دستگیری اخاذان مامورنما از گردشگران خارجی در یزدبه گزارش ایرنا، جمال قضاوتی روز دوشنبه در نشست خبری افزود: هفته گذشته پس از اعلام گزارشی مبنی بر اخاذی از گردشگران خارجی، موضوع به سرعت بررسی و در دستور مقامات قضایی و انتظامی استان قرار گرفت.
وی با تشریح جزئیات این اتفاق ادامه داد: سه نفر با خودرو پژو 405 در حوالی میدان شهید بهشتی یزد، در مواجهه با گردشگران خارجی و معرفی خود به عنوان مامور مبارزه با مواد مخدر اخاذی می کنند.
دادستان یزد افزود: پس از این اتفاق با دستور به موقع قضایی و تلاش نیروهای انتظامی به خصوص فرمانده انتظامی شهرستان یزد، چهار نفر متهم در ایستگاه ایست و بازرسی نائین دستگیر شدند.
وی با بیان اینکه متهمان سابقه قبلی نیز داشتند که در حال پیگیری بوده اضافه کرد: با این اقدام متهمان 2پرونده دستگیر و حدود یکصد میلیون ریال اموال مالبختگان به آنان بازگردانده شد.
استان های اصفهان، فارس و یزد به عنوان مثلث طلایی گردشگری ایران مطرح هستند و اکثر گردشگران خارجی پس از ورود به کشورمان به طور حتم این استانها را به عنوان مقصد گردشگری انتخاب می کنند.
استان یزد 2هزار و 270 هکتار بافت تاریخی دارد که شهر یزد به عنوان نخستین شهر خشت خام و دومین شهر تاریخی جهان دارای بافت تاریخی به مساحت عرصه 743 هکتار و مساحت حریم پنج هزار هکتار در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.
یزد گنجینه ای از هنر، فرهنگ و تمدنی ایرانی را در خود دارد که از آن جمله می توان به بناهای مذهبی، بقعه، مساجد، حسینیه ها، زیارتگاههای زرتشتیان، خانه های تاریخی، آب انبارها، باغ های تاریخی، بادگیرها و بازارچه ها اشاره کرد.
7532 /5054خبرنگار: سعید صادقی مقدم** انتشار: بهنام احمدی*

انتهای پیام /*

Source link 0 به این مطلب رای دهید

[ منبع این خبر سایت سایر می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال