آغاز و پایان ماه محرم ۹۵ – ۲۰۱۶ چه روزی است ؟


شروع و پایان ماه محرم ۹۵ – ۲۰۱۶ چه روزی است ؟

تصویر و عکس آغاز و انتها ماه محرم 95 – 2016 چه روزی است ؟

آغاز یا روز اول ماه محرم سال ۱۴۳۸ قمری برابر با روز دوشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۵ خورشیدی و مصادف با ۳ اکتبر ۲۰۱۶ تولدی میباشد.

انتها یا روز پایان ماه محرم سال ۱۴۳۸ قمری برابر با روز جمعه ۱۰ ماه آبان ۱۳۹۵ خورشیدی و مصادف با ۳۰ اکتبر ۲۰۱۶ تولدی میباشد.

Muharram in 2016 will start on Monday, the 3th of October and will continue for 30 days until Monday, the 31th of October

ماه مُحَرّم یا محرم‌الحرام اولین ماه تقویم اسلامی (هجری قمری) و از جملهٔ ماه‌های حرام است. به‌همان‌گونه که قبل از ظهور اسلام، در زمان جاهلیت، نبرد و خونریزی در این ماه‌ها ممنوع بود، اسلام نیز همان را تأیید کرد.

در دوم ماه محرم الحرام سال ۶۱ هجری قافله حضرت امام حسین (علیه السلام) وارد کربلا شد و سپاهیان دشمن که هر روز بر شمارشان اضافه کرده می‌شد در روزهای تاسوعا و عاشورا که روز نهم و دهم محرم می‌باشد او و یارانش را به شهادت منتقل کردند.

هشتمین امام شیعیان شیعیان هشتمین امام شیعیان(علیه السلام) در خصوص این ماه فرمود: در جاهلیت هم حرمت این ماه نظر داشته می‌شد و در آن نمی‌جنگیدند ولی در این ماه، خون‌های ما را ریختند و حرمت ما را شکستند و فرزندان و بانوان ما را اسیر کردند و خیمه‌ها را آتش زدند و غارت کردند و حرمت پیامبر را درباره ذریه‌اش رعایت نکردند.

ماه محرم و طلوع هلال آن یادآور سوگ بزرگ سید الشهداء علیه السلام است. ماه سوگ و حزن و ماه عزاداری دوستان اهل بیت علیهم السلام.

در این ماه و خصوصا در ده روز افتتاحیه آن هر کدام از شیعیان بلکه هر مسلمانی تکلیف دارد تا حزن و سوگ خویش را در عزای بچه رسول خدا صلی الله علیه وآله ابراز نماید گریه کردن درعزای امام حسین علیه السلام، مشکی بر تن کردن، شرکت در مجالس عزا، برپاکردن مجالس عزا ویا مدد های مادی ومعنوی در خوب تر برگزارشدن این مجالس، راه انداختن دسته جات عزاداری و هر عملی که مصداق اقامه عزا برای سیدالشهداء علیه السلام باشد در تقرب انسان به خدای بلند مرتبه نقش بسیار اهمیتی می داری دارد.

برای آشنایی با رخدادهای مهم ماه محرم

****با تشکر از انتخاب شما کاربر عزيز****

نگارش از: شهناز ع.

مطالب گوناگون مذهبی در بخش مذهبی سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

اين تطاول که کشيد از غم هجران بلبل
««« »»»
تا سراپرده گل نعره زنان خواهد شد

آغاز و پایان ماه محرم ۹۵ – ۲۰۱۶ چه روزی است ؟

TT / 54 — TP / 16%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال