سفری گردشگری به هندوستان قصه ای (۱۱ عکس)


سفری توریستی به هندوستان افسانه ای

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩

تصویر و عکس مسافرتی گردشگری به هندوستان قصه ای

مسافرتی گردشگری به هندوستان قصه ای 

هندوستان واقعا کشور قصه ای است,پر از عجایب و زیبا ها است از مردم این کشور گرفته تا دین ها و مذهب ها و جاهای زیبا مختلف,همه و همه جالب هستند. هندوستان سرزمینی است که اغلب از آن به عنوان یک قاره یاد می شود، نه یک کشور؛ زیرا این کشور زیبا از قله های منجمد شده هیمالیا تا نواحی گرمسیر و سرسبز کرالا گسترده شده است.

به همین دلیل هند سرزمین تناقض ها نیز نامیده می شود. مرزهای گسترده هندوستان شامل مناظر نادر و فرهنگ بینظیر می باشد. در هر یک از خیابان های کشور هندوستان قدم بزنید، با عجایبی روبرو می شوید که از خود برای انتخاب هند به عنوان مقصد سفر تشکر خواهید کرد.

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس مسافرتی گردشگری به هندوستان قصه ای

هندوستان مدام به عنوان مقصدی قصه ای شناخته می شود. فرهنگ متمایز هند، جشنواره ها و مهمانیهای باستانی نشانگر خصوصیت حماسی و قصه ای این کشور هستند. دین در هند همچون فرهنگ و جغرافیایی آن بسیار متنوع است. این کشور دارای کهن ترین سنت ها و اعتقادات است. در هندوستان، دین و فرهنگ نقش بسیار اهمیتی می داری را در جامعه ایفا می کنند.

تصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس مسافرتی گردشگری به هندوستان قصه ای

هندوستان به عنوان دومین کشور پرجمعیت جهان، در جنوب آسیا قرار دارد و با کشور پاکستان، بنگلادش، نپال، بوتان، کشور چین و برمه هم مرز است.پایتخت این کشور دهلی نو می باشد و شهرهای مهم آن عبارتند از بمبئی، دهلی، کلکته، مدرس، بنگلور، حیدرآباد، اگرا، میسور، جی پور و گوا.

نژاد مردم هند شامل ۷۲% هندوآریائی، ۲۵% دراویدی و ۳% نژاد زرد است که این نژادها بر اساس شرایط جاای، فرهنگی و دینی نیز دارای تقسیمات خاص خود هستند.طبق قانون اساسی هند، زبان هندی به عنوان زبان مجلسی سر تا سر کشور اعلام شده است.

زبان انگلیسی نیز دومین زبان مجلسی این کشور می باشد. زبان فارسی هشت قرن پیش و در دوره غزنویان به هند راه کشف کرد و سرایندگان بزرگی همچون بیدل دهلوی و امیر خسرو دهلوی و غزل سبک هندی را در خود پروراند.

اختلاف ساعت ایران و هند به این شرح است که ساعت به زمان هند در فصل گرما ۱ ساعت و در فصل زمستان ۲ ساعت جلوتر از ایران می باشد. روپیه واحد پول مجلسی هندوستان است و به ۱۰۰ پیسه تقسیم می شود.

آب و هوای هندوستان:

هندوستان به دلیل داشتن آب و هوای خاص برای مردم کشورمان در نیمه دوم سال تولدی قابل اجرا است. عید نوروز واپسین فرصتی است که برای تور هند عالی می باشد. در بهار نیز هند چندان نامطبوع نیست ولی تورهای ایرانی برای بهار و فصل گرما چندان رونقی ندارند.

تصویر و عکس شماره ۴ ⇩تصویر و عکس مسافرتی گردشگری به هندوستان قصه ایحمل و نقل و ویزا:

برای سفر به هندوستان اخذ ویزا از سفارت هند در ایران لازم است. به منظور اخذ این ویزا ابتدا باید بلیط رفت و برگشت هواپیمای خود را آماده کرده و به همراه سایر مدارک مورد احتیاج به سفارت هند مراجعه کنید.

تصویر و عکس شماره ۵ ⇩تصویر و عکس مسافرتی گردشگری به هندوستان قصه ای

شبکه حمل و نقل درون شهری در هند محدود است و اتوبوس مسافربری ها به دلیل جمعیت زیاد و وسعت شهر چندان قابل دسترسی نیستند. در هندوستان از وسیله ای بنام “آتو ریکشا” نیز بهره گرفته میشود که ظرفیت آن حداکثر سه نفر است و مدام حالت دربستی دارد.

هزینه این سه چرخه ها از طریق تاکسیمتر بر حسب روپیه معلوم می شود. علاوه بر این، تاکسی های شهری و برون شهری نیز حضور دارند. چنانچه دنبال وسیله ای اقتصادی و آسان برای گشت و قرار ده در هند هستید، به شما پیشنهاد میدهیم این کار را با اجاره یک موتور به انجام رسانید.

تصویر و عکس شماره ۶ ⇩تصویر و عکس مسافرتی گردشگری به هندوستان قصه ایغذا و رستوران:

رستوران های هند بسیار متنوع است؛ اکثر آن ها خوراکی های گیاهی عرضه می کنند و برخی دیگر خوراکی های گوشتی. در شهرهای بنگلور و بمبئی صاحبان بسیاری از رستوران های غیرگیاهی، ایرانی هستند. خوراکی های چینی نیز در هند بسیار پرطرفدار است و همچنین غذاخوریهایی شبیه به مک دونالد و KFC نیز در این کشور شعبه دارند.

چنانچه مایل به چشیدن خوراکی های هندی باشید، غذای گیاهی “ماسالودوسا” برای آغاز عالی است. خوراکی های هندی بسیار تند و با ادویه انبوه طبخ میشوند ولی در عوض بسیار خوشخوراک هستند. شایان توجه است که چای در هند پیوسته به همراه شیر و ادویه هایی شبیه به زنجبیل، هل و فلفل مشکی آماده میشود.

تصویر و عکس شماره ۷ ⇩تصویر و عکس مسافرتی گردشگری به هندوستان قصه ایجاذبه های جهانگردی هندوستان:

هند برای هر نوع سلیقه جهانگردی، شامل اکوتوریسم و طبیعت گردی، ماجراجویی، ساحلی و فرهنگی عالی است. از تعطیلات لب ساحل گرفته تا سفر به جاهای مقدس، سفر به هند اشکال مختلفی دارد.

تصویر و عکس شماره ۸ ⇩تصویر و عکس مسافرتی گردشگری به هندوستان قصه ای

تاج مکان، بنارس، غار آجانتا، شهر کویری جایسالمر، پارک ملی کانها، ساحل پالولم، معبد ویروپاکشا، قصر دریاچه پیچولا، خط ساحلی کرالا، باورنکردنیترین چاه دنیا بنام چاند بائوری، دریاچه نگین کشمیر، قطب منار دهلی، گروه یادمان های پاتاداکال،

دماغه دلفین و کلیسای سن استفان از خوشگل ترین و کم نظیرترین جاذبه های جهانگردی هندوستان می باشند که ارائه میدهیم آن ها را به دلیل سپرده و در سفر خود به این کشور از آن ها دیدن فرمایید.

تصویر و عکس شماره ۹ ⇩تصویر و عکس مسافرتی گردشگری به هندوستان قصه ایخوب ترینهای هندوستان:

کم هزینه ترین مقصد: سفر به هندوستان از لحاظ آمار و ارقام و مخارجهایش بسیار ارزان تر از سفر به بسیاری از شهرهای داخلی است. این کشور یکی از مقاصد مهم گردشگران جهان می باشد. جالب است آگاهی بدارید هزینه روزانه سفر به هندوستان فقط ۲۵ دلار است. از لحاظ تحصیل نیز دانشگاه های هند کم هزینه ترین می باشد.

باورنکردنیترین سلمانی ها: سلمانی های هند علاوه بر این که موهای شما را کوتاه می کنند، ابروها، گوش ها و بینی شما را نیز اصلاح می کنند و در آخر هم یک مشتمال و ماساژ حسابی به سر و گردن شما می دهند.

محبوب ترین دستفروش ها: دستفروش های هندی غذا، غذا و اجناس تقلبی به فروش میرسانند. زدودن گوش، دندانپزشکی و سرنوشت خوانی از دیگر خدمات دستفروش های هندی است. سال ۲۰۱۳ در بمبئی شعبه ای از استارباکس گشوده شد که به دلیل طولانی شدن صف مشتریان، یک دستفروش کنار صف بساط چای چید.

بزرگ ترین شبکه های راه آهن: راه آهن هندوستان یکی از بزرگ ترین شبکه های راه آهن دنیا به حساب مییاید که سال گذشته ۱۶۰ ساله شده است. قطارهای هندی روزانه بیش از ۲۰ میلیون مسافر را جا به جا می کنند. با این که مطمئنی و ظاهر خوبی ندارند، سوار آن ها شدن تجربه ای اصیل است.

نامدار ترین جواهرات: زیورآلات هندی از مروارید گرفته تا جواهرات جیپوری در دنیا بسیار مشهور هستند و زنهای هندی مدام از شمار زیادی زیورآلات بهره میگیرند.

تصویر و عکس شماره ۱۰ ⇩تصویر و عکس مسافرتی گردشگری به هندوستان قصه ای

کثیف ترین و طعم دار ترین غذاها: در هند هر نوع خوراکی ای، غذای خوشمزه و غیر سلامت به حساب مییاید. کباب های جاده محمدعلی در بمبئی یا ماهی ماکان در جاده لارنس آمریتسار از جمله خوراکی های محبوب هستند.

ویژه ترین زبان اندام: در هندوستان هیچ زبانی را خوب تر از تکان دادن سر، دست، مچ ها و … که بخشی از حرکات خاص هندی ها است، متوجه نمی شوند. چنانچه می خواهید از آن ها عقب نمانید باید به صحبت کردن آن ها دقت کرده و زود حرکات آن ها را بیاموزید.

وسواس ترین در رابطه با بازی کریکت: در هند بازیکنان کریکت بسیار محبوب هستند و دستمزدهای شگفت انگیز بالایی می گیرند. تماشاهای بازی زنده کریکت در این کشور تجربه ای جالب می باشد که با طبل زنی و آتش بازی و … همراه است.

تصویر و عکس شماره ۱۱ ⇩تصویر و عکس مسافرتی گردشگری به هندوستان قصه ای

حیرت انگیزترین جشنواره ها: در کشور هندوستان فستیوالهای زیادی حضور دارد که هر کدام به نوبه خود گردشگران زیادی را به سوی خود به سوی خود میکشند. جشنواره رنگ هولی یکی از باحالترین آن ها می باشد.

محبوب ترین ایستگاه های تپه ای: شهرهای کوهستانی که به آن ها ایستگاه های تپه ای نیز نقل میشود، بهشت کوهنوردان و دوستداران پیاده روی است. ماتران یکی از نامدار ترین ایستگاه های تپه ای هند می باشد.

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال