بعد از غذا میوه بخوریم یا نه؟


میوه, غذا, تغذیه

بعد از غذا میوه بخوریم یا نه؟

همانطور که پیش‌تر از این هم اشاره شد میوه‌ها منابع سرشاری از فیبرها هستند. بنابراین اگر بعد از غذا خورده شوند به دلیل مقدار فیبر بالایی که دارند سرعت حرکت غذا را در دستگاه گوارش زیاد می‌کنند و در نتیجه مانع جذب تمامی ریزمغذی‌های موجود در آن می‌شوند.

در حقیقت جریان از این قرار است، از آنجا که میوه‌ها منابع غنی از فیبر هستند وقتی که میوه می‌خوریم یک‌باره مقدار زیادی فیبر وارد دستگاه گوارش ‌ما می‌شود. این فیبرها باعث تند شدن حرکات دودی شکل روده‌ها می‌شوند و در نتیجه عبور مواد‌غذایی در دستگاه گوارش خیلی سریع‌تر از حد معمول انجام می‌گیرد.

به این ترتیب وقتی میوه را همراه یا بلافاصله بعد از غذا می‌خوریم، مواد‌غذایی با سرعت بیشتری از دستگاه گوارش ما عبور می‌کنند و به دلیل همین حرکت سریع، جذب خیلی از مواد‌غذایی مثل ویتامین‌ها، مواد معدنی و… بسیار کم می‌شود.

از این‌روست که همیشه توصیه شده بلافاصله بعد از غذا، میوه مصرف نکنید.

مطالب پیشنهادی

خوردنی های مفید برای قلب | تغذیه سالمخوردنی های مفید برای قلب | تغذیه سالمکاهش فشار خون با غذا | رژیم غذایی خوب برای کاهش فشار خونکاهش فشار خون با غذا | رژیم غذایی خوب برای کاهش فشار خونبالاخره میوه ها را با پوست بخوریم یا بدون پوست؟بالاخره میوه ها را با پوست بخوریم یا بدون پوست؟غذا با ماهی قزل الا | آموزش آشپزی گوردن رمزیغذا با ماهی قزل الا | آموزش آشپزی گوردن رمزیقیمت گوجه سبز + سیب زمینی + خیار + انواع میوهقیمت گوجه سبز + سیب زمینی + خیار + انواع میوهمقدار انرژی 1 لیوان شیر؟ + مقدار انرژی 1 لیوان شیر کاکائومقدار انرژی 1 لیوان شیر؟ + مقدار انرژی 1 لیوان شیر کاکائوفواید روغن ماهی برای سلامت قلب و بدنفواید روغن ماهی برای سلامت قلب و بدنطبع اسفناج + طرز تهیه 2 غذای مفید با اسفناجطبع اسفناج + طرز تهیه 2 غذای مفید با اسفناجتاریخ انقضا سبزیجات خشک و اردویه جاتتاریخ انقضا سبزیجات خشک و اردویه جاتطبع گل گاوزبان + نحوه دم کردن گل گاوزبان + عکس گل گاو زبانطبع گل گاوزبان + نحوه دم کردن گل گاوزبان + عکس گل گاو زبانلاغری با چای ترش در کنار رژیم غذایی و تحرکلاغری با چای ترش در کنار رژیم غذایی و تحرکچای خارجی نخورید!!!چای خارجی نخورید!!!

[ منبع این خبر سایت جدیده می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال