چشمه قلقلک، محیطی دلنشین برای ترقی توریستی (۶ عکس)


چشمه قلقلک، محیطی دلنشین برای توسعه گردشگری

روستای سرزیارت جزو یکی از سرسبز‌ترین روستاهای استان البرز به تعداد می‌رود، هرچند این روستا طبیعت خوشگلی دارد اما حضور چشمه‌ای نرمال بنام چشمه «قلقلک» در ابتدای این روستا یکی از دلایلی باشد که گردشگران سرزیارت را به عنوان مقصد مسافرت خود انتخاب می‌کنند.
وب‌سایت عصر کشورمان: روستای سرزیارت جزو یکی از سرسبز‌ترین روستاهای استان البرز به تعداد می‌رود، هرچند این روستا طبیعت خوشگلی دارد اما حضور چشمه‌ای نرمال بنام چشمه «قلقلک» در ابتدای این روستا یکی از دلایلی باشد که گردشگران سرزیارت را به عنوان مقصد مسافرت خود انتخاب می‌کنند.
تصویر و عکس شماره ۱ ⇩
تصویر و عکس چشمه قلقلک، محیطی دلنشین برای توسعه جهانگردی

روستای «سرزیارت» مقصدی دیگر از روستاهای جاده شهر چالوس است که توصیه می‌شود مسافرت کوتاه به آن داشته باشید. هرچند این روستا به خاطر زیبایی‌های نرمال و بکر خود محبوب گردشگران بسیاری است اما بخش عمده‌ای از شهرت این روستا مربوط به سیل فصل گرما گذشته است که قادر بود چند روستا از جمله سرزیارت را خرابی کند، به همین دلیل تا مدتی بعد از وقوع این سیل برخی برای نگاه کردن آثار به جا مانده از سیل شدید راهی سرزیارت می‌شدند. اما این روستا با داشتن چشمه‌ای بینظیر دربین روستاهای جاده شهر چالوس گردشگران بسیاری را به خود نگاه کرده است.

برای رسیدن به سرزیارت باید راهی جاده شهر چالوس شوید و با نگاه کردن تابلوی «خوزنکلا» مسیر خود را عوض کرده و وارد جاده فرعی شوید. اما پیش از ورود به روستای خوزنکلا جاده فرعی دیگری نگاه خواهید کرد که باید وارد آن شوید. جاده‌ای که به روستای سرزیارت می‌رسد، جاده‌ای زیبا و پرپیچ و خمی‌ است که چشم انداز آن جاده عمده شهر چالوس است. بعد از به اتمام رساندن چند روستا، تابلو روستای سرزیارت به چشم می‌خورد.

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس چشمه قلقلک، محیطی دلنشین برای توسعه جهانگردی
باحال است آگاهی بدارید که روستای سرزیارت جزو یکی از سرسبز‌ترین روستاهای استان البرز به تعداد می‌رود، به طوری که اگه بهار یا فصل گرما به این روستا بروید مردم بومی با سیب، آلو، آلوچه، توت فرنگی ، آلبالو ، گیلاس از شما پذیرایی خواهند کرد. البته اگه از طرفداران گیاه دارویی هستید، خوب تر است پونه‌های وحشی سرزیارت که عطر بسیار خوبی دارند را آزمایش کنید.

هرچند این روستا طبیعت خوشگلی دارد اما حضور چشمه‌ای نرمال بنام چشمه «قلقلک» در ابتدای این روستا یکی از دلایلی باشد که گردشگران سرزیارت را به عنوان مقصد مسافرت خود انتخاب می‌کنند. چشمه قلقلک نام چشمه‌ای کوچولو در روستای سرزیارت است که در جوار جاده وارد شدنی قرار گرفته است. آب این چشمه بسیار خنک است به طوری که شما در زمستان احتمالا تنها چند لحظه بتوانید دست خود را داخل آب گذارید.

مورد باحال این است هر چند دقیقه یکبار از قسمت‌های گوناگون چشمه آب جوشیده و یا به اصطلاح قلقل کرده و حباب‌هایی به سطح آب می‌آیند. سال‌های گذشته چشمه به صورت روباز در جوار جاده واقع بود اما در یک یا دو سال اخیر شورای روستا این چشمه را پوشانده و تنها از پشت میله های نصب شده می‌توانید جوشیدن چشمه را شاهد باشید، البته در جوار چشمه شیر آبی تعبیه شده تا گردشگران و یا رهگذران از آب چشمه بهره گیرند.
تصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس چشمه قلقلک، محیطی دلنشین برای توسعه جهانگردی

تصویر و عکس شماره ۴ ⇩تصویر و عکس چشمه قلقلک، محیطی دلنشین برای توسعه جهانگردی

تصویر و عکس شماره ۵ ⇩تصویر و عکس چشمه قلقلک، محیطی دلنشین برای توسعه جهانگردی

تصویر و عکس شماره ۶ ⇩تصویر و عکس چشمه قلقلک، محیطی دلنشین برای توسعه جهانگردی

————————————-

تهیه شده توسط : پارسا ز.

ایرانگردی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

نی من تنها کشم تطاول زلفت
««« »»»
کيست که او داغ آن سياه ندارد

چشمه قلقلک، محیطی دلنشین برای ترقی توریستی (۶ عکس)

TT / 145 — TP / 28%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال