آبشارهای قشنگ هرمزگان (عکس و تصویر)


آبشارهای زیبای هرمزگان (عکس)

خیلی از مردمان تصور می کنند ، هرمزگان یک بیابان کویری نمکی است بی آب و علف است که غیر از آب های خلیج همیشگی فارس ، هیچ گونه منابع آبی در این استان یافت
خیلی از مردمان تصور می کنند ، هرمزگان یک بیابان کویری نمکی است بی آب و علف است که غیر از آب های خلیج همیشگی فارس ، هیچ گونه منابع آبی در این استان پیدا نمیشود. پس تعجب نکنید چنانچه به شما بگوییم در این استان آبشارهای زیبا در جوار باغات مرکبات و درختان نخل وجود دارد که چشم انداز دلنشین و خاصی را اهداء بازدیدکنندگانشان می کنند.

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩
تصویر و عکس آبشارهای زیبای هرمزگان (تصویر و عکس)

آبشار نمکی «مهران»

آبشار نمکی در فاصله سه کیلومتری جنوب روستای « مهران» در بخش « کوخرد» شهرستان « بستک » در غرب استان هرمزگان و در محدوده گنبد بزرگ نمکی مهران در جنوب کشورمان واقع شده‌است. طول این آبشار در حدود ۴ متر است و در درون دره ای واقع شده است. آب آبشار پس از تشکیل آبشار و عبور از دره به رودخانه «مهران» واقع در شمال دره میریزد. دسترسی به این دره از طریق جاده رابطه ای بستک به بندرلنگه، پس از عبور از روستای « اسو» امکانپذیر است. گنبد نمکی مهران دایره ای شکل و کشور قطر آن در حدود ۷ کیلومتر است. جاده رابطه ای بستک به بندرلنگه از وسط گنبد نمکی عبور میکند و آن را به دو بخش غربی و شرقی تقسیم میکند.

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس آبشارهای زیبای هرمزگان (تصویر و عکس)

آبشار « تزرج »

آبشار « تزرج » حاجی آباد در ۱۷۵ کیلومتری شمال بندرعباس در جاده منتهی به روستای « برآفتاب » واقع شده است. تزرج یکی از نقاط کوهستانی این شهرستان می باشد که در جاده منتهی به روستای برآفتاب واقع شده است. آبشار تزرج، از ارتفاعات اطراف روستا سرازیر می‌شود که یکی از خوشگل ترین آبشارهای نواحی جنوبی کشورمان است. اطراف آبشار از نخل و گیاهان نرمال بر تن شده است.شما عزیزان قادر می باشید با وسیله نقلیه خود به سادگی تا کنار این آبشار بروید و از این منظره زیبا صفا بکنید و ساعات لذت را سپری کنید.

در ۱۷ کیلومتری جنوب حاجی آباد به سمت بندرعباس، جاده ای فرعی طلاق میگیرد که پس از طی مسافت حدود ۱۰ کیلومتر در جوار رودخانه حاجی آباد و ادامه مسیر از دوراهی «تزرج» به سمت راست به مسافت یازده کیلومتر به روستای «تزرج» خواهد رسید. این مسیر با گذر از روستای «معدنوییه» به مکانی زیبا با نخلستان هایی فراوان و مردمانی خونگرم و اقامتگاهی وسیع منتهی می شود که در جوار آبشار زیبا و خروشان منتهی می شود. پلکانی سبز شما را به بالای آبشار هدایت می کند. در جوار آبشار آثاری از آسیاب های آبی که روزگاران نه چندان دور جهت تهیه آرد نکته استفاده قرار می گرفته، نگاه کرده می شود. ناحیه حاجی آباد طبیعتی زیبا و دلنشین دارد. نخلستان هایی را می نگاه کنید که تا دوردست ها در حال تسبیه خدایند. در کوهپایه ها درختان صدر، کنار و انجیر همراه با گیاهان سرسبز، مناظری بکر و تماشایی بوجود آورده اند.

تصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس آبشارهای زیبای هرمزگان (تصویر و عکس)

آبشار پلکانی و فصلی « بِدو»

این آبشار فصلی از ارتفاعات کوه « بدو » در شمال روستای«لمزان» واقع در ۵۰ کیلومتری شمال غرب بندرعباس سرچشمه میگیرد. آب آبشار به صورت پلکانی به پایین میریزد. فاصله آبشار تا روستای لمزان در حدود ۴ کیلومتر است و دسترسی به آن از طریق جاده خاکی به سمت شمال روستا قابل انجام است . وجود اشکال پلکانی مرتب در این آبشار مناظر خوشگلی خلق کرده است.

آبشار «شهر شیب»

آبشار «شهر شیب» یکی از خوشگل ترین و مرتفع‌ترین آبشار در شهرستان بشاگرد است .این آبشار در روستای «شهر شیب» واقع شده است.موقعیت نرمال روستای «شهرشیب» دره ای است و رودخانه فصلی « انگهران» از مجاورت جنوب آبادی عبور می‌کند.

در ناحیه بشاگرد به اکثر مکانهایی که باغ باشد، شهر اطلاق می‌شود و موقعیت آبادی دره ای و دارای شیب است، لذا نام آبادی به شهرشیب سرشناس شده است. این آبشار تقریبا ۲۰متر ارتفاع دارد،و هرساله گردشگران زیادی را جذب می‌کند.

تصویر و عکس شماره ۴ ⇩تصویر و عکس آبشارهای زیبای هرمزگان (تصویر و عکس)

آبشار « کِرون »

آبشار «کِرون» در نزدیکی شهرستان رودان ، درمنطقه کوهستانی باد افشان و در ۲۷ کیلومتری مسیر جاده رودخانه رودان قرار میدارد.رودان در قدیم بنام « رودکان » سرشناس بوده و وجه تسمیه آن، وجود رودخانه‌های متعدد و پرآب است. این ناحیه یکی از اصلی ترین اماکن جهانگردی شهرستان رودان به تعداد می‌آید. پوشش گیاهی در این ناحیه خرما و مرکباتی از قبیل لیمو و پرتقال است که جلگه ها و دشت های وسیعی را دربرگرفته است.

تصویر و عکس شماره ۵ ⇩تصویر و عکس آبشارهای زیبای هرمزگان (تصویر و عکس)

آبشار کوه نمک « خرسین »

این آبشار از کوه نمک خرسین واقع در غرب شهرستان درگز از گنبد نمکی به پایین میریزد و مناظر خوشگلی ایجاد کرده است. بخش « سیاهو » در فاصله ۱۹ کیلومتری محور بندرعباس-سیرجان و در ۷۵ کیلومتری شمال خاوری بندرعباس قرار دارد. در فاصله ۳ کیلومتری شمال باختری بخش « سیاهو» گنبد نمکی سیاهو واقع شده است و بخش اعظم آن را نمک تشکیل داده است که غارهای نمکی آن بسیار طولانی است. اشکال انحلالی نمک به صورت متنوع در این گنبد به وجود آمده است.

منابع: سیری در کشورمان ، هرمز ، دولان ، وبگردها

__________________

گردآوری از : گل آذين ی.

ایرانگردی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

اين جان عاريت که به حافظ سپرد دوست
««« »»»
روزی رخش ببينم و تسليم وی کنم

آبشارهای قشنگ هرمزگان (عکس و تصویر)

TT / 142 — TP / 16%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال