چشمه های آب گرم دهلران (عکس و تصویر)


چشمه های آب گرم دهلران (عکس)

چشمه های آبگرم با فواید معالجه ای و گوگردی در فاصله ۳ کیلومتری از شهر دهلران در دامنه کوه مشکی کوه و نزدیک به غارخفاش قراردارد. این چشمه آبگرم با دمای حدود ۵۰ درجه سانتیگراد
چشمه های آبگرم با فواید معالجه ای و گوگردی در فاصله ۳ کیلومتری از شهر دهلران در دامنه کوه مشکی کوه و نزدیک به غارخفاش قراردارد. این چشمه آبگرم با دمای حدود ۵۰ درجه سانتیگراد دارای چشمه های بهداشتی آبگرم و استخرهای لجن معالجه ای بوده که از اهمیت معالجه ای ویژه ای برخورداراست.
تصویر و عکس شماره ۱ ⇩
تصویر و عکس چشمه های آب گرم دهلران (تصویر و عکس)

آب این چشمه ها در طول روز با توجه به انعکاس نورخورشید به صورت هفت رنگ خود را نمایان میکند. از فواید معالجه ای این چشمه برای رماتیسم، حساسیت، دمل، جراحت ها وهمچنین شکستگی استخوان و کوفتگی بسیارموثراست.

اما کسانی که دچار رنجش های قلبی هستند به دلیل گوگرد زیاد در ناحیه باید ازچشمه بهره نگیرند هم اکنون شهرداری تاسیساتی در آنجا احداث نموده است که به خصوص در ایام بهار و فصل زمستان نکته استفاده قرارمی گیرد این چشمه های آبگرم به صورت رودخانه در پایین دشت خنک شده و بنام سرگرو یا سرگراب برای مصارف کشاورزی و گوسفندان بهره گرفته میشود و حتی این تحول رنگ روزانه آب گرم به صورت یک ضرب المثل مکانی در آمده که می گویند افرادی که دارای ماهیت نیستند شبیه به آب گرم دهلران هستی که روزانه به چندین رنگ تغییرمی کند هنوز وارسی علمی و فراگیری درباره آن صورت نگرفته وهم اکنون حمامی ازسوی شهرداری دهلران احداث گردیده ولی با توجه به اینکه با راهکارهای علمی انجام نگردیده درحال فرسوده شدن به دلیل گوگرد زیاد است.

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس چشمه های آب گرم دهلران (تصویر و عکس)

بیشتراوقات به مخصوص در هوای معتدل بوی گوگردی این چشمه ها محیط شهر را در بر می گیرد و جریان این آب درجنوب غربی دهلران ناحیه شوره زاری را به حضور آورده که پوشیده ازگیاهان گزاست.

این ناحیه درسایت جهانگردی شهرستان دهلران قراردارد، حتی گل ها و گیاهان ناحیه در سایت مربوطه ازشهرستان دهلران تا پیرامون چشمه های آبگرم از اهمیت ویژه ای با توجه به حضور آبگرم برخوردار است. این چشمه ها دارای آبی است که با فواید گوگردی از دل زمین می جوشد ودر مسیر رودخانه نیز آب معدنی جریان دارد.

سالانه خصوصا در ایام نوروز و فصل زمستان هزاران نفر از پیرامون و اکناف و شهرستان ها و استان های همجوار ناحیه را نکته بازدید میگذارند.

تصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس چشمه های آب گرم دهلران (تصویر و عکس)

در چندین سال گذشته هم با تجهیز آن و سروسامان گرفتن این آبگرم در جذب گردشگر هر چندین اندک اقداماتی مثبت به ثمر رسیده است. احتیاج است دولت به مدد سرمایه گذاران اختصاصی ومشتاق و در جهت ایجاد تاسیسات و امکانات رفاهی و تفریحی جهت جذب توریسم خارجی وداخلی ونزدیکی به کشورعراق ازآن استفاده عالی شود.

— براى بالا بردن سطح کيفى سايت سرزه لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد —

نگارنده : شهزاد خ.

ایرانگردی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

دلم بجو که قدت همچو سرو دلجوی است
««« »»»
سخن بگو که کلامت لطيف و موزون است

چشمه های آب گرم دهلران (عکس و تصویر)

TT / 108 — TP / 24%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال