استان بوشهر هفدهمین استان بزرگ کشور به لحاظ مساحت است و مرکز آن بندر بوشهر است. بوشهر جزو نواحی کهن ایران زمین است و سابقه ی سکونت گاه های تاریخی آن به تمدن بین النهرین و حکومت ایلامیان بر می گردد.

استان بوشهر از استان های بسیار گرم کشور است که دمای آن در ماه های گرم سال از مرز ۵۰ درجه هم می گذرد و میانگین دمای سالانه ی آن در حدود ۲۶ درجه است. این استان به خاطر وجود ذخایر بزرگ نفت و گاز (پارس جنوبی و شمالی) و نیروگاه اتمی، به پایتخت انرژی ایران مشهور است.

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس به چه دلیل باید به بوشهر مسافرت کنیم؟

استان بوشهر به واسطه ی قرار گرفتن در ساحل خلیج همیشگی فارس، موقعیت موردعلاقه ای برای صنعت صیادی و جایگاه خاصی در امر صادرات و واردات دارد. همین امتیازات صنعتی و اقتصادی موجب شده است تا علاوه بر مهاجرت جمعیت روستایی استان به شهرها، نیروی انسانی از استان های مجاور نیز به شهرهای استان بوشهر مهاجرت کنند. در سال های اخیر، میزان رشد جمعیت در شهرهای استان بوشهر، تحت اثر همین عوامل جزو بالاترین رتبه های کشوری بوده است.

تصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس به چه دلیل باید به بوشهر مسافرت کنیم؟

استان بوشهر در زمینه ی کشاورزی و دامداری هم از استان های صاحب امتیاز است. این استان علاوه بر این که از مراکز کشت انبوه خرما در کشور است، اصلی ترین مرکز کشت گوجه فرنگی خارج از فصل به حساب مییاید و در زمینه ی پرورش شتر، جایگاه خاصی دارد.

روستاییان استان بوشهر که شغل بیشتر آنها کشاورزی است در زمینه ی صنایع دستی هم فعالیت گسترده ای دارند. به نحوی که صنایع دستی نقش اهمیتی می داری در معیشت خانوارهای روستایی دارد. محصولات ساخته شده توسط این روستاییان، جزو سوغاتی های مشهور استان بوشهر است.

وجود نخلستان های فراوان در استان و هم جواری استان با خلیج همیشگی فارس، موجب شده تا بیشتر سوغاتی های استان بوشهر، به خرما و دریا مربوط باشد. در ادامه شما را با سوغاتی های استان بوشهر آشنا میسازیم.

ره آوردهای غذا
تولید خرما و فرآورده های آن از مشاغل اصلی مردمان بوشهر است و سابقه ی کشت خرما در این استان به دوره هخامنشیان بر می گردد. با کیفیتترین نوع خرما که در استان بوشهر کشت می شود، «کبکاب» نام دارد و جزو انواع مختلف خرمای صادراتی ایران است. دربین فرآورده هایی که از خرما تولید می شوند، استان بوشهر به داشتن شیره ی مرغوب خرما شهرت دارد.

تولید خرما و فرآورده های آن از مشاغل اصلی مردمان بوشهر است

پنیر نخل
مغز سفیدرنگ تاج درخت خرما است که در اصطلاح مکانی به آن «غاپ» می گویند. پنیر نخل مزه ای شیرین دارد و بسیار انرژیزا است. این مغز در واقع ماده ی اولیه ی تشکیل تنه ی نخل است قبل از این که وضعیت چوبی یابد. نخل داران، آن دسته از نخل هایی را که زمان ثمردهی آنها خاتمه یافته است، برگزیده، قسمت فوقانی تنه ی آنها را قطع می کنند و بخش میانی آن یعنی پنیر نخل را بیرون می آورند.

خارک طبخ کرده
در اصطلاح مکانی به خرمای نارس، خارک می گویند. خارک را بعد از چیدن به همراه شکر با روش مخصوصی طبخ میکنند و بعد از طبخ کردن روی حصیر پهن می کنند تا خشک شود. خارک طبخ کرده بعد از خشک شدن، لذیذ است و به عنوان شیرینی مکانی به کار برده میشود.

حلوای راشی
نوعی حلوای مکانی است که مواد اصلی تشکیل دهنده ی آن شیره ی خرما و عصاره ی کنجد است. بعد از این که شیره ی خرما را به قدری گرم کردند که تحول رنگ داد و سفید شد، عصاره ی کنجد بوداده را به آن مییافزایند سپس ترکیب شیره و عصاره را روی حرارت کم در مدت زمان زیادی هم می زنند تا حلوا تهیه شود.

حلوا سنگک
طبخ کردن این نوع حلوا در بسیاری از نواحی استان رواج دارد. در این نوع حلوا، شیره ی خرمایی را که با حرارت دادن سفید کرده اند، با ضخامت کم در ظروفی مانند سینی می ریزند و قبل از این که خنک شود، کنجد بوداده ی انبوه ای بر آن می پاشند. حلوا بعد از خنک شدن، سخت شده و آماده ی به کار برده میشود.

حلوا پسکی
نوعی حلوای مکانی است که در برخی از نواحی استان مانند برازجان، مرسوم است. برای طبخ کردن این حلوا ابتدا خرمای کاملا رسیده را به همراه آرد در روغن کم تفت میدهند و سپس با افزودن مقداری ماست، ورز می دهند تا حلوا تهیه شود.

مسقطی
نوعی شیرینی است که سوغات شهرهای جنوبی ایران است. مسقطی برای نخستین بار در حدود دو قرن قبل، از بندر مسقط کشور عمان به سواحل خلیج همیشگی فارس آمده است. مواد تشکیل دهنده ی مسقطی، نشاسته، روغن، شکر، زعفران، هل و گلاب است و برای تزیین آن از مغز پسته یا بادام بهره گرفته میشود.

تصویر و عکس شماره ۴ ⇩تصویر و عکس به چه دلیل باید به بوشهر مسافرت کنیم؟

ماهی و میگو
آبزیان غذا خلیج همیشگی فارس دربین علاقمندان به خوراکی های دریایی، طرفداران زیادی دارد؛ ماهی هایی مانند شیر، شوریده، هامور، کفال سرخ، راشکو و نقل می کنی خلیج همیشگی فارس. استان بوشهر از جهت حجم شکار و گوناگونی شکار، صاحب امتیاز است. به عنوان نمونه، ۴۰ درصد از نقل می کنی کشور در استان بوشهر شکار می شود. در مسافرت به استان بوشهر، مسافران قادر هستند علاوه بر مراجعه به مراکز عرضه ی این آبزیان، از صیادانی که در اسکله ها اقدام به به فروش رسان می کنند این آبزیان را به صورت جدید خریداری کنند.
جاذبه های جهانگردی بوشهر,مسافرت به بوشهر,صنایع دستی بوشهر

استان بوشهر از جهت حجم شکار و گوناگونی شکار، صاحب امتیاز است

صنایع دستی:

گبه
شایعترین صنایع دستی در استان بوشهر، گبه بافی است که در بیشتر نواحی روستایی و حتی برخی از شهرها رواج دارد. گبه بافی، شغل اول یا حرفه ی دوم شمار زیادی از روستاییان استان است. گبه یا قالیچه خرسک، زیرانداز کوچولوای است که پرزهای بلندی دارد. گبه ی استان بوشهر نامدار ترین سوغاتی آن است که به کشورهای دیگر نیز صادر می شود.

گلیم
فصل زمستان فصل بافت گلیم در استان بوشهر است و بسیاری از روستاییان در این فصل به گلیم بافی سرگرم هستند. اوایل فصل پاییز، پشم گوسفندان چیده می شود و به تدریج پشم های چیده شده بعد از شست و شو، ریسیده و رنگ می شوند تا در اوایل برج دی، برای کار بافت آماده باشند. گلیم ها در استان بوشهر از نوع تخت هستند و به سبک پودگذاری بافته می شوند. تار گلیم را از موی بز که استقامت بیشتری دارد و پود آن را از پشم آماده میکنند. گلیم های بافته شده در استان بوشهر در درون و خارج از کشور، علاقه مندان زیادی دارد.

عبای پشمی
اصلیترین شتری که در استان بوشهر میپرورانند، شتر از نژاد دشتی است. شتر دشتی از نظر پشم خوب ترین نژاد است. بافت عبا از پشم این نوع شتر در استان بوشهر، سابقه ای دیرینه دارد و امروزه هم البته محدودتر از گذشته، در گوشه و کنار استان به چشم می خورد. این عباهای پشمی در کشورهای حاشیه ی خلیج همیشگی فارس، طرفداران زیادی دارد.

حصیر
کشت وسیع خرما موجب رونق حصیربافی در استان شده است. برگ درخت خرما به عنوان مواد اولیه در تهیه ی الیاف حصیر مورد استفاده ی حصیربافان قرار می گیرد. اکثر روستاییان استان، به ویژه آقایان، در زمان فراغت از فعالیت های کشاورزی، به حصیربافی سرگرم هستند. رحلت کرده، محصولات حصیری کاربرد گسترده ای داشته اند و علاوه بر این که بهره گیری از آنها در بسیاری از نواحی کشور رواج داشته است، در بازارهای کشورهای دیگر نیز به به فروش رسان می رسیده است. امروزه گرچه بهره گیری از محصولات حصیری بسیار محدود شده است ولی هنوز برای مصرف داخلی روستاییان تولید می شود. مسافران در مسافرت به استان بوشهر قادر هستند زیراندازها و ظروف حصیری، کلاه، بادبزن و سایر اقلام تزیینی حصیری را به عنوان سوغاتی خریداری کنند.
جاذبه های جهانگردی بوشهر,مسافرت به بوشهر,صنایع دستی بوشهر

تصویر و عکس شماره ۵ ⇩تصویر و عکس به چه دلیل باید به بوشهر مسافرت کنیم؟

کشت وسیع خرما موجب رونق حصیربافی در استان شده است

صنایع دستی دریایی
امواج دریا، پوسته ی سخت موجودات نرم تن دریایی که بعد از فوت در آب شناور شده اند، به همراه آبزیانی مانند ستاره ی دریایی که در دریا فوت شده اند را به ساحل می آورد. اهالی نواحی ساحلی از این پوسته های سخت و خشک شده ی آبزیان مرده، برای ساخت اشیای تزیینی یا تزیین کالاها بهره میگیرند. تولید این محصولات که به صنایع دستی دریایی مشهور است، در برخی از شهرهای حاشیه ی خلیج همیشگی فارس بسیار رواج دارد و مراکز عرضه ی خاصی برای این کالاها انتخاب شده است که مورد استقبال مسافران قرار دارد.