مرموزترین روستای کشورمان ایران در نزدیکی ابر شهر تهران (عکس و تصویر)


مرموزترین روستای ایران در نزدیکی تهران (عکس)

روستای ایستا واقع در شهرستان طالقان احتمالا مرموزترین روستای کشورمان باشد، روستایی در خاک البرز که مردمانش در زمان توقف کرده اند
روستای ایستا واقع در شهرستان طالقان احتمالا مرموزترین روستای کشورمان باشد، روستایی در خاک البرز که مردمانش در زمان توقف کرده اند. به اعلان سرزه و به نقل از مهر سکوت حکمفرماست و کسی کاری به کار کسی ندارد. در کوچه ها تاثیری از رد پای تکه آهنهایی که در شهر “ماشین” نامیده می شود نیست. مردمانی که چون تابلو طرح و نقاشی زندگی و رسوم و رسوم گذشته را در عصر ارتباطات یدک می کشند.نه تنها شبها پای تلویزیون نمی نشینند که به شب نشینی هم اعتقادی ندارند.

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩
تصویر و عکس مرموزترین روستای کشورمان در نزدیکی تهران بزرگ (تصویر و عکس)

عروسی و عزا ندارند و مهمانی ای چون ضیافت میلاد، سالگرد عروسی و… برای آنان معنا و مفهومی ندارد.مهمان‌نواز هستند به شرطی که احدی از بانوان قصد وارد شدن به روستای آنان را نداشته باشد. همانطور که تا کنون کسی از جهان بیرون بانوان آنان را نگاه نکرده است. متمول هستند و از طریق به فروش رسان زمینهای پدریشان در تبریز دوران طی میکنند.شناسنامه ندارند و جزو آمار جمعیت کشورمان تلقی نمیشوند. هیچگونه خدمات دولتی را نمیگیرند.

مکانی که هرگونه امکانات جهان تازه را نمی پذیرند ایستا است؛ مرموزترین روستای کشورمان! مکانی که هیچگونه امکانات جهان تازه را نمی‌پذیرند و بدون آب لوله کشی، گاز، برق، درمانگاه، ماشین آلات، لوازم رابطه ای و … میزیند.

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس مرموزترین روستای کشورمان در نزدیکی تهران بزرگ (تصویر و عکس)

گروهی از پیروان میرزا راستگو مجتهد تبریزی، فقیه نامدار دوره مشروطه که با الهام از آرای تجددستیز او چنین زندگی را در زمانه تسلط مدرنیته سامان داده‌اند. میرزا راستگو مجتهد تبریزی از فقهایی بود که در هر دو حیطه نگاه و عمل، بسیار بر طرد مطلق اندیشه تجدد و دستاور‌هایش تاکید می‌کرد و تا انتها عمر بر نبود جواز بهره گیری از ابزار تکنولوژیک و امور تازه و مدرن فتوا می‌داد. اهالی روستای ایستا واقع در شرق طالقان اوقات شرعی نماز را با شاخصه‌های خود برداشت کرده و شروع و انتها ماه رمضان را نیز با رویت خویش تعیین می‌کنند، به رویای صادقانه باور می‌ دارند، آنان به شدت چشم انتظار ظهور امام زمان ‌(عج) هستند. فرزندان آن پس از رسیدن به سن وظیفه مختارند که با آنان زیند یا به شهر تبریز بازگردند، هیچگونه فعالیت‌ سیاسی و اجتماعی نداشته و باورهای خود را تبلیغ نمی‌کنند.

تصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس مرموزترین روستای کشورمان در نزدیکی تهران بزرگ (تصویر و عکس)

اهالی روستای ایستا شناسنامه ندارند و از امکانات رفاهی تازه شبیه به آب لوله کشی، گاز، برق، تلفن، رادیو و تلویزیون و… استفاده نمی‌کنند. خردسالان آن روستا به روش باستانی و مکتبخانه‌ای با فراگیری دروسی همانند واجبات و محرمات فقهی، خوشنویسی و اصول عقاید سواددار می‌شوند.

تصویر و عکس شماره ۴ ⇩تصویر و عکس مرموزترین روستای کشورمان در نزدیکی تهران بزرگ (تصویر و عکس)

ساعت مچی و دیواری در مکان زندگی «اهل توقف» حضور ندارد و سیمان و آهن در سازنده ای خانه‌های آنان به کار نرفته است. آنان به نحو راز آلودی از مردمان فاصله می‌گیرند و کمتر کسی را به منزل خود راه می‌دهند. از هر نوع مظاهر مدرنیته و فناوری دوری می‌کنند و با این عزلت‌گزینی و انتخاب زندگی رهبانی، هاله‌ای از شایعات و سخنان باورنکردنی را در پیرامون خود پراکنده‌اند. اهالی بومی طالقان که به خوبی نمی‌دانند اینان از کجا آمده‌اند و چه مرام و مسلکی دارند، گاه آنان را اسماعیلی مذهب و وقتی دراویش ترک دنیا نقل کرده قلمداد می‌کنند که در انتظار ظهور امام دوازدهم(عج)هستند.

————————————-

مطلب از : داريوش و.

ایرانگردی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

بی زلف سرکشش سر سودايی از ملال
««« »»»
همچون بنفشه بر سر زانو نهاده‌ايم

مرموزترین روستای کشورمان ایران در نزدیکی ابر شهر تهران (عکس و تصویر)

TT / 174 — TP / 32%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال