کراکوف شهر جادویی در لهستان (۲۲ عکس)


کراکوف شهر جادویی در لهستان

عکس شماره ۱ ⇩

عکس کراکوف شهر جادویی در لهستان

کراکوف شهر جادویی در لهستان 

کراکوف واقعا شهر جادویی است چون زیبایی های آن در تمام اروپا نادر است.لهستان کشور اشراف زاده ها است و شهر کراکوف هم مدل اشرافی دارد. بسیاری از مسافرانی که برای نخستین بار به کراکوف سفر کرده‌اند در مدت اندکی در این شهر احساس در منزل بودن می‌کنند؛

شهری که در همان نظر اول دلفریبی خود را به رخ می‌کشد. کراکوف وقتی دور پایتخت لهستان بود و در سال ۱۶۰۹ این مقام را به ورشو واگذار کرد‌ اما آثار تاریخی بسیار آن موجب شد مرکز این شهر در سال ۱۹۷۸ جزو میراث بین المللی یونسکو شود.

کراکوف را «شهر جادویی» می‌نامند؛ جایی که رمز و راز تاریخی ویژه‌ای دارد. در این شهر هر سنگی یک داستان دارد و نیز آماده باشید که آهنگ‌ها، نواها و غزل‌های شور‌انگیز در کمین‌تان هستند. کراکوف یکی از معدود شهرهای لهستان است که گنجینه‌های هنر و سازنده ای آن از خرابی ارتش هیتلر در جنگ بین المللی جان سلامت به در برده است.

مردمان شهر اعتقاد دارند که این موهبت را مدیون سنگ جادویی و چاکرای انرژی کراکوف هستند. این سنگ که در تپه واول(Wawel) قرار دارد، به باور محلی‌ها شهر را درمقابل نیروهای ابلیسی حفاظت می‌کند. از جاذبه‌های این شهر می‌توان به قلعه سلطنتی، میدان رینک گووونی (RynekGłówny) که بزرگ‌ترین میدان قرون وسطای اروپاست،

کنیسه‌های سنتی، کلیساهای تاریخی و ۲.۵ میلیون اثر هنری(که شامل پرتره مشهور داوینچی از سیسیلیاگالرانی نیز هست) اشاره کرد.
عکس شماره ۲ ⇩عکس کراکوف شهر جادویی در لهستانهنر در شهر کراکوف هنوز به رشد خود ادامه می‌دهد. این را می‌توان از گالری‌های بی‌شمار، سالن‌های تئاتر، کنسرت و همچنین جشنواره‌های متعدد فرهنگی آن دریافت. این شهر زنده و آرام برای کافه‌های پیوسته سرسبز و رستوران‌های خوشخوراک خود هم مشهور است. گرچه کراکوف دیگر مقر دولت لهستان نیست،

اما پایتخت فرهنگی و تاریخی این کشور به شمار می‌رود. به همین علت هم آن را فلورانس لهستان می‌نامند. برای سفر به کراکوف که پر از جاذبه‌های فرهنگی، تاریخی و هنری است نباید هیچ شکی به خودتان راه بدهید.

تقویم سفر

هترین زمان برای بازدید از کراکوف فصل پاییز و بهار است؛ وقتی که آب و هوای شهر خوشایند است و از حمله جمعیت مسافران تابستانی هم کاسته شده‌ اما حقیقت این است که زمان بد برای سفر به کراکوف معنایی ندارد. این شهر در تابستان‌ها جنب و جوش ویژه ای دارد درحالی که زمستان‌های خنک آن هم با زیبایی شگفت‌انگیزش شما را سوپرایز خواهد ساخت.

ماه خرداد تا ماه شهریور اوج زمان سفر توریست‌ها به کراکوف است؛ وقتی که نرخ هتل‌ها کمی گران‌تر می‌شود، اما میدان‌های عمده شهر تا اواخر شب مملو از جمعیت است. در این فصل جشنواره‌های موزیک و فرهنگی بسیاری در شهر برپاست.

به چه صورت برویم؟

برای دریافت ویزای لهستان باید همان مسیری را گذرانید که برای سایر شهرهای شینگن شایع است. مدارک لازم برای ویزای این کشور شامل گذرنامه و کپی از تمام صفحات آن، شناسنامه و کپی صفحات آن، فرم خواست روادید (ویزا)، مدارک تمکن مالی و ۳ قطعه عکس است. سفارت لهستان در شهر تهران،

بلوار آفریقا واقع شده است. برای رسیدن به کراکوف می‌توانید از خطوط هوایی آژین یونان، آلیتالیا، کشور قطر ایرویز یا امارات بهره گیرید.
عکس شماره ۳ ⇩عکس کراکوف شهر جادویی در لهستانخاطره کالسکه‌سواری

اکثر جاذبه‌های شهر کراکوف در بخش کهنه شهر واقع شده که به سادگی با پای پیاده قابل دسترسی است. برای گردش در این محدوده گزینه‌های دیگری شبیه به کالسکه‌های کهنه و ریشکاهایی که با دوچرخه کالسکه را حمل می‌کنند، نیز پیش روی‌تان قرار دارد. گردش در اطراف کراکوف هم راحت است.

با وجود این که مترویی در این شهر وجود ندارد، اما شبکه حمل و نقل منسجمی از اتوبوس‌های عمومی و اختصاصی کار حمل مسافران شهری را راحت کرده است.شما می‌توانید بلیت اتوبوس مسافربری را از دکه‌های نشریه به فروش رسانی یا ایستگاه‌های مرکزی اتوبوس مسافربری خریداری کنید.

تاکسی در کراکوف به نسبت بسیاری از شهرهای اروپایی ارزان‌تر است. در محدوده داخلی شهر بیشترین اجاره هم زیر ۳۰ یورو خواهد بود. با این وجود بهتر است تاکسی‌متر را هم خودتان بررسی کنید تا در رابطه با نرخ اطمینان بیشتری یابید.
عکس شماره ۴ ⇩عکس کراکوف شهر جادویی در لهستانستاره‌های هنری

کراکوف بیش از هزار سال است که قلب تپنده فرهنگ و هنر لهستان به شمار می‌رود. این امر را می‌توان با راه رفتن در خیابان‌ها و یا آشامیدن یک فنجان قهوه در کافه‌های شهر احساس کرد. رابطه این شهر با هنر از همان روزهای اول تاسیس شهر برقرار شد. این رابطه در آثار به جای مانده از سازنده ای مشهود است.

بسیاری از جنبش‌های فرهنگی لهستان در کراکوف متمرکز شده ‌بودند. جنبش جوانان لهستان برای نخستین بار مانیفست خود را در نشریه کراکوف در سال ۱۸۹۸ انتشار داد.یکی از شخصیت‌های برجسته این جنبش استانیسلاو ویسپیناسکی است که نمایشنامه‌نویس، نقاش، مجسمه‌ساز و طراح مبلمان بود.

سنت ادبی ممتاز کراکوف تا امروز در خون مردمان شهر جریان دارد. جوزف کنراد؛ نگارنده بزرگ لهستانی که یکی از بزرگ‌ترین نویسندگان انگلیسی زبان به شمار می‌رود، بیشتر عمر خود را در کراکوف سپری کرده است. همچنین سراینده دوست داشتنی لهستانی برنده جایزه نوبل، ویسواوا شیمبورسکا بیشتر سال‌های عمر خود را در کراکوف سپری کرد و در سال ۲۰۱۲ در این شهر جان سپرد.

کریستوف کومادا یکی از ستاره‌های موزیک جاز دنیا نیز در کراکوف متولد شده است. علاوه بر این کراکوف مدام برای هنرمندان الهام بخش بوده ‌است؛ از سراینده برنده جایزه نوبل چسلاو میلوش گرفته تا تادئوس کانتور نمایشنامه نویس، کریستوف پندرسکی آهنگساز و استیون اسپیلبرگ کارگردان آمریکایی.

طنز و طنز در فرهنگ لهستانی ریشه‌ دیرینه‌ای دارد.نقطه‌ای که این روند از آن آغاز شد هنوز هم در خیابان کراکوف پابرجاست. در این محل مردمان گردهم می‌آمدند و در رابطه با مسائل روز با زبان طنز سخن می‌گفتند.
عکس شماره ۵ ⇩عکس کراکوف شهر جادویی در لهستانخوب ترین جا اقامت

کراکوف یکی از مقصد‌های دوست داشتنی جهانگردی لهستان به شمار می‌رود. بنابراین در رابطه با گزینه‌های اقامتی این شهر نباید دغدغه به خود راه بدهید. گرچه برای سفر در فصل گرما باید حتما از پیش در رابطه با محل اقامت بر آن شوی کنید، اما در باقی فصل‌های سال می‌توانید یک اطاق با امکانات کافی و با نرخ مناسب آماده کنید.

اگه دوست دار هتل‌های لوکس‌ یا درپی اجاره اطاق در یک مسافرخانه کم هزینه هستید، کراکوف شما را خشنود خواهد ساخت.

نمای تپه واول

یکی از هتل‌های فانتزی و مناسب کراکوف، هتل کوپرنیک است که در دو آپارتمان زیبا در یکی از محل‌های پر‌جنب و جوش شهر قرار دارد. تراس پشت بام با نمای زیبا و گیراای از تپه واول، استخر شنا و سازنده ای طاقی قرون وسطی بر جذابیت‌های این هتل افزوده است. سقف‌های چوبی و چیدمان اصیل قرن ۱۴ اتاق‌های این هتل را متمایز کرده است. برای اقامت در این هتل ۵ ستاره باید شبی ۱۲۵ دلار هزینه کنید.
عکس شماره ۶ ⇩عکس کراکوف شهر جادویی در لهستاندیزاین مدرن

هتل متروپولیتن بوتیک یکی از گزینه‌های اقامتی خوب در کراکوف به شمار می‌رود. این هتل با دیزاین مدرن یک منزل شهری قرن ۱۹ دیزاین شده و چیدمان اتاق‌های آن متمایز است. این هتل با شهر کهنه و قلعه سلطنتی تنها یک کیلومتر فاصله دارد. مرکز زیبایی اندام، فضای مجازی مجانی و غذاخوری شب۲۴ ساعته از دیگر امکانات این هتل به شمار می‌رود. برای اقامت در این هتل ۴ ستاره باید شبی ۸۵ دلار توجه بکنید.
عکس شماره ۷ ⇩عکس کراکوف شهر جادویی در لهستانبخش کهنه شهر

هتل پولونیا یک آپارتمان بزرگ کهنه در نزدیکی ایستگاه قطار شهری است. گرچه محله‌ای که هتل در آن قرار گرفته کمی پر سرو صداست، اما اتاق‌ها مدرن، بزرگ و پر نور است و به نسبت نرخ عالی ای دارند. این هتل که در بخش کهنه کراکوف واقع شده، تا میدان عمده بازار شهر تنها ۶۵۰ متر فاصله دارد.

بوفه ناشتایی مجانی با انواع مختلف ظرف‌های لهستانی و کیک‌های خانگی شما را برای یک روز گردش پر انرژی در شهر آماده می‌کنند. برای اقامت در این هتل ۳ ستاره باید شبی ۷۲ دلار هزینه کنید.
عکس شماره ۸ ⇩عکس کراکوف شهر جادویی در لهستانحس زیبایی

اگه درپی تجربه‌ زیبایی هنر و سازنده ای در بخش مرکزی اروپا هستید و نمی‌خواهید برای این تجربه هزینه زیادی توجه بکنید، هتل ساسکی(Saski) می‌تواند گزینه عالی ای باشد؛ یک عمارت تاریخی بزرگ کهنه که اصالت خود را با وجود امکانات مدرن لازم برای یک هتل به روز حفظ کرده است.

این هتل در مرکز کهنه شهر کراکوف واقع شده و تا بازار عمده تنها ۷۰ متر فاصله دارد. دیزاین داخلی اتاق‌ها اصیل است و کلیه امکانات رفاهی در آنها تعبیه شده است. برای اقامت در این هتل ۳ ستاره باید شبی ۴۷ دلار توجه بکنید.
عکس شماره ۹ ⇩عکس کراکوف شهر جادویی در لهستاندر دل داستان‌های تخیلی

ماری لوساینا- نگارنده ایندیپندنت

سفر به کراکوف درست شبیه به سردر آوردن از یک شهر در دل داستان‌های تخیلی است؛ میدان مرکزی شلوغ، فراوان برج‌های گوتیک، قلعه‌ها و افسانه‌های خواندنی شهر هر جهانگردی را مجذوب می‌کند. کاوش در کوچه پس کوچه‌های نازک و راه رفتن در سرداب‌های زیرزمینی و تونل‌های شهر شما را از تصور یک شهر مدرن دور می‌کند،

اما این تنها بخشی از جلوه‌های پایتخت فرهنگی لهستان است؛ شهری که در زمینه موزیک، غزل و تئاتر در اروپا شناخته می‌شود. پس از سال‌ها اشغال و مجادله، کراکوف امروز هویت مقاومی برای خود ساخته که روح هنری و علاقه به مشغولی در زیر پوست آن پنهان است

ناشتایی اول‌تان را در این شهر با خوردن یک اسنک در اوبوارزانکی (obwarzanki) آغاز کنید؛ جایی که نان شیرینی‌های حلقوی مملو از خشخاش را می‌پزند . پس از آن سری به نماد غرور ملی شهر؛ یعنی قلعه سلطنتی و کلیسای جامع کراکوف بزنید.

اگه چه پایتخت لهستان در قرن ۱۶ به ورشو جابجایی کشف کرد، اما تاج‌گذاری سلطنتی و مراسم تشییع جنازه پادشاهان همچنان در کراکوف انجام می‌شد. برای سپری کردن یک پس از ظهر فرهنگی هم می‌توانید سری به موزه زیرزمینی میدان مرکزی بزنید؛ موزه‌ای چندین رسانه‌ای که تاریخ این سرزمین را روایت می‌کند.

نقل کرده می‌شود شمار کافه‌های کراکوف از تمام شهرهای بزرگ اروپا بیشتر است. با نیم نگاهی به خیابان‌های عمده شهر می‌توانید به خوبی این مورد را دریابید. اگه پسندید با مردمان مکانی غذا بخورید سری به خیابان شچِپانسکی۵ (Szczepanski 5) بزنید. در این جا مواد خوراکی ای مکانی به شکلی مدرن سرو می‌شود. پیاده‌روی در اطراف شهر کهنه هم یکی از بایدهای سفر است.
عکس شماره ۱۰ ⇩عکس کراکوف شهر جادویی در لهستانکافه‌های پیوسته سبز

تمام جوک‌های کهنه را که در رابطه با سیب زمینی و کلم آب طبخ کن لهستانی شنیده‌اید از یاد برید. لهستانی‌ها به لاتین‌های شرق معروفند! آنها می‌دانند به چه صورت یک مراسم شکوهمند به انجام رسانند و به چه صورت غذای خوشخوراک بخورند. در کراکوف شما با انواع مختلف رستوران‌ها با خوراکی های مختلف و قیمت‌های متنوع رو به رو هستید.

بشقاب خوراکی ای مردمان لهستان سرشار از پروتئین و نشاسته است. مواد خوراکی ای این سرزمین غالبا از گوشت سرخ، پنیر، نان، سیب‌زمینی و نودل تشکیل می‌شود. ناشتایی در لهستان یک قول خوراکی ای کامل و اهمیتی می دارد که ‌با نان‌های مکانی همراه است.آشپزی لهستان تا حدود زیادی تحت اثر کشورهای مختلف جهان بوده است.

در شهرهای بزرگی شبیه به کراکوف که مهاجران آلمانی، ایتالیایی، چک و اتریشی بسیاری در جوار هم حیات می‌کنند این مخلوط بیش از پیش مشهود است.در خوراکی های اصیل لهستانی از سبزیجات و ادویه‌های ترش استفاده می‌شود. ماهی‌های آب شیرین و قارچ‌های وحشی هم محبوبیت زیادی درمیان خوراکی های کراکوف دارد.

فرهنگ کافه‌نشینی هم در این شهر به خوبی مشهود است. کافه‌های کراکوف به کافه‌های پیوسته سبز معروفند؛ زیرا در دیزاین داخلی آنها غالبا از گیاهان سرسبز بهره گرفته شده ‌است.کافه‌های فضای باز محبوبیت بیشتری دارند. اگه پسندید در یک کافه با چشم‌اندازی از شهر یک قهوه با کیک ویژه بخورید

باید سری به کافه اورانژریا(Oranżeria) بزنید؛ کافه‌ای که در تراس واقع شده و نمای زیبایی از قلعه واول را جلو روی چشمان‌تان می‌گذارد. اگه هم درپی غذای سنتی لهستان با یک محیط کهنه هستید باید سری به غذاخوری کاوالریا شارزا (KawaleriaSzarza) بزنید که در قسمت کهنه شهر قرار دارد.
عکس شماره ۱۱ ⇩عکس کراکوف شهر جادویی در لهستان۷۲ساعت در پایتخت فرهنگی و تاریخی لهستان

کراکوف از بسیاری جهات مهم‌ترین شهر لهستان به شمار می‌رود؛ شهری که تاجگذاری پادشاهان در آن صورت می‌گرفت و همچنین روشنفکران و هنرمندان بسیاری از آن برخاسته‌اند.در‌واقع؛ به نوعی افسانه و اسطوره با تار و پود شهر تنیده شده است.به گونه‌ای که در هر گوشه‌ای که بنگرید قصه ای

خیالی از وجود اژدها یا شوالیه‌ای با شهامت خواهید شنید که تا حدودی پیشینه این شهر و فرهنگ مردمان آن را برای‌تان بارز خواهد کرد.
عکس شماره ۱۲ ⇩عکس کراکوف شهر جادویی در لهستانروز اول

سفر در تاریخ

کراکوف به موجب سازنده ای و نقاط تاریخی بی‌نظیرش درمیان تمام شهرهای اروپایی شناخته شده است. قسمت مرکزی این شهر جزو آثار بین المللی یونسکو به ثبت رسیده است. بنابراین برای مروری بر تاریخ معاصر لهستان و جنگ بین المللی باید سراغ نقاط تاریخی شهر بروید.

میدان مرکزی

میدان مرکزی شهر کراکوف که یکی از نقاط تاریخی شهر است، قدمت آن به قرن ۱۳ بر می‌گردد. این میدان بزرگ ۱۰ هکتاری بزرگ‌ترین میدان قرون وسطی در تمام اروپا و نیز یکی از میدان‌های زیبای دنیاست. تمام ۴۷ آپارتمان اطراف میدان به نوعی آثار تاریخی و سازنده ای شهر به شمار می‌روند. برج سالن شهر، کلیسای گوتیک قرن ۱۴ و کلیسای سنت آدالبرت از عمارت های مشهور این میدان است.
عکس شماره ۱۳ ⇩عکس کراکوف شهر جادویی در لهستانآرامگاه تاریخی

کلیسای تپه واول یکی از نقاط زیبا این شهر است. شما می‌توانید در حیاط این کلیسا آرامگاه چهره‌های نامدار لهستان از جمله پادشاهان این سرزمین را کشف بکنید. با خواندن سنگ قبرها می‌توان اطلاعات مختصری در رابطه با این اشخاص و تاریخ لهستان کسب کرد. هزینه وارد شدنی حدود ۳ دلار آمریکاست. این کلیسا در روزهای معمولی از ساعت ۹ تا ۵ پس از ظهر باز است.
عکس شماره ۱۴ ⇩عکس کراکوف شهر جادویی در لهستانجنایات جنگی

شهر کوچولو اُشوین‌چیم(Oświęcim) در ۵۰ کیلومتری غرب کراکوف واقع شده است؛ جایی که گمنامی آن به نازی‌ها یاری رساند تا کمپ خوفانگیز کار اجباری را در آن تاسیس کنند. پس از انتها جنگ این جا به‌عنوان موزه و عمارت یادبودی از جنایات جنگی حفظ شد.این جا بیش از یک میلیون بازدیدکننده در طول سال دارد.

وارد شدنی موزه مجانی است، اما تورها و راهنماهای گوناگونی در این جا وجود دارد که قیمت‌های آنها فرق می دارد.
عکس شماره ۱۵ ⇩عکس کراکوف شهر جادویی در لهستانروز دوم

طبیعت‌گردی

بخشی از جاذبه‌های کراکوف به طبیعت آن مربوط است. ماجراجویی در طبیعت می‌تواند روز دوم مسافرتتان را فراموش نشدنی کند.پارک ملی اُیکو(Ojców) با مساحتی بیش از ۲۱.۵ کیلومتر مربع دربین نقاط تفریحی لهستان طرفداران بسیاری دارد. دسترسی به این پارک با ۱۵ دقیقه رانندگی از شمال غرب کراکوف مقدور است؛

پارکی که چشم‌اندازهای خیره کننده‌ای از تلفیق طبیعت و هنر سازنده ای را جلو روی چشمان‌تان قرار می‌دهد. در این پارک می‌توانید در جوار مجسمه‌های زیبا و درختان تاریخی اوقات فراموش نشدنی را سپری کنید.
عکس شماره ۱۶ ⇩عکس کراکوف شهر جادویی در لهستانتپه افسانه‌ای

تپه واول یک تپه نرمال تشکیل‌شده از سنگ آهک است که در دشت رودخانه ویستولا قرار دارد. این تپه یکی از نخستین نقاطی بود که در زمان پیش از تاریخ به موجب موقعیت استراتژیک آن مورد توجه انسان قرار گرفته بود. در افسانه‌ها آمده که در غار زیر تپه اژدهای درنده‌ای موجود بوده که مردمان مکانی را مورد اذیت قرار می‌داد،

اما یک پینه‌دوز بنام اسکوبا(Skuba) با پر کردن لاشه گوسفند از گوگرد قادر بود این اژدها را به قتل برساند.نخستین کلیسای سنگی در این تپه ساخته شد و تاجگذاری نخستین سلطان لهستانی هم در همین ناحیه انجام شد. این تپه به‌عنوان منزل پادشاهان و محل دفن قهرمانان لهستانی برای مردمان مقدس است.
عکس شماره ۱۷ ⇩عکس کراکوف شهر جادویی در لهستانمعدن نمک سنتی

معدن نمک ویلیچکا(Wieliczka) یکی از جاذبه‌های دوست داشتنی شهر است و اشخاص نامداری شبیه به گوته از آن بازدید کرده‌اند. در این معدن از تماشای تجهیزات معدن سنتی و مهارت مردمان این سرزمین در بهره گیری از معادن نمک حیرت‌زده خواهید شد.

امروزه در حومه جنوب شرقی کراکوف معدنی وجود دارد که ۹۰۰ سال است از آن بهره‌برداری می‌شود و یکی از موسسات بزرگ و سودآور صنعتی جهان به شمار می‌رود. برای دستیابی به معدن کهنه باید ۲ هزار متر در زیر زمین قدم بزنید که حدود ۳ ساعت زمان می‌برد، اما منظره‌ای بکر در انتظارتان خواهد بود.
عکس شماره ۱۸ ⇩عکس کراکوف شهر جادویی در لهستانروز سوم

لمس هنر

مردمان کراکوف پیوسته در زمینه هنر پیشتاز بوده‌اند. این را با نیم نگاهی به سازنده ای شهر می‌توان دریافت. روز سوم مسافرتتان را به لمس هنر و زیبایی شهر اختصاص دهید.
عکس شماره ۱۹ ⇩عکس کراکوف شهر جادویی در لهستانگنجینه هنری

موزه چارتوریسکی (Czartorysk) در سال ۱۷۹۵ توسط شاهزاده ایزابل چارتوریسکی به منظور حفظ از میراث هنری لهستان تاسیس شد و در طول سال‌ها بر این کلکسیون اضافه شد. تاریخ عمده تاسیس آپارتمان کنونی موزه به‌سال ۱۸۷۸ بر می‌گردد. البته در طول جنگ بین المللی دوم بخشی از این کلکسیون توسط نازی‌ها غارت شد

و حدود ۸۴۰ اثر از آنکه شامل یکی از آثار رافائل نیز می‌شود، هنوز به موزه بازنگشته است. نامدار ترین اثر این موزه تابلوی لئوناردو داوینچی با نام «بانویی با قاقم» است.
عکس شماره ۲۰ ⇩عکس کراکوف شهر جادویی در لهستانمحراب سنت ماری

کلیسای سنت ماری که در میدان عمده شهر قرار دارد جاذبه‌های بسیاری را در دل خود گنجانده ‌است. یکی از این عمارت های مشهور بزرگ‌ترین مجسمه گوتیک جهان است که در قرن ۱۵ توسط ویت استوس خلق شده است. این مجسمه شبیه به یک طرح و نقاشی سه‌بعدی صحنه‌هایی از حیات مریم مقدس را به عکس و تصویر کشیده‌ است.

شیشه‌ رنگ به رنگ شاهکار هنر قرون وسطی کراکوف هم در این کلیسا قرار دارد که درمیان تمام جاذبه‌های شهر می‌درخشد. خوب ترین زمان برای بازدید از این کلیسا ظهر هنگام است که نور از شیشه‌های رنگ به رنگ کلیسا عبور می‌کند و زرق و برق محراب به خوبی معلوم است.
عکس شماره ۲۱ ⇩عکس کراکوف شهر جادویی در لهستانقدیمی‌‎ترن دانشگاه کشور

قدیمی‌ترین دانشگاه لهستان در کراکوف قرار دارد؛ دانشگاهی که بیش از ۶۵۰ سال قدمت دارد. دانشگاه یاگیلونیان (Jagiellonian) که خوب ترین کالج لهستان است، در انتها سده ۱۵ به‌عنوان یک عمارت گوتیک پرزرق و برق تاسیس شد. کوپرنیک، ستاره شناس مشهور در این دانشگاه درس خوانده است. بازدید از حیاط کالج مجانی است و در محوطه آن رویدادها و امکانات فرهنگی و هنری شبیه به تئاتر و کنسرت فضای باز برپاست.

در خوراکی های اصیل لهستانی از سبزیجات و ادویه‌های ترش استفاده می‌شود. ماهی‌های آب شیرین و قارچ‌های وحشی هم محبوبیت زیادی درمیان خوراکی های کراکوف دارد. فرهنگ کافه‌نشینی هم در این شهر به خوبی مشهود است.
عکس شماره ۲۲ ⇩عکس کراکوف شهر جادویی در لهستان

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال