قبرستان جن ها در کشورمان ایران وحشتناک و وحشتناک (۴ عکس)


قبرستان جن ها در ایران مخوف و ترسناک

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩

تصویر و عکس قبرستان جن ها در کشورمان خوفانگیز و وحشتناک

قبرستان جن ها در کشورمان خوفانگیز و وحشتناک 

قبرستان به خودی خود شب ها ترس دارد حالا فرض کنید به قبرستانی بروید که متعلق به جن ها است! کمتر کسی جرات دارد پا به این مکان قرار بدهد. نام گورستان جن ها را شنیده اید؟؟آگاهی می دارید کجا است؟؟گورستان عجیب و غریبی که در کشورمان خودمان است در روستایی در چابهار!!اما به چه دلیل اسمش گورستان جن هاست را در ادامه بخوانید

در جنوب شرقی‌ترین نقطه کشورمان، گورستانی با سنگ قبرهای عظیم‌الجثه جاای باحال برای ماجراجویانی است که به جهان ماورالطبیعه علاقه دارند. “گورستان جن” در روستای تیس نزدیک شهر چابهار در استان سیستان و بلوچستان، همان مکانی است که سنگ قبرهای بزرگ و باورنکردنی ای دارد و محلی‌ها را به این باور منتقل کرده که این گورها محل دفن آدمیزاد نیست.

تیس روستایی سنتی با قدمتی نزدیک به ۲۳۰۰ سال است که مردمان آن حوالی داستان‌های باورنکردنی ای درباره‌اش می‌گویند و آن را محل حیات جن‌ها می‌دانند. گورستان جن که مردمان بلوچ‌ به آن “جن سنط” می‌گویند، نمونه‌ای از این باورهاست.

قبرها در جوار هم بر روی سطحی صخره ای حفر شده اند. حفر این گورها بر سطح سنگی حیرت و پرسش بازدیدکنندگان را بر می انگیزد. چه کسانی این گورهارا حفر کرده اند؟ به چه دلیل سطح سنگی را برای حفر انتخاب کرده‌اند؟ این گورها با چه وسیله ای حفر شده است؟

در پاسخ به این سوالها شبیه به این گورستان جز سکوت و خاموشی چیزی نمی شنویم. به اعلان سرزه و به نقل از پارس ناز احتمالا به خاطر حفظ مردگان و در گذشتگان از گزند موجودات و خورندگان زیر زمینی اجساد، رنج کندن سنگ را بر خود هموار می کردند و گورها را اینچنین می ساختند.

احتمالا برای احترام به مردگان بوده و احتمالا هم باور مردمان مکانی صحیح باشد که «این گورها متعلق به جن هاست. آنها مردگان خود را در حصار این سنگ ها دفن کرده اند، شب که می رسد، جنها بر سر گور از دست رفتگان خود حاضر می شوند و به مویه و مرثیه سرایی سرگرم می گردند. هر کس که شبانگاه گذرش بر این گورستان بیفتد، نکته نفرین جن ها قرار می گیرد و با عذابی سخت پس از چندین روز فوت میشود.»

بشر به روز با لوازم ابتدایی به سختی قدرتمندی حفر این گورها را بر روی سطح سخت سنگی دارد. احتمالا به همین دلیل است که مردمان مکانی حفر این گورها را به نیرویی مافوق بشر نسبت می دهند.این گورستان بر تپه ای کم ارتفاع مشرف بر روستای تیس و در پای کوه پیل بند قرار گرفته است.

در جوار این گورستان که به قبرستان شماره یک تیس نامدار است، قبرستان به روز مردمان روستا قرار دارد. اما گورهای این گورستان بر سطح خاکی نرم حفر می شوند. مردمان روستا اگرچه درگذشتگان خود را در این گورستان به خاک می سپارند اما مراقبند که شب گذرشان به گورستان جن ها نیفتد!

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس قبرستان جن ها در کشورمان خوفانگیز و وحشتناک

تصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس قبرستان جن ها در کشورمان خوفانگیز و وحشتناک

تصویر و عکس شماره ۴ ⇩تصویر و عکس قبرستان جن ها در کشورمان خوفانگیز و وحشتناک

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال