طبیعت قشنگ آبشار راین (۷ عکس)


طبیعت زیبای آبشار راین

آبشار راین که با نام «زر رود» نیز شناخته می‌شود یکی از خوشگل ترین و باشکوه ترین مسیرهای کوهپایه‌ای استان کرمان است.
وب سایت سیری در کشورمان: آبشار راین که با نام «زر رود» نیز شناخته می‌شود یکی از خوشگل ترین و باشکوه ترین مسیرهای کوهپایه‌ای استان کرمان است. آبشار راین با ارتفاع حدود ۴۰ متر در ۱۴ کیلومتری جنوب غربی شهر ییلاقی راین که در دامنه یکی از مرتفع‌ترین قله‌های کشورمان بنام قله هزار قرار دارد، واقع شده است. این آبشار از ریختن رودخانه‌ای پدید می‌آید که سرچشمه‌های آن در ارتفاعات بالادست و از دل دامنه‌ها و دیواره‌های برفگیر هزار شبیه به تاج خروس جریان می‌یابد.

آبشار راین طی چهار مرحله فرو می‌ریزد. مرحله نخست ۳ متر و بعد از آن ۴ متر، مرحله سوم از لبه پرتگاه تا نقطه‌ای که سنگ بزرگی در دیواره‌ها قفل شده و مرحله بعد ریختن از سنگ بزرگ تا کف سنگی حوضچه آبشار و انتشار آب بر دیواره سنگی شیب‌دار و حرکت در لابه‌لای بیدها و کناره دیواره بلند سنگی است. به خاطر حضور شیاری که در مکان ریختن آب حضور دارد، حرکت در پشت آبشار و صفا کردن از سردی ذرات آب، تجربه‌ای گیرا را به حضور می‌آورد و این تجربه در فصل زمستان تبدیل به یخ‌نوردی ساده و هیجان‌آور می‌شود. در خلال مسیر عمده صعود به قله از دامنه روبروی آبشار شروع می‌شود.

این ناحیه خوشگل جهانگردی در مسیر کرمان- بم واقع شده و دارای جاذبه‌های جهانگردی نرمال همچون طبیعت کوهستانی، رودخانه‌های همیشگی، چشمه‌سارها، آبشار، زندگی وحش، مناظر روستایی، درختان سالمند و بیدستان است که در جوار آن تأسیستان رفاهی جهت مراجعه کنندگان ساخته شده است.
تصویر و عکس شماره ۱ ⇩
تصویر و عکس طبیعت خوشگل آبشار راین

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس طبیعت خوشگل آبشار راین

تصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس طبیعت خوشگل آبشار راین

تصویر و عکس شماره ۴ ⇩تصویر و عکس طبیعت خوشگل آبشار راین

تصویر و عکس شماره ۵ ⇩تصویر و عکس طبیعت خوشگل آبشار راین

تصویر و عکس شماره ۶ ⇩تصویر و عکس طبیعت خوشگل آبشار راین

تصویر و عکس شماره ۷ ⇩تصویر و عکس طبیعت خوشگل آبشار راین

————————————-

نگارنده : مرواريد ض.

ایرانگردی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

چرخ برهم زنم ار غير مرادم گردد
««« »»»
من نه آنم که زبونی کشم از چرخ فلک

طبیعت قشنگ آبشار راین (۷ عکس)

TT / 102 — TP / 35%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال