چان چان پرو؛ بزرگترین شهر خشتی دنیا + عکس و تصویر


چان چان پرو؛ بزرگترین شهر خشتی جهان + عکس

چان چان نام شهری در منطقه پیشاکلمبی امریکای لاتین است که در نزدیکی ساحل اقیانوس آرام، در منطقه لالیبرتاد پرو و در ۵ کیلومتری غرب تروخیو واقع‌شده است
کجارو : چان چان نام شهری در منطقه پیشاکلمبی امریکای لاتین است که در نزدیکی ساحل اقیانوس آرام، در منطقه لالیبرتاد پرو و در ۵ کیلومتری غرب تروخیو واقع‌شده است.اینجا بزرگ‌ترین شهر خشتی جهان است که در فهرست میراث بین المللی یونسکو نیز به ثبت رسیده است. چان چان نام سایتی باستان‌شناسی در کشور پرو است که به‌عنوان بزرگ‌ترین سازه خشتی جهان شهرت دارد. این شهر پیش‌تر پایتخت تمدن چیمو بوده و قلمرو آن به طول هزاران کیلومتر در امتداد ساحل شمالی از جنوب اکوادور تا مرکز پرو گسترده بوده است. قدمت عمارت این شهر به سال ۸۵۰ تولدی بازمی‌گردد و تا وقت فتح آن توسط امپراتوری اینکا در سال ۱۴۷۰ ادامه داشته است. در وقت اوج حکومت امپراتوری چیمو، وسعت چان چان در حدود ۲۰ کیلومترمربع و منطقه مرکزی آن در حدود ۶ کیلومترمربع بوده و شمار ۶۰۰۰۰ نفر در آن سکونت داشته‌اند. این شهر از ۹ ارگ مستطیلی تشکیل‌شده است که توسط دیوارهایی به ارتفاع ۹ تا ۱۸ متر احاطه‌شده‌اند. در هریک از این بخش‌ها، هزاران بنا اعم از معبدها، اقامتگاه‌ها، انبارها، فضاهای باز، مخازن و مکان مهمانی عزاداری قرار دارند. دیوارهای عمارت ها نیز اغلب با کنده‌کاری نقوشی شبیه به مفاهیم انتزاعی و جانداران تزئین شده‌اند.

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩

تصویر و عکس چان چان پرو؛ بزرگترین شهر خشتی جهان + تصویر و عکس

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس چان چان پرو؛ بزرگترین شهر خشتی جهان + تصویر و عکس

تصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس چان چان پرو؛ بزرگترین شهر خشتی جهان + تصویر و عکس

تصویر و عکس شماره ۴ ⇩تصویر و عکس چان چان پرو؛ بزرگترین شهر خشتی جهان + تصویر و عکس

تصویر و عکس شماره ۵ ⇩تصویر و عکس چان چان پرو؛ بزرگترین شهر خشتی جهان + تصویر و عکس

تصویر و عکس شماره ۶ ⇩تصویر و عکس چان چان پرو؛ بزرگترین شهر خشتی جهان + تصویر و عکس

تصویر و عکس شماره ۷ ⇩تصویر و عکس چان چان پرو؛ بزرگترین شهر خشتی جهان + تصویر و عکس

تصویر و عکس شماره ۸ ⇩تصویر و عکس چان چان پرو؛ بزرگترین شهر خشتی جهان + تصویر و عکس

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال