۵ جاذبه جهانگردی نادر در ۵ شهر کشورمان ایران! (۱۰ عکس)


۵ جاذبه گردشگری بی نظیر در ۵ شهر ایران!

در تب و تاب روزهای گرم شهریورماه هیچ چیزی شبیه به مسافرت های کوتاه به مکان های سرد و زیبا نمی‌تواند روزهای بلند تابستان را برای‌مان تعدیل کند.در این میان بسیاری از اشخاص به دلیل نبود مروری بر جاذبه‌های زیبا کشورمان عزیز مسافرت های خارجی را بر داخلی ترجیح دهند؛ در صورتی که وجب به وجب خاک کشورمان پر از جاذبه‌های زیبا و زیباست.
وب‌سایت چیدانه: در تب و تاب روزهای گرم شهریورماه هیچ چیزی شبیه به مسافرت های کوتاه به مکان های سرد و زیبا نمی‌تواند روزهای بلند تابستان را برای‌مان تعدیل کند. در این میان بسیاری از اشخاص به دلیل نبود مروری بر جاذبه‌های زیبا کشورمان عزیز مسافرت های خارجی را بر داخلی ترجیح دهند؛ در صورتی که وجب به وجب خاک کشورمان پر از جاذبه‌های زیبا و زیباست؛ از طبیعت سرسبز شمال کشور و خزر گرفته تا شب‌های کویر و آبشارها و طبیعت وحشی غرب کشورمان تا هوای گرم و مطبوع جنوب.

اگه قصد دارید یک سفر کوتاه به جاذبه‌های پیرامون شهر تهران داشته باشید تا حال و هوایی تغییر دهید، در این مقاله به شما چندین مسیر برای گردشی لذت‌بخش را خواهیم شناساند:

آمل – جنگل الیمستان سرشناس به طلای سبز

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩
تصویر و عکس 5 جاذبه جهانگردی نادر در 5 شهر کشورمان!


الیمستان یکی از نواحی گردشگری کشورمان در آمل است. این جنگل محل رویش گیاه «الیما» است که اردیبهشت‌ماه رشد می‌کند. می‌گویند نام این جنگل برگرفته از همین گیاه است. طبیعت بکر و خوشگلی جنگل‌ها و مراتع و سرسبزی الیمستان وصف‌ناشدنی‌ است.

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس 5 جاذبه جهانگردی نادر در 5 شهر کشورمان!

ارتفاع زیاد جنگل از سطح دریا، پایین بودن دما در تابستان، حضور چشمه‌سارهای انبوه، پوشش جنگلی متنوع و دشت‌ها، آب زلال و اسب‌های زیبا از شاخصه‌های این جنگل است. این ناحیه به طلای سبز کشورمان نامدار است و از نگاه بسیاری از گردشگران این جنگل یکی از بکرترین جنگل‌های نزدیک شهر تهران محسوب می‌شود.

دماوند – دشت آرزو

تصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس 5 جاذبه جهانگردی نادر در 5 شهر کشورمان!

دشت آرزو در جنوب استان مازندران و در همسایگی هراز، دشتی نسبتا مرتفع و سرد است؛ مکانی که یکی از خوب ترین چشم‌اندازها را از قله دماوند به شما می‌دهد. چشمه آب معدنی و راه رفتن دربین گیاهان و گل‌های خوش‌عطر زیبای این ناحیه از جاذبه‌های این ییلاق نزدیک به شهر تهران به تعداد می‌رود.

تصویر و عکس شماره ۴ ⇩تصویر و عکس 5 جاذبه جهانگردی نادر در 5 شهر کشورمان!

اگه طالب یک سفر خانوادگی یک روزه و خوردن خوراکی در طبیعت و دامنه‌نوردی سبک هستید‌، این مقصد توصیه «خانه» برای مردادماه است. همچنین اگه پسندیدید می‌توانید شبی را هم در هوای سرد آنجا سپری کنید و در مکانی عالی و مطمئن چادر بزنید یا از اهالی آنجا اطاق اجاره کنید.

سمنان – جنگل ابر بانک گیاه های طبی

تصویر و عکس شماره ۵ ⇩تصویر و عکس 5 جاذبه جهانگردی نادر در 5 شهر کشورمان!

جنگل ابر از جنگل‌های زیبا و خوش‌آب و هوای استان سمنان است و به این خاطر که اغلب مواقع محیط این جنگل را اقیانوسی از ابر و باد فراگرفته به این نام نامدار شده است. در این جنگل ابرها آنقدر به درخت‌ها نزدیک هستند که گویی جنگل روی ابرها سوار است.

تصویر و عکس شماره ۶ ⇩تصویر و عکس 5 جاذبه جهانگردی نادر در 5 شهر کشورمان!

آب و هوای خاص این جنگل، درختان فرق می داری را در خود پرورانده که برخی از این درخت‌ها با شکل خاص خود روی زمین خزیده و منظره خوشگلی پدید آورده‌اند. جنگل ابر یکی از بانک‌های گیاه های طبی سرشار در کشور تشخیص داده شده که همه ساله مشتاقان و علاقه‌مندان را از گوشه و کنار جهان به سوی خود فراخوان می‌کند.

کرج – شهرستانک روستای تاریخی

تصویر و عکس شماره ۷ ⇩تصویر و عکس 5 جاذبه جهانگردی نادر در 5 شهر کشورمان!

شهرستانک دهکده‌ای از توابع کرج است و روستایی تاریخی به تعداد می‌رود. ناصرالدین شاه قاجار در شهرستانک قصری مخصوص ییلاق داشته که امروزه با نام کاخ شهرستانک شناخته می‌شود.

تصویر و عکس شماره ۸ ⇩تصویر و عکس 5 جاذبه جهانگردی نادر در 5 شهر کشورمان!

روایت شده وقتی که ناصرالدین شاه در محیط باز سرگرم استراحت بوده سنگی از جانب کوه غلتیده و جلوی پای او ایستاده و شاه که توجهش به این تکه سنگ جلب شده، بعد از این اتفاق دستور داده بر این تکه سنگ ماوقع را حکاکی کنند و به یادگار قرار بدهند. از دیگر جاذبه‌های این دهکده زیبا می‌توان به کاخ ناصری، کتیبه قجری، قلعه دزدبند، چشمه گُله‌گیله و درخت تاریخی اورس اشاره کرد.

مازندران – فیلبند سرشناس به بام شرقی مازندران

تصویر و عکس شماره ۹ ⇩تصویر و عکس 5 جاذبه جهانگردی نادر در 5 شهر کشورمان!

فیلبند روستایی است از توابع غربی شهرستان بابل در استان مازندران که به بام شرقی مازندران سرشناس شده است. این روستا گویی یک پنت‌هاوس تماشایی است که همچون برج دیده‌بانی نواحی وسیعی را زیر دید خود دارد. نام این ییلاق در اصل فلبند است. فل در گویش مازندرانی به معنای خستگی و بند هم به معنای بندآمدن و قادر نبودن است. دلیل این نامگذاری به خاطر ارتفاع بالای این ییلاق و کمرگاه‌های تندی است که عبور از آن را سخت می‌کرده است.

تصویر و عکس شماره ۱۰ ⇩تصویر و عکس 5 جاذبه جهانگردی نادر در 5 شهر کشورمان!

گوناگونی هوا، زیبایی‌های طبیعت، مناظر و چشم‌اندازهای اعجاب‌انگیز را فقط در فیلبند می‌توان مشاهد کرد؛ زیرا در یک نیم روز امکان می دارد در آنجا همه پدیده‌های جوی از قبیل ابر، مه، باران و ناگهان رنگین‌کمان و هوای صاف و آفتابی را بدون لکه ابری دید.

*******************

مطلب از : مژگان ث.

ایرانگردی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

شکل هلال هر سر مه می‌دهد نشان
««« »»»
از افسر سيامک و ترک کلاه زو

۵ جاذبه جهانگردی نادر در ۵ شهر کشورمان ایران! (۱۰ عکس)

TT / 247 — TP / 31%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال