به چه دلیل وقتی مثبت می باشیم دیگران دوستمان دارند


چرا وقتی مثبت هستیم دیگران دوستمان دارند

چرا برخی شما را وقتی پسندند که به نظر خوب می رسید و احساس مثبتی نسبت به خود دارید؟ به چه صورت انرژی مثبت در زندگی ما اثر دارد

چرا برخی شما را وقتی پسندند که به نظر خوب می رسید و احساس مثبتی نسبت به خود دارید؟

تارا از همسرش بیزار شده بود به این علت که در طی هشت سال زندگی زناشویی شان، همسرش به شدت دچار اضافه وزن شده بود به طوری که اکنون وزنش به صد و پنجاه کیلوگرم رسیده بود. دیگر تارا حتی تمایلی به داشتن ارتباط زناشویی با او را نداشت به این علت که تنفس نامطبوع، وزن زاید، بوی عرق، و ظاهر ناخوشایند همسرش، واقعا حال او را به هم می زد. او در هر فرصتی که رقم میخورد به همسرش غر می زد که به فکر کاهش وزنش باشد. او به هر کاری اعم از تشویق و تحدید دست می زد تا همسرش را به لاغری وادار کند. اما کار به مکانی رسید که همه ی تلاش های او با شکست مواجه شد. تا این که یک روز همسرش هنگام سوار شدن به ماشین متوجه شد دیگر به سفتی داخلی ماشین جا می گیرد. این شد که خود به فکر کاهش دادن وزنش افتاد و در یک برنامه ی لاغری در نزدیکی مکان حیاتشان ثبت نام کرد طوری که قادر بود با پیگیری آن حدود هفتاد و پنج کیلوگرم از وزنش را کاهش دهد. وقتی که شوهر تارا به وزن و اندام تازه رسید، حتی از وقتی که با تارا مزدوج شده بود هم گیراتر و خوش قیافه تر شده بود. او حالا دیگر بدنی مردانه و موزون، قیافه ای متمایز، و موهای جو گندمی داشت.

عکس چرا وقتی مثبت هستیم دیگران رفیقمان دارند
چرا وقتی مثبت هستیم دیگران رفیقمان دارند

او برای داشتن بدنی متناسب وزنه های سنگین می زد و اینک مردی عظیم الجثه و ورزشکار شده بود به طوری که نگاه ها را به خود جلب می کرد و توجه همه را را برمی انگیخت، و حتی افرادی که قبلا حضور نداشتند برای دقایقی بایستند و با او حرف زنند، اکنون سر صحبت را با او میگشودند. پس از این تغییرات دوستان بیشتری او را فرا میخواندند؛ همچنین از لحاظ شغلی هم آغاز به توسعه یافت.

رفته رفته با این تغییرات شوهر تارا به وجود می داری از خود راضی، غیرقابل تحمل، و با اعتماد به نفس کاذب مبدل شد و این موجب به وحشت افت و دغدغه تارا شد به طوری که در دل نقل میکرد: «من موجب شدم او به این هیولایی که الان هست مبدل شود.» تارا دیگر آگاهی نمیداشت با این همسر تازه و تغییریافته به چه صورت کنار بیاید. پس از تغییرات مثبتی که در وضع ظاهری همسرش ایجاد شده بود تا را احساس کرد مجدداً به او به سوی خود کشیده شده است پس درصدد اغوا کردن و نزدیکی هرچه بیشتر به او برآمد اما اکنون همسرش نسبت به او تمایلی نداشت و درمقابل بی اشتیاقی همسرش، مجدداً غرولندهای تارا به جان او آغاز شد. این بار نقد ها و غر زدن ها در این زمینه بود که چه مقدار او پول هدر میدهد و چرا اینشکلی لباس بر تن می کند و چیزهایی نظیر این. حال همسر تارا به دلیل میآورد که وقتی که او چاق بود تارا با او به چه صورت برخورد می کرده و اکنون دیگر تحمل غرغرهای تارا را نداشت. شوهر تارا از این حقیقت عصبانی بود که چرا اکنون که دارای بدنی متناسب شده همسرش میخواهد با او ارتباط زناشویی داشته باشد، و وقتی رسید که به فکر متارکه افتاد. پس معطل نکرد و تقاضای متارکه داد.

ما همه به نوعی قادر هستیم تجربه ی همسر تارا را درک کنیم. مردمان نپسندند تنها وقتی که خوب به چشم میخورند مورد توجه و محبت قرار گیرند. چنانچه متوجه شوند که دلیل پسندیده شدن آنها مثلا تغییرات بدنی مثبت است، دچار خشم و رنجش می شوند.

یک مثال آشکار از این نمونه را در برنامه ی تلویزیونی داناهیومی توان یافت، مثالی در رابطه با این که چه موجب می شود شما از فردی که با شما فقط به دلیل این که دارای ظاهری خوب هستید خوش رفتاری می کند خشمگین شوید. تهیه کنندگان این برنامه ی تلویزیونی سبک باحالی پیاده کردند. آنها زنی بسیار خوشگل و جذاب را که بدنی عالی داشت برگزیدند و لباس خاصی را که از پلاستیک خاصی آماده شده بود بر تن او کردند که او را به زنی بسیار چاق مبدل میکرد. سپس بر او لباس پوشاندند و همراه با دوربین مخفی او را برای ملاقات با مردی به یک غذاخوری اعزام کردند که هیچ اطلاعی از شکل ظاهری واقعی این خانم نداشت. دراصل میخواستند واکنش یک مرد در ملاقات با زنی چاق را چک کنند. هنوز چندین دقیقه از دیدارشان در غذاخوری نگذشته بود که آقا آغاز به نقل کردن این مطلب کرد که خوب تر است که این دختر خانم هرچه زودتر در یکی از کلاس های لاغری ثبت نام کند و در انتخاب خوراکی هایی که میخورد بیشتر دقت کند. هرچه دقایق بیشتری از ملاقات آنها می گذشت آن آقا بیشتر و بیشتر درباره ی مشکل اضافه وزن خانم با او صحبت می کرد و حتی موقع پیشنهاد غذا، آقا به جای او برایش پیشنهاد غذا داد و تعیین کرد که خانم چه چیز باید بخورد و چه چیز نباید بخورد.

فردای آن روز، آن آقا به برنامه ی تلویزیونی داناهیو دعوت شد. بحث برنامه ی آن روز این بود: «آیا واقعا شما حضور می دارید با یک خانم چاق قرار ملاقات قرار بدهید؟» آن آقا به آن برنامه فرا خوانده شده بود که تجربه ی شب پیش خود را درخصوص آن خانم چاق جلوی دوربین بازگو کند. در همان ابتدای برنامه زنی خوشگل و بسیار خوش اندام از بین تماشاچیان برخاست و بر روی صحنه آمد و در جوار آن آقا نشست. اجراکننده برنامه از او سؤال کرد که آیا واقعا از چنین زنی تقاضای مزدوج خواهد شد؟

او لبخندی زد و دستش را با وضعیتی نامناسب و خودمانی به دور شانه ی آن خانم گذاشت. در این لحظه خانم مذکور از این حرکت غصه خورد و او را به طرفی هل داد و از او دور شد. البته ضروری نیست نقل شود که این خانم همان زنی بود که شب پیش با تیپی مخصوصی به شکل فردی چاق درآمده بود. وقتی که اجراکننده و آن آقا درباره ی ملاقات شب گذشته ی آن آقا و خانم چاق حرف میزدند، لحظه به لحظه عصبانیت خانم از گفته های آن آقا نسبت به او در شب گذشته بیشتر و بیشتر می شد. اما علی رغم خشم رو به ازدیاد خانم، آقای مورد اشاره همچنان سعی می کرد دستش را دور گردن آن خانم نگه دارد، تا مکانی که خانم با عصبانیت رو به اجراکننده جیغ زد: «به این آدم نفهم نقل کن دستش را از دور گردن من بردارد وگرنه صحنه را ترک می کنم.»

در نظر همه ی کسانی که که این برنامه را تماشا می کردند، رفتار این آقا بسیار زننده آمد؛ و باید گفت تماشای این برنامه، تجربه ای ناخوشایند و دردآور بود به این علت که بینندگان از یک سو شاهد برخورد گستاخانه نسبت به یک فرد تنها به دلیل وضع ظاهرش — اضافه وزن می‌ داری — بودند و از طرف دیگر شاهد تمایل زیاد آن آقا نسبت به همان خانم تنها در وقتی که ظاهری برازنده و بدنی متناسب داشت.

البته خشمگین شدن در چنین موقعیتی نرمال به نظر میآید به این علت که هیچ کس دلش نمی خواهد تنها در وقتی که خوب و دارای ظاهری مقبول است پسندیده شود. اما در کمال تأسف، چنین مشکلی در جامعه ی امروز ما بسیار شایع است.

—براى بالا بردن کيفيت سايت سرزه لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد—

تهیه از : سياوش م.

موفقیت و شادکامی در بخش خانه و خانواده سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

وليکن کی نمايی رخ به رندان
««« »»»
تو کز خورشيد و مه آيينه داری

به چه دلیل وقتی مثبت می باشیم دیگران دوستمان دارند

TT / 251 — TP / 20%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال