ناحیه ییلاقی و جهانگردی لیلاکوه (عکس)


منطقه ییلاقی و گردشگری لیلاکوه (عکس)

ناحیه ییلاقی لیلاکوه یکی از نواحی جهانگردی و خوشگل شمال کشورمان است که در نزدیکی شهر لنگرود در استان گیلان قرار دارد و همه ساله مسافران و طبیعت‌دوستان بسیاری را به خود جذب می‌کند.
ناحیه ییلاقی لیلاکوه یکی از نواحی جهانگردی و خوشگل شمال کشورمان است که در نزدیکی شهر لنگرود در استان گیلان قرار دارد و همه ساله مسافران و طبیعت‌دوستان بسیاری را به خود جذب می‌کند.

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩
تصویر و عکس ناحیه ییلاقی و جهانگردی لیلاکوه (تصویر و عکس)
ناحیه ییلاقی لیلاکوه یکی از نواحی جهانگردی و خوشگل شمال کشورمان است

ناحیه لیلا کوه در جنوب غرب لنگرود واقع شده و به دلیل حضور قهوه‌خانه‌ها و قلیان‌سراهای متعدد در مسیر و کوهپایه‌ها، امروزه تبدیل به قطب قلیان‌سرای استان گیلان شده است که معروف‌ترین آن قهوه‌خانه دیشلمه می‌باشد.

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس ناحیه ییلاقی و جهانگردی لیلاکوه (تصویر و عکس)

ناحیه ییلاقی لیلاکوه، در نزدیکی شهر لنگرود در استان گیلان قرار دارد

مسیر لیلا کوه در ابتدای لنگرود و میدان فرمانداری، سمت راست، نخستین خیابان از سمت شهر لاهیجان است. از میدان فرمانداری لنگرود تا میدان لیلا کوه حدود ۳ کیلومتر جاده آسفالته می‌باشد و این جاده به سمت روستای پرشکوه و پس از آن به بخش کومله می‌رسد. یک جاده خاکی که از میان باغ‌های سرسبز چای می‌گذرد، میدان لیلا کوه را به خط‌الرأس عطاکوه می‌رساند که با یک ساعت پیاده‌روی در این جاده، می‌توان به خط‌الرأس عطاکوه و با نیم ساعت پیاده‌روی در مسیر پاکوب خط‌الرأس که از میان باغ‌های چای و جنگل می‌گذرد، می‌توان به قله عطاکوه رسید. قله عطاکوه به ارتفاع تقریبی ۷۰۰ متر از سطح دریا، مرتفع‌ترین قله ناحیه لنگرود و شهر لاهیجان می‌باشد که از شمال شرق به شهرستان لنگرود و از شمال غرب به شهرستان شهر لاهیجان مشرف می‌باشد. بر روی قله عطاکوه دکل‌های مخابراتی رادیو، تلویزیون و مخابرات قرار دارد که به همین دلیل اهالی ناحیه به این قله، «دکل» می‌گویند.

با توجه به اینکه مسیرهای منتهی به قله عطاکوه از میان باغ‌های چای، درختان مرکبات و از میان جنگل می‌گذرد، پیاده‌روی لذت‌بخش و خاطره‌انگیزی را همراه با دارد. در صورتی که هوا صاف و آفتابی باشد، بحر خزر به صورت یک پهنه آبی بزرگ در دوردست مشاهده می‌شود.

تصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس ناحیه ییلاقی و جهانگردی لیلاکوه (تصویر و عکس)

تصویر و عکس شماره ۴ ⇩تصویر و عکس ناحیه ییلاقی و جهانگردی لیلاکوه (تصویر و عکس)

تصویر و عکس شماره ۵ ⇩تصویر و عکس ناحیه ییلاقی و جهانگردی لیلاکوه (تصویر و عکس)

تصویر و عکس شماره ۶ ⇩تصویر و عکس ناحیه ییلاقی و جهانگردی لیلاکوه (تصویر و عکس)

تصویر و عکس شماره ۷ ⇩تصویر و عکس ناحیه ییلاقی و جهانگردی لیلاکوه (تصویر و عکس)

—لطفا نظر خود را در مورد سايت سرزه در انتهاي صفحه بنويسيد—

تهیه از : فرشيد و.

ایرانگردی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

مفلسانيم و هوای می و مطرب داريم
««« »»»
آه اگر خرقه پشمين به گرو نستانند

ناحیه ییلاقی و جهانگردی لیلاکوه (عکس)

TT / 149 — TP / 41%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال