خاطرات دلچسب زوج آمریکایی در مسافرت به کشورمان ایران


خاطرات جالب زوج آمریکایی در سفر به ایران

خاطرات باحال زوج آمریکایی در سفر به ایران، را برای شما عزیزان و کاربران محترم نشریه گذاشته ایم , با نشریه همراه باشید.

عکس خاطرات باحال زوج آمریکایی در سفر به ایران

خاطرات باحال زوج آمریکایی در سفر به ایران

پیش از اینکه به ایران سفر کنیم، کمی شک و تردید داشتیم البته نه از جانب خودمان که این به وحشت افت بیشتر از طرف خانواده و دوستان به ما رسانده میشد. پیش از پروازمان به ایران، اشخاص زیادی با ما تماس می گرفتند و برایمان سفر خوبی را آرزو می کردند اما لحن آنها به گونه ای بود انگار برای واپسین بار صدای ما را می شوند.
تقریبا واکنش تمام آدم ها از شنیدن سفر یک زوج آمریکایی به ایران، باورنکردنی بود.با توجه به توافقات اتمی، علاقه بسیاری از آمریکایی برای سفر به ایران ازدیاد کشف کرده اما همچنان این پرسش در ذهن همه آنها حضور دارد: «به عنوان یک توریست آمریکایی، سفر به ایران چطور بود؟ آیا واقعا شما امنیت کافی داشتید؟چه چیزی باعث شد شما به ایران سفر کنید؟»تجربه و خاطرات ما باعث تعجب مردم ایالات متحده می شود. گهگاهی مییاندیشیم آنها حرف ما را که در ایران شبیه به یک ستاره راک می درخشیم، باور نمی کنند.
از بازارهای تهران بزرگ گرفته تا مساجد شیراز و حتی در واگن های قطار، ما به عنوان گردشگرهای آمریکایی، شبیه به ستاره هایی می درخشیدیم. مردم کشورمان مردم کنجکاوی هستند. هنگامی که به آنها نقل میکردیم آمریکایی هستیم، هیجان زده می شدند و با ما عکس می انداختند، ما را برای چای به منزلهایشان دعوت و ما را به دوستان شان میشناساندند. اگه چه آنها با دیگر اعضای گروه که اروپایی یا استرالیایی بودند هم به گرمی برخورد می کردند اما برخورد آنها با ما جور دیگری بود. برگزیده که ما از اینهمه توجه آنها خجالت زده می شدیم.
یک بار در حالی که در بازار شیراز در حال گشت و قرار ده بودیم، یک پیرمرد از ما سؤال کرد که اهل کجا هستیم و در این بازار درپی چه می گردیم؟ ما هم در جواب گفتیم: «ما آمریکایی هستیم و در رابطه با ایران کنجکاویم. ما همچین بازاری را در کشور خود نداریم.»یکی از آنها به ما گفت که چندین لحظه منتظر مانیم، سپس با جعبه ای پر از شیرینی و شکلات به سمت ما برگشت و از ما درخواست آن را برای خانوده خود ببریم. در نهایت باید نقل بکنیم که در این بازار ما همواره به صرف چای در خانه مردم کشورمان فرا خوانده میشدیم.
اتفاقا همان شب، بعد از بازگشت به هتل، هنگامی که تلویزیون را روشن کردیم متوجه شدیم که سالگرد آزادی گروگان های آمریکایی در سال ۱۹۷۹ بود. کانال های تلویزیون پر از پوستر و درفشهای «فوت بر ایالات متحده» بود.با دیدن این صحنه، یاد حرف مردم در خیابان ها افتادم: «مردم، مردم اند و دولت، دولت. لطفا ایران قرار می داری را به دوستان تان شناسانید.»
به چه دلیل به ایران سفر کردیم؟ این کشور فرهنگ غنی و متنوعی دارد. از شکوه و عظمت سنگ های تراشیده تخت جمشید گرفته تا قدمت و خوشگلی پایتخت آن و کاشی کاری های اسلامی مساجد و غیره. تاریخ این کشور تماشایی است و تعجبی ندارد که ۱۹ میراث بین المللی یونسکو را در خود گنجانده است.
بازارهای آنکه قدمت برخی از آنها به ۸۰ سال پیش نیز می رسد، کوچه های نازک و بی پایانی که قالیهایی از گوشه و کنار آن آویزان است و بوی ادویه هایش مست ات می کند، زیبا است، جاای که در هیچ کجای جهان نمی شود شبیه به آن را یافت. بازدید از جاهای دنجی چون قهوه خانه ها که اشخاص زیادی در آنجا نشسته و گرم مکالمه هستند یا قلیان سراها که قلیان هایی با مزه های گوناگون میوه سر سفره مییاورد، تجربه ای به یادماندنی است.
به عنوان یک توریست آمریکایی ما قادر هستیم جدا از توری که با آن به ایران سفر کرده ایم، در تورهای مکانی نیز نام نویسی کنیم. ما نیز همین کار را به انجام رساندیم و یک هفته در توری با راهنمای ایرانی نام نویسی کردیم. اگه چه سفر با تور مدد بزرگی به ما کرد اما ما همچنان استقلال خود را حفظ کردیم و هر جا که ضروری بود خود به کشف و شهود توجه کردیم.

*********************

تهیه شده توسط : اردلان گ.

ایرانگردی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

آلوده‌ای تو حافظ فيضی ز شاه درخواه
««« »»»
کان عنصر سماحت بهر طهارت آمد

خاطرات دلچسب زوج آمریکایی در مسافرت به کشورمان ایران

TT / 124 — TP / 18%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال