جاذبه های گردشگری آلماتی کشور قزاقستان برای گردشگران ایرانی (۸ عکس)


جاذبه های توریستی آلماتی قزاقستان برای گردشگران ایرانی

سفر به آلماتی قزاقستان

خیلی از ایرانیان در تابستان به سفرهای خارج از کشور علاقه دارند. یکی از عالیترین مقاصد گردگشری برای مردم کشورمان آلماتی قزاقستان است.

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩

تصویر و عکس جاذبه های گردشگری آلماتی قزاقستان برای گردشگران ایرانی

 آلماتی
هفته جاری، بر آن شده ایم «آلماتی» را به عنوان مقصدی ناشناخته به شمایی که قصد سفر کرده‌اید،شناسانیم، چون این شهر نه تنها دارای جاذبه‌های تاریخی قابل توجهی است، بلکه در این فصل طبیعت و هوای تمیز آن می‌تواند آسایشی غیرقابل تصور برای شما به ارمغان آورد.

به چه صورت اقدام کنیم
احتمالا با نگاه کردن این نام و توصیفی که ما از آن داریم، این پرسش به وجود آید که به چه صورت باید اقدام کرد؟ براساس توافق‌های صورت گرفته بین ایران و قزاقستان اکنون روابط جهانگردی و تجاری عالی ای میان دو کشور به وجود آمده و سفارتخانه قزاقستان در شهر تهران آماده ارائه خدمات ویزا به متقاضیان است.

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس جاذبه های گردشگری آلماتی قزاقستان برای گردشگران ایرانی

بنابراین نخستین گام برای تجربه این سفر تکمیل فرم سفارتخانه و همچنین توجه کرد مخارج مربوط به صدور ویزاست. این ویزا که معمولا کمتر از یک هفته برای شما آماده می‌شود برای گردشگران مجوز اقامت دو هفته‌ای صادر می‌کند.

به چه صورت برسیم؟
اگرچه اکنون امکان بهره گیری از قطاربه آلماتی به نوعی مهیا شده اما اصلی‌ترین راه رسیدن به شهر آلماتی قزاقستان بهره گیری از خطوط هوایی است که برای آن دو گزینه بهره گیری از خطوط هواپیمایی ایران یا خود قزاقستان برای گردشگران مهیاست.

به این ترتیب با بهره گیری از خدمات این ایرلاین‌ها می‌توانید با سه ساعت پرواز خودتان را به طبیعتی بکر و خوشگل منتقل بکنید. درباره قیمت‌های بلیت هواپیما ضروری است چیزی نزدیک به یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برای رفت و برگشت مد نظر گرفته باشید.

تصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس جاذبه های گردشگری آلماتی قزاقستان برای گردشگران ایرانی

اما از یاد نبرید با هر کدام از این ایرلاین‌ها که به سمت قزاقستان پرواز کردید، حتما پیش از رسیدن به فرودگاه باید فرم مخصوصی را پر کنید که در آن اطلاعات محل اقامت، علت سفر، اطلاعات شخصی و میزان ارزش داری را که همراه دارید، پرسش شده است، بعد باید این فرم را به همراه پاسپورت به مسئول مربوطه در فرودگاه هنگام بررسی کردن گذرنامه خودتان تحویل دهید.

مامور مربوطه بعد از بررسی مدارک و تائید آن مهر وارد شدن روی ویزا و آن برگه خواهد زد. از یاد نبرید این برگه را باید هنگام خروج مجدداً به مامور تحویل دهید، پس در حفظ ونگهداری آن بسیار دقت کنید.

تصویر و عکس شماره ۴ ⇩تصویر و عکس جاذبه های گردشگری آلماتی قزاقستان برای گردشگران ایرانی

چه مقدار هزینه‌ داریم
واحد پول قزاقستان «تِنگه» است و براساس واپسین اطلاعات موجود هر صد دلار ایالات متحده به‌حدود ۳۹ هزار تنگه تبدیل می‌شود که این رقم برای اقامت گردشگران ایرانی یعنی تومان خودمان قابل محاسبه است. البته از یاد نبرید بطور کلی مخارج اقامت و جهانگردی در این کشور آنچنان بالا نیست و برای ایرانیان مناسب است.

الف) محل اقامت: در این کشور با توجه به توسعه زیرساخت‌های جهانگردی اکنون امکانات قابل توجهی برای اقامت از هتل‌های یک یا دوستاره تا هتل‌های تاپ پنج ستاره مانند هتل قزاقستان که گل سرسبد آنهاست، وجود دارد اما آنچه اهمیتی می دارد موضوع قیمت این هتل‌هاست. به‌طور کلی برای بهره گیری از یک اطاق استاندارد دو تخته به همراه ناشتایی ضروری است، رقمی نزدیک به ۱۵ هزار تنگه درنظر داشته باشید (معادل ۴۰ دلار)؛ اگرچه قیمت‌های بالاتری هم در دسترس شما است.

تصویر و عکس شماره ۵ ⇩تصویر و عکس جاذبه های گردشگری آلماتی قزاقستان برای گردشگران ایرانی

ب) خوراک: گردشگران ایرانی برای تامین خوراک در آلماتی گزینه‌های فرق می داری دربرابر دارند؛ مانند فروشگاه‌های زنجیره‌ای یا حتی اغذیه فروشی‌های مکانی. به عنوان مثال یک همبرگر با سیب زمینی و نوشابه تقریبا برای شما نزدیک ۲۰۰۰ تنگه مخارج خواهد داشت و پیتزای دو نفره تقریبا ۶۰۰۰ تنگه خواهد شد. قیمت یک بطری آب معدنی کوچولو نیز با توجه به برند آن از ۱۵۰ تا ۲۵۰ تنگه است.

ج) حمل و نقل: اصل تاکسی در اغلب کشورهای خارجی برای ما ایرانیان قیمتی است؛ چون نرخ آن باتاکسی‌متر محاسبه شده و از آنجا که به مسیرها آشنا نیستیم، امکان می دارد برایمان گرفتاری ساز شود. بنابراین در قزاقستان نیز باید کاملا با احتیاط از لوازم نقلیه عمومی بهره گیرید. اما درباره بلیت اتوبوس مسافربری ضروری است آگاهی بدارید از مبلغ ۱۱۰ تا ۲۰۰ تنگه متناسب با مسیرهای گوناگون باید مخارج کنید. نکته قابل توجه این‌که در این کشور برقراری رابطه با دیگران کمی معضل است، به این علت که تسلط به زبان انگلیسی قابل توجه نیست و اغلب به زبان مکانی یا روسی سخن می‌گویند.

تصویر و عکس شماره ۶ ⇩تصویر و عکس جاذبه های گردشگری آلماتی قزاقستان برای گردشگران ایرانی

حالا کجاها را بگردیم؟
حالا که اطلاعات اولیه را از آلماتی به دست آوردیم نوبت به آن رسیده که در این شهر کجاها را بگردیم.

به‌طور کلی جاذبه‌های این شهر به دو بخش تاریخی و نرمال تقسیم می‌شود، اما آنچه مسلم است آرامش و بهره گیری از مناظر بکر و دست‌نخورده این کشور می‌تواند عاملی در ازدیاد روحیه گردشگران باشد.

تصویر و عکس شماره ۷ ⇩تصویر و عکس جاذبه های گردشگری آلماتی قزاقستان برای گردشگران ایرانی

نباید از یاد بریم، خوب ترین وقت سفر به این ناحیه از ابتدای برج اردیبهشت تا اواخر برج آبان است؛ چون در دیگر ایام سال بارندگی و سرما هوا می‌تواند عاملی در کاهش میزان تقاضای سفر به این ناحیه باشد. برخی مراکز جهانگردی آلماتی به این شرح است:

مسجد مرکزی آلماتی: این مسجد بزرگ‌ترین مسجد این کشور با ظرفیت ۷۰۰۰ نمازگزار است.

عمارت استقلال: در میدان جمهوری آلماتی قرار دارد

موزه دولتی: دارای بیشترین آثار و نشانه‌های تمدن و تاریخی از قزاقستان است.

مگا سنتر: آن دسته از گردشگران که اهل تهیه کرد و نگاه کردن مارک های معتبر هستند می‌توانند سری به مگا سنتر بزنند.

تصویر و عکس شماره ۸ ⇩تصویر و عکس جاذبه های گردشگری آلماتی قزاقستان برای گردشگران ایرانی

پارک قهرمانان: در قلب شهر آلماتی مدام خودنمایی می‌کند.

کاکتوبه: چشمه آرزوها، تله‌کابین و برج رادیویی اصلی‌ترین دیدنی‌های این ناحیه است.

مدئو: کلکسیون ورزشی فراموش نشدنی.

بازار سبز: بازاری مکانی که مردم این شهر خریدهایشان را در آن انجام می‌دهند.

دریاچه آلماتی: برای بهره گیری از این جاذبه حتما از تورهای روزانه بهره گیرید .

کلیسای جامع نیکلاس: این کلیسا که یکی از قدیمی‌ترین کلیساهای شهر است از سال ۱۹۰۹ تا به امروز مدام نکته توجه بسیاری از گردشگران و کسانی بود که برای عبادت به این کلیسا می‌روند.

—با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما کاربران عزيز، يارى نماييد—

تهیه از : بينا ح.

گوناگون گردشگری در بخش گردشگری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

زمانه گر بزند آتشم به خرمن عمر
««« »»»
بگو بسوز که بر من به برگ کاهی نيست

جاذبه های گردشگری آلماتی کشور قزاقستان برای گردشگران ایرانی (۸ عکس)

TT / 242 — TP / 25%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال