در تعطیلات عید فطر به کجا مسافرت کنیم؟ (۶ عکس)


در تعطیلات عید فطر به کجا سفر کنیم؟

مشهد، کیش، قشم و طبیعت بکر گوشه و پیرامون کشور و بعضی کشورهای همسایه قادر هستند گزینه های گیراای برای یک سفر دو سه روز باشند.
نشریه هفت صبح: مشهد، کیش، قشم و طبیعت بکر گوشه و پیرامون کشور و بعضی کشورهای همسایه قادر هستند گزینه های گیراای برای یک سفر دو سه روز باشند.

تعطیلات عیدفطر سال جاری سه روزه است. اما با یک بدشانسی همراه هستیم. آن همه این که جمعه جزو همین تعطیلات است. بنابراین اگه قصد سفر دارید با ید فکر یک سفر سه روزه باشید. مسافرتی که قادر هستید همین حالا هم که گزارش ما را می خوانید برایش برنامه بریزید. قادر هستید مانند بسیاری از خانواده ها به مشهد بروید که مقصد جمع کثیری از ماست. در این ایام، مشهد شلوغ می شود و پیرامون حرم سفت می شود هتل پیداکرد. گرچه شلوغی عید فطر مشهد را نمی شود با ایامی مانند شهادت امام هشتم (ع) یا عید نوروز یا ایام این چنینی مقایسه کرد.

دو گزینه هم در خلیج همیشگی فارس دارید. قادر هستید به قشم یا کیش بروید و خوشی یک سفر سه روزه را برای خود فراهم کنید. آنجا تا دلتان بخواهد جشنواره حضور دارد و قادر هستید با خرید در بازارهای گوناگون این دو شهر در فستیوالهای برای فصل تابستان شرکت کنید. علاوه بر این سفر به کشورهای دیگر هم جذابیت همیشگی خودش را دارد. دوبی و کشور ترکیه گزینه های همسایگی ما هستند.

گرچه خطرات تروریستی، شهرهای کشور ترکیه را به مخاطره مییاندازد اما باز هم قادر هست گزینه سفر باشد. خلال این که در حال حاضر، قیمت پروازها و تورها به کشور ترکیه کاهش کشف کرده است. علاوه بر این قادر هستید بلیت تورهای تفریحی و طبیعت گردی کشور خودمان را تهیه بکنید. مسافرت های یک تا سه روزه به نقاط زیبا کشور خودمان در دل کویر، شمال کشور، استان های غربی و مرکزی که جذابیت زیادی دارد. به هر حال برای عید فطرتان برنامه ریزی کنید که تا مهرماه خبری از تعطیلی دو سه روزه نیست.

مشهد؛ یک شهر زیارتی و تفریحی

گزینه نخست بسیاری از مردم کشورمان برای هر تعطیلی، سفر به مشهد است. زیارت امام هشتم (ع) برای خیلی از مردم ما یک گزینه همیشگی برای سفر در ایام تعطیلی است. خلال این که مشهد در طول ۱۰ سال گذشته به لحاظ مراکز تفریحی، جهانگردی و تجاری به قطب منطقه شرق کشور مبدل شده است. شهرهای طرقبه و شاندیز، مراکز تجاری و جهانگردی گوناگون مانند پدیده شاندیز، پروما، وصال، الماس شرق، کلکسیون های آبی گوناگون مانند موج های آبی، آفتاب و ایرانیان و مراکز تاریخی شبیه به مقبره فردوسی، نادرشاه افشار و… قادر بوده مشهد را به ناحیه ای خوشایند برای طی کردن تعطیلات مبدل کند.

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩
تصویر و عکس در تعطیلات عید فطر به کجا سفر کنیم؟

اگه تهران بزرگ را مبدا سفر بسیاری از اشخاص قلمداد کنیم، جاده جنوب تهران بزرگ- مشهد یعنی مسیری که از سنان، شاهرود، سبزوار و شهر نیشابور می گذرد، در طول سال های گذشته با تاسیس آزاد راه های گوناگون، ۱۰۰ کیلومتر کوتاه تر شده است. بنابراین احتمالا سفر با ماشین شخصی خیلی سفت نباشد، ولی بسیاری هستند که درپی تور می گردند. اگه بخواهید با تور به مشهد بروید، قادر هستید گزینه دوشنبه تا چهارشنبه را برگزید که ۴۰۰ هزار تومان محاسبه شده است. اگه با همین شرکت، از سه شنبه تا پنج شنبه به سفر بروید، هزینه مسافرتتان می شود ۴۹۵ هزار تومان.

برای سفر از چهارشنبه تا جمعه هم باید ۵۲۰ هزار تومان به ازای هر نفر توجه کرد کنید. در کل باید برای سفر با تور به مشهد حدود ۳۵۰ هزار تومان خرج کرد. اما اگه مییاندیشید که قادر هستید خودتان به مشهد بروید و آنجا هتل یابید یا منزل اجاره کنید، قادر هستید به گزینه سفر هوایی یا قطار اندیشید. سفر یک ساعته با هواپیما به مشهد، شلوغ ترین خط هوایی کشور را رقم زده است. قاعدتا اغلب اشخاص عصر روز سه شنبه تعطیل شده و می خواهند به مشهد بروند. این اشخاص باید حداقل ۲۳۰ هزار تومان بابت بلیت تهران بزرگ- مشهد خرج کنند.

حداکثر قیمت بلیت برای سه شنبه شب، ۲۶۰ هزار تومان است. اما اگه تهرانی ها روز سه شنبه را مرخصی بگیرند و بخواهند روز دوشنبه به مشهد بروند، قادر هستند بلیت هایی با قیمت ۱۸۵ تا ۲۰۰ هزار تومان آماده کنند.

اصفهانی ها برای حرکت در روز سه شنبه به مشهد باید بلیت هایی با قیمت ۲۲۷ و ۳۵۰ هزار تومان تهیه بکنند. قیمت بلیت اصفهان- مشهد در روز چهارشنبه بین ۲۰۹ و ۲۷۶ هزار تومان و در روز دوشنبه بین ۲۲۵ و ۲۸۵ هزار تومان است. اهوازی ها در روز دوشنبه باید بین ۲۰۰ و ۴۸۱ هزار تومان هزینه کنند. اما هزینه همین سفر در روز سه شنبه از ۲۵۰ تا ۵۴۷ هزار تومان متغیر است.

اگه مییاندیشید قادر هستید از تهران بزرگ با قطار به مشهد سفر کنید، سفت در اشتباهید. تمام بلیت های سه شنبه تهران بزرگ- مشهد به فروش رسانده شده است. اما برای روز دوشنبه قادر هستید بلیت ۱۶۹ هزار تومان قطار حیات را تهیه بکنید. قطار تبریز- مشهد هنوز برای سه شنبه، ظرفیت خالی دارد که بلیت آن ۱۲۶ هزار تومان است. اگه بخواهید از شیراز با اتوبوس مسافربری به مشهد بروید، آگاهی بدارید که قیمت بلیت تان دو نرخ ۴۷ و ۷۹ هزار تومان است. قیمت بلیت اتوبوس مسافربری بندرعباس- مشهد نیز ۴۸ هزار تومان است.

قشم؛ محبوب و کم هزینه تر از کیش

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس در تعطیلات عید فطر به کجا سفر کنیم؟

بزرگ ترین جزیره ایرانی خلیج همیشگی فارس، مقصد بسیاری از مسافران در تعطیلات عید فطر به حساب مییاید. با این که هوا به شدت گرم است، اما قشم آنقدر جذابیت دارد که بتواند هتل های شهر خود را پر کند. یک شرکت جهانگردی، توری برای روزهای دوشنبه تا چهارشنبه درنظر دارد. اگه در یک هتل سه ستاره، اتاق دو تخته بخواهید، برای هر نفر ۴۷۰ هزار تومان باید هزینه کنید. هزینه شما برای همین نوع اتاق، در یک هتل سه ستاره دیگر حدود ۴۹۰ هزار تومان است. یک هتل سه ستاره دیگر نیز در قشم قیمت ۵۴۵ هزار تومان را برای چنین مسافرتی تعیین کرده است. اما یک هتل چهارستاره هم در جست و جوهای خود یافتیم که ۵۶۵ هزار تومان قیمت تعیین کرده است. برای پرواز به صورت شخصی با هواپیما به قشم نیز با یک نگاه به پروازهای لیست شده روز سه شنبه می توان پی برد که نرخها از ۲۰۷ هزار تومان آغاز شده و تا ۳۴۶ هزار تومان ادامه دارد.

دوبی؛ پای ثابت مسافرت های خارجی ایرانیان

تصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس در تعطیلات عید فطر به کجا سفر کنیم؟

برای سفر به دوبی، پیوسته ایرلاین ها شلوغ هستند. برای همین احتمالا الان وقت خوبی برای خرید بلیت تور نباشد. اما هنوز هم شرکت های جهانگردی هستند که بلیت چنین مسافرتی را به فروش میرسانند. مثلا یک تور سه شبه و چهار روزه حضور دارد که گران برای با ۸۹۰ هزار تومان برای اقامت هر نفر در اتاق دوتخته یک هتل یک ستاره تعیین کرده است. قیمت اقامت در اتاق دو تخته یک هتل پنج ستاره در دوبی با همین تور، دو میلیون و ۴۵۰ هزار تومان است.

تور دیگری حضور دارد که شما را با هواپیمایی امارات به دوبی می برد. مدت وقت این تور سه شب و چهار روز است. هزینه اقامت در اتاق دو تخته یک هتل سه ستاره در این تور، یک میلیون ۲۳۵ هزار تومان است. شما قادر هستید با اقامت در چنین اطاقی در یک هتل پنج ستاره، شش میلیون و ۷۷۵ هزار تومان هزینه کنید. اگه بخواهید به صورت شخصی به دوبی بروید نیز آگاهی بدارید که قیمت بلیت هواپیما در روز سه شنبه دوبی، ۴۳۱ هزار تومان است.

کیش؛ گرم اما پر از فستیوالهای تابستانی

کیش در تمام طول تابستان انواع مختلف و اقسام فستیوالهای خرید را به انجام میرساند و مانورهای بازرگانی این منطقه آزاد، قادر بوده جمعیت گیراای را حتی در گرم ترین ایام سال به مروارید خلیج همیشگی فارس بکشاند. اگه بخواهید با تورهای پرشمار جهانگردی به کیش سفر کنید، آگاهی بدارید که قادر هستید گزینه ای را برگزید که از ۱۵ تیر به مدت سه شب آغاز می شود. یعنی سه شنبه شب می رود و انشاالله پنجشنبه به شهر خود باز می گردید. بنابراین باید ۵۷۰ هزار تومان خرج این سفر با هواپیمایی کیش ایر کنید.

تصویر و عکس شماره ۴ ⇩تصویر و عکس در تعطیلات عید فطر به کجا سفر کنیم؟

یک تور د یگر هم هست. این تور از روز سه شنبه تا پنجشنبه می خواهد شما را به کیش ببرد. برای این سفر قادر هستید هتل های دو تا پنج ستاره را برگزید. هزینه اقامت در این مدت در یک اتاق دوتخته در یک هتل دو ستاره ۵۲۰ هزار تومان خرج بر می دارد. اگه گزینه هتل سه ستاره را برگزید از ۵۸۰ تا ۶۸۰ هزار تومان و برای هتل های چهار ستاره باید ۶۸۰ تا ۸۲۰ هزار تومان و برای هتل های پنج ستاره این تور، ۷۸۰ تا ۹۳۰ هزار تومان خرج کنید. قیمت بلیت هواپیما را نیز بگوییم. پرواز به کیش در روز سه شنبه این هفته بین ۲۶۰ و ۴۸۴ هزار تومان خرج بر می دارد.

به طبیعت بروید

گرچه شمال کشور در این روزها، گرم ترین روزهای سال را به اتمام میرساند، اما سفر به آن منطقه، پیوسته جذاب است. یک شرکت جهانگردی برای تور نمک آبرود- رامسر- شهر لاهیجان ۴۹۵ هزار تومان قیمت قرار داده است. ساعت حرکت پنج صبح چهارشنبه و جمعه روز برگشت است. یک تور دیگر نیز برای سیاحت در رودخانه ارمند، قلعه چالشتر و پل وقت خان واقع در استان چهارمحال بختیاری ترتیب داده شده که از ۱۶ تا ۱۸ تیرماه انجام می شود. برای این سفر باید ۳۸۰ هزار تومان دست به جیب شوید.

سفر چهار روزه از چهارشنبه به شیراز توسط یک شرکت جهانگردی، مخارجی برابر ۶۱۰، ۷۱۵ یا ۷۹۵ هزار تومان برای هتل های سه، چهار و پنج ستاره دارد.

تصویر و عکس شماره ۵ ⇩تصویر و عکس در تعطیلات عید فطر به کجا سفر کنیم؟

برای سفر به چابهار، یک تور با هواپیمایی کاسپین معاهده دارد و می خواهد مسافرانش را به مدت سه شب و چهار روز به این شهر بندری در جنوب شرق کشور ببرد. خرج هر نفر در این سفر، ۸۵۰ هزار تومان است. یک تور قادر هست شما را به مدت چهار شب و پنج روز به همدان و کردستان ببرد. شما در این سفر، غار علیصدر، زریوار و بانه را نگاه خواهید کرد. اقامت شما در منزل مکانی بوده و ۲۲۵ هزار تومان خرج تان خواهدبود.

با تور دیگری می توان غار سهولان و آبشار شلماش را در کردستان نگاه بکنید که اقامت تان در یک هتل دو ستاره خواهدبود. برای این سفر باید ۴۲۰ هزار تومان خرج کنید؛ آن هم برای مدت سه روز و دو شب.

قادر هستید به یک سفر جاده ای بروید. اتوبوس مسافربری تور می خواهد شما را به همدان و کرمانشاه ببرد و نقاط گوناگون جهانگردی که در مسیر حضور دارد را به شما نمایان بکند. سه روز و دو شب در این سفر خواهید بود و ۳۹۵ هزار تومان خرج شما است. در گیلان قادر هستید جواهردشت را از طریق یک تور نگاه بکنید. تور دو روزه و یک شبه ای که ۳۵۰ هزار تومان هزینه دارد.

حوادث تروریستی، بلیت کشور ترکیه را ارزان کرده

حادثه تروریستی فرودگاه آتاتورک کشور ترکیه، موجب شده قیمت تورهای این کشور تخفیف های عالی ای بخورد. به این ترتیب همه چیز به نفع مسافرانی شده که قصد سفر به این کشور را دارند و اتفاقا روزهای آتی را برای سفر خود برگزیده اند. تور آنتالیا به مدت شش شب و هفت روز با قیمت یک میلیون و ۱۹۵ هزار تومان عرضه شده است. این البته کف قیمت این سفر است، آن هم برای اطاقهای دوتخته. این قیمت برای یک هتل پنج ستاره حدود سه میلیون و ۷۹۰ هزار تومان آب می خورد.

تصویر و عکس شماره ۶ ⇩تصویر و عکس در تعطیلات عید فطر به کجا سفر کنیم؟

یک تور دیگر هم برای آنتالیا حضور دارد که به مدت شش شب و هفت روز شما را به این شهر ساحلی کشور ترکیه می برد. برای این سفر باید به ازای اقامت در یک اتاق دوتخته برای هر نفر بین یک میلیون و ۱۵۰ هزار تومان تا پنج میلیون و ۹۰ هزار تومان خرج کنید.

تور استانبول هم قادر هستید بروید. برای اقامت پنج شب و هفت روزه در یک هتل سه ستاره و اتاق دوتخته آن باید یک میلیون و ۵۰ هزار تومان خرج کنید. برای همین سفر و اقامت در یک هتل پنج ستاره خرج تان دو میلیون و ۲۵۰ هزار تومان می شود. اگه بخواهید به صورت شخصی با هواپیما به کشور ترکیه بروید، باید بگوییم که بلیت روز سه شنبه سفر به آنکارا، ۵۰۵ هزار تومان است. بلیت استانبول نیز در روز سه شنبه از ۴۸۶ تا یک میلیون و ۲۴۱ هزار تومان به فروش رسانده میشود.

****با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما، يارى رسانيد****

نگارش از: پويان ذ.

ایرانگردی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

خم زلف تو دام کفر و دين است
««« »»»
ز کارستان او يک شمه اين است

در تعطیلات عید فطر به کجا مسافرت کنیم؟ (۶ عکس)

TT / 327 — TP / 16%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال