از جمله زندان ، بیمارستان و کلیسای ساخته شده توسط محکومین بسیار قابل تشخیص باقی ماندند. در سال ۱۹۹۶ وقتی که تک تیر انداز به گردشگران تیراندازی کرد ۳۵ نفر کشته شدند و بندر آرتور به کشنده ترین محل قتل عام در کشور استرالیا مبدل شد.

۷ قلعه ایلمینا (Elmina Castle)

تصویر و عکس شماره ۴ ⇩تصویر و عکس زندان های تاریخی و معروف دنیا (تصویر و عکس)
قلعه ایلمینا

قلعه ایلمینا در سال ۱۴۹۲ در غنا ساخته شد که کهنه ترین آپارتمان اروپا در صاحارای جنوبی (جنوب صحرای آفریقا) می باشد. برای بیش از سیصد سال ، برای نگهداری از مردمی بهره گرفته میشد که برای بردگی به فروش رسانده میشدند. این غیر متداول عدم که بردگان در سلول خود با ۲۰۰ نفر دیگر همراه باشند که حتی محیط کافی برای خوابیدن هم نداشتند.

۶ جزیره روبن (Robben Island)

تصویر و عکس شماره ۵ ⇩تصویر و عکس زندان های تاریخی و معروف دنیا (تصویر و عکس)
جزیره روبن

جزیره روبن در جوار سواحل کیپ تاون ، آفریقای جنوبی واقع شده که در طول سال ها عملکردهای انبوه ای از جمله مستعمره مبتلا به جذام در یک نقطه را داشته است . با این حال به عنوان یک زندان تحت نظر رژیم آپارتاید شناخته شده می باشد. سلبریتی های شناخته شده شبیه به نلسون ماندلا و کالما مُتلانس تنها شمار کمی از زندانیان سیاسی آن زمان در این زندان بودند. امروزه جزیره روبن یک مقصد گردشگری محبوب است که قادر هستید توسط کشتی های کیپ تاون به آنجا برسید. این جزیره ناحیه اهمیتی می داری برای پرورش پنگوئن آفریقایی می باشد.

۵ جزیره گورِ (Goree Island)

تصویر و عکس شماره ۶ ⇩تصویر و عکس زندان های تاریخی و معروف دنیا (تصویر و عکس)
جزیره گورِ

هزاران نفر از بردگان پیش از این که کشور فرانسه تجارت برده را در سال ۱۸۴۸ فسخ کند از جزیره گورِ در سنگال عبور کردند. منزل بردگان تنها یکی از جاها در این جزیره است که پیش از این که برده ها با کشتی به آمریکای شمالی و جنوبی رسانده شوند در آنجا نگه داری می شدند. این محل در حال حاظر موزه ای می باشد که آمریکایی های آفریقایی تبار که ریشه های خودشان را در آنجا جستجو می کنند.

۴ قلعه دِ ایف (chateau d`if)

تصویر و عکس شماره ۷ ⇩تصویر و عکس زندان های تاریخی و معروف دنیا (تصویر و عکس)
قلعه دِ ایف

قلعه دِ ایف در کشور فرانسه به دلیل استفاده آن در کتاب “کنت مونت کریستو” نگاشته شده توسط الکساندر دوما شناخته شده می باشد. از سال ۱۶۳۴ تا قرن ۱۹ این قلعه به عنوان مکانی برای زندانیان سیاسی و مذهبی انتخاب میشد. زندانیان با رفاه و کلاس بیشتر از آن هایی که شانس کمتری داشتند معالجه های خوب تری را میگرفتند. با این حال ، آن ها برای این امتیازات باید مبلغی را توجه کرد می کردند. این مکان در سال ۱۸۹۰ غیرنظامی و به روی عموم گشوده شد و در حال حاظر یکی از سرشناسترین زندان ها در دنیا است.

۳ جزیره ابلیس (Devil Island)

تصویر و عکس شماره ۸ ⇩تصویر و عکس زندان های تاریخی و معروف دنیا (تصویر و عکس)
جزیره ابلیس

جزیره تبعیدگاه ابلیس برای بار اول در سال ۱۸۵۲ راه اندازی شد ، و یکی از بدنام ترین زندان ها در تاریخ است. در طول ۹۴ سال فعالیت خود ، این زندان سیاسی محل نگهداری زندانیان سیاسی و مجرمان سرسخت بود. زندانیانی که اقدام به فرار می کردند با رودخانه های ناپاک پیرانا و جنگل های انبوه گویان ، کشور فرانسه مواجه می شدند. بیوگرافی زندانی پیشین هنری چاریئر تلاش های متعددی را از فرار از زندان توصیف می کند. در سال ۱۹۷۳ این کتاب تبدیل به فیلم پاپیلون با بازی استیو مک کوئین و داستین هافمن شد.

۲ برج شهر لندن (Tower of London)

تصویر و عکس شماره ۹ ⇩تصویر و عکس زندان های تاریخی و معروف دنیا (تصویر و عکس)
برج شهر لندن

برج شهر لندن * در حال حاضر محل نگه داری تاج و تخت و جواهرات انگلیس می باشد و یکی از جاذبه های گردشگری برتر در انگلستان است، این برج از سال ۱۱۰۰ تا اواسط قرن بیست زندان بود. زندانیان مشهور در اینجا عبارتند از سر توماس مور ، شاه هنری هشتم ، آنه بولین و کاترین هاوارد ( زوج ها سلطان هنری هشتم) و رودلف هس. برج شهر لندن نامدار ترین آپارتمان خالی از سکنه در شهر لندن است. قصه هایی از ارواح از جمله آنه بولین در برج حضور دارد.

۱ آلکاتراز (Alcatraz)

تصویر و عکس شماره ۱۰ ⇩تصویر و عکس زندان های تاریخی و معروف دنیا (تصویر و عکس)
آلکاتراز

آلکاتراز * شاید سرشناسترین زندان در ایالت متحده ، نخستین زندان با حداکثر امنیت و حداقل امتیاز از کشور بود. این زندان محل نگه داری بدنام ترین جنایتکاران از جمله آلکاپن و کِلی بود. آلکاترز در جزیره ای سنگی احاطه شده توسط آب های منجمد خلیج سانفرانسیسکو واقع بود که باور داشتند این مکان گریز ناپذیر است. از ۳۶ فوت شدی که اقدام به فرار کردند ، ۲۳ نفر گرفتار شدند ، ۶ نفر تیرباران و کشته شدند و ۲ نفر غرق شدند. ۵ نفر باقی مانده پس از تلاش برای فرار هرگز نگاه نشدند ، اعتقاد بر این است که آن ها هم غرق شدند. امروزه این جزیره یکی از دوست داشتنیترین جاذبه های گردشگری در سانفرانسیسکو است.

__________________

گردآوری از: آزادمهر چ.

اماکن تاریخی جهان در بخش گردشگری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

جمع کن به احسانی حافظ پريشان را
««« »»»
ای شکنج گيسويت مجمع پريشانی

زندان های تاریخی و سوپراستار دنیا (تصویر و عکس)

TT / 316 — TP / 26%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال