قبرستان رازآلود سپید چاه در کشورمان ایران (۳ عکس)


قبرستان اسرار آمیز سپید چاه در ایران

شمالی ترین نقطه کشورمان، روستای سرشناسی حضور داره که دلیل شهرتش به دلیل گورستان اسرار آمیزیه که درون روستا قرار گرفته.در ناحیه گلوگاه بهشهر، تقریبا کسی نیست که چیزی از قصه های فوق العاده گورستان تاریخی این روستا نشنیده باشد.
وب‌سایت همگردی: تو شمالی ترین نقطه کشورمان، روستای سرشناسی حضور داره که دلیل شهرتش به دلیل گورستان اسرار آمیزیه که درون روستا قرار گرفته. در ناحیه گلوگاه بهشهر، تقریبا کسی نیست که چیزی از قصه های فوق العاده گورستان تاریخی این روستا نشنیده باشد. مردمان گلوگاه از ۵۰ پارچه آبادی دور و پیرامون، فوت شده هایشان را به حمام میکنند و الله اکبرگویان به سفیدچاه می آورند تا مکانی در گورستان این روستا برایشان دست و پا کنند. آنها باور می‌ دارند که خاک سفید این روستا قرار نمیدهد اجساد مردگانشان بپوسد.

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩
تصویر و عکس قبرستان رازآلود سپید چاه در کشورمان

گورستان محبوب سفیدچاه روز جدید بزرگ و بزرگ تر می شود و کم کم منزلها و زمین ها را پس می زند تا برای مردگان جا گشاید. این گورستان به جز خاک سفیدرنگش، یک فرق دیگر هم با دیگر گورستان های کشورمان دارد؛ در بخش تاریخی گورستان، تقریبا تمام سنگ قبر ها بالای سر مزار متوفیان سر پا ایستاده اند. سنگ قبرهایی که هر کدام تابلوی اعلاناتی هستند برای معرفی کردن شخصیت فرد متوفی.

سفیدچاه،قبرستانی با قدمت ۱۲۰۰

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس قبرستان رازآلود سپید چاه در کشورمان

معروف ترین اهالی گورستان روستای سفیدچاه ۳ نواده امام موسی بن جعفر(ع) هستند؛ ابراهیم(ع)، منصور(ع) و عبدالرحمان(ع) که از ستم و جور خلفای مستبد فراری شدند و برای همین در این دیار ماندند. از جمله زیبا های مقبره این ۳ تن، صندوقچه ای چوبی است که اهالی روستا شبیه به چشم هایشان از آن حفاظت می کنن.

برای رفتن به روستای سفیدچاه، باید با قطار، وسیله شخصی یا خودرو اجاره ای به بهشهر بروید.

تصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس قبرستان رازآلود سپید چاه در کشورمان

وسیله نقلیه شخصی:از بهشهر به بعد باید به دل جنگل سرسبز بخش «یانه سر» بزنید تا پس از طی ۲۰ کیلومتر جاده پیچ درپیچ آسفالته، به گلوگاه برسید، پس از گلوگاه، روستای «نیالا» در مسیرتان قرار می گیرد و بالاخره سفیدچاه در حاشیه جاده از راه خواهد رسید.

***نظرات شما کاربران عزيز براى ما بسيار مهم و سازنده خواهد بود***

نگارنده: آفتاب ف.

ایرانگردی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

چشم فلک نبيند زين طرفه‌تر جوانی
««« »»»
در دست کس نيفتد زين خوبتر نگاری

قبرستان رازآلود سپید چاه در کشورمان ایران (۳ عکس)

TT / 85 — TP / 24%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال