مناسب ترین کویرهای خوشگل و جهانگردی در کشورمان ایران (تصویر و عکس)


بهترین کویرهای زیبا و گردشگری در ایران (عکس)

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩
تصویر و عکس خوب ترین کویرهای زیبا و جهانگردی در کشورمان (تصویر و عکس)

خوب ترین کویرهای زیبا و جهانگردی در کشورمان (تصویر و عکس)

در ادامه این مطلب از با خوب ترین کویرهای کشورمان آشنایی پیدا میکنید. بد نیست با شماری از اردوگاه های کویری کشورمان و شرایط آن ها آشنایی پیدا کنید تا بتوانید برنامه ریزی های ضروری برای تعطیلات تان را به انجام رسانید.

 

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس خوب ترین کویرهای زیبا و جهانگردی در کشورمان (تصویر و عکس)

خوب ترین لباس برای کویر تیپهای رنگ روشن و سبک و از جنس پنبه است

کویر مرنجاب بهشت آفرود سواران کشورمان
کویر مرنجاب که خود به چندین بخش از نگاه فیزیکی تقسیم می شود، در شمال شهرستان آران و بیدگل واقع شده است. این شهرستان خود از توابع شهرستان کاشان به حساب مییاید. این سرزمین که ۸۵۰ متر ارتفاع از سطح آب های آزاد دارد از شمال به دریاچه نمک، از  غرب به کویر مسیله و دریاچه حوض پادشاه و حوض مره، از شرق به پارک ملی کویر و از جنوب هم به آران و بیدگل محدود می شود..

 

تصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس خوب ترین کویرهای زیبا و جهانگردی در کشورمان (تصویر و عکس)

کویر مرنجاب، در شمال شهرستان آران و بیدگل واقع شده است

مسیر اصلی از شمال آران و بیدگل است که با پیمایش حدود ۵ کیلومتر به ابتدای مسیر خاکی منتهی به قافله سرا می رسید. البته از دل کویر هم می شود به مرنجاب رسید اما کاری بسیار سخت است که با بهره گیری از ماشین های دو دیفرانسیل و تجربه بسیار باید صورت گیرد.

 

تصویر و عکس شماره ۴ ⇩تصویر و عکس خوب ترین کویرهای زیبا و جهانگردی در کشورمان (تصویر و عکس)

 مسیر اصلی کویر مرنجاب، از شمال آران و بیدگل است

کمپ کویری شهداد

 این بیابان کمپ خوب و مجهزی هم دارد که کار را برای دوستداران سافاری ساده تر و البته مطمئنتر می کند. برای رسیدن به کمپ کویری شهداد باید از دو کیلومتری جاده شهداد به ماهان وارد جاده شهداد ـ نهبندان شد و پس از طی مسافت ۱۵ کیلومتر وارد جاده کمپ کویری شد. (سمت شرق جاده) پس از وارد شدن به جاده کمپ پس از طی مسافتی  حدود ده کیلومتر به کمپ کویری شهداد می رسید.

 

تصویر و عکس شماره ۵ ⇩تصویر و عکس خوب ترین کویرهای زیبا و جهانگردی در کشورمان (تصویر و عکس)

کویر شهداد، کمپ خوب و مجهزی دارد که کار را برای دوستداران سافاری، ساده تر و مطمئنتر می کند

 

کلوت های فوق العاده در بیابان لوت
بیابان لوت، گسترده ترین بیابان کشورمان است که عجایب ویژه خودش را دارد. این بیابان پدیده پر از سازه های باورنکردنی و غربیی است که به دست باد ساخته شده اند. بله؛ به دست باد. این ستون های عظیم بر تاثیر فرسایش باد و باران از دل خاک کویر بیرون آمده اند. انگار یک نفر آنها را تراشیده و باحال اینکه بیشتر این کلوت ها بزرگ و شکل هم اند.    

 

تصویر و عکس شماره ۶ ⇩تصویر و عکس خوب ترین کویرهای زیبا و جهانگردی در کشورمان (تصویر و عکس)

 بیابان لوت، گسترده ترین بیابان کشورمان است که عجایب ویژه خودش را دارد.

 

برای دیدن کلوت های شهداد از شهر کرمان می گذرید و پس از دیدن شهر سرسبز ماهان و روستای سرسبز و سرد سیرچ حیرت زده تان می کند مسیرتان را به سمت کلوت های زیبا ادمه می دهید. سیرچ البته مکانی نیست که بتوانید آن را نگاه بکنید و به راحتی گذر کنید. این روستای سرسبز در دل وسیع ترین کویر کشورمان جا خوش کرده و ناحیه ای ییلاقی تلقی میشود. سیرچ در فصل زمستان حتی روی برف را هم به خود می نگاه کند و صحیح مشابه یک تکه بهشت وسط آن همه گرما و خشکی است. پس از سیرچ دو کیلومتر پیش از وارد شدن به روستای شهداد جاده نهبندان شما را به کلوت ها می رساند. شهداد درمیان زمین معرفی کن به یکی از «قطب های گرمایی زمین» سرشناس است.

 

تصویر و عکس شماره ۷ ⇩تصویر و عکس خوب ترین کویرهای زیبا و جهانگردی در کشورمان (تصویر و عکس)

بیابان لوت،  پدیده پر از سازه های باورنکردنی و غربیی است که به دست باد ساخته شده اند

کمپ کویری متین آباد

 

تصویر و عکس شماره ۸ ⇩تصویر و عکس خوب ترین کویرهای زیبا و جهانگردی در کشورمان (تصویر و عکس)

 کمپ متین آباد در ۲۵ کیلومتری شمال نطنز و ۶۰کیلومتری جنوب شرقی کاشان قرار دارد

 

کمپ متین آباد بعنوان نخستین کمپ نرمال Eco camp در کشورمان بر اساس جهانگردی پایدار و بر مبانی اولیه اکوتوریسم پایدار به وجود آمده است. کمپ متین آباد در ۲۵ کیلومتری شمال نطنز و ۶۰کیلومتری جنوب شرقی کاشان قرار دارد.

کویر ریگ زرین

 

تصویر و عکس شماره ۹ ⇩تصویر و عکس خوب ترین کویرهای زیبا و جهانگردی در کشورمان (تصویر و عکس)

ریگ زرین یا مغستان یکی از زیباترین بیابان های کشورمان است

 

ریگ زرین یا مغستان یکی از زیباترین بیابان های کشورمان است که در فاصله ۴۰ کیلومتری شمال کویر بافق (دره انجیر) در استان یزد قرار گرفته است. در قسمت شمالی این کویر ارتفاعات حاجی آباد زرین قرار گرفته که جهتی شمال شرقی – جنوب غربی دارند و قسمت جنوب غربی این کویر را  گنبدها ی نمکی پوشانده است. بیابان مغستان در واقع با ارتفاعاتی که از میان آن می گذرند، دو تکه شمالی جنوبی شده است. این بیابان شن های ریز و روان و بسیار خوشگلی دارد که از شمال ت جنوب کشیده شده اند و جان می دهند برای آنکه روی آن ها قدم بزنید و تصویر و عکس بگیرید. البته مغستان بخش های باتلاقی زیادی دارد که در جنوب آن قرار گرفته.

روستای مصر گیراترین کویر کشورمان
روستای مصر یا کویر مصر در قلب کویر های کشورمان در ۴۵ کیلومتری شرق شهرستان جندق و در ۳۰ کیلومتری شمال شهرستان خور از توابع استان اصفهان قرار دارد. موقعیت جغرافیایی روستا ۰۴/۳۴ شمالی و ۴۷/۵۴ شرقی می باشد.

 

تصویر و عکس شماره ۱۰ ⇩تصویر و عکس خوب ترین کویرهای زیبا و جهانگردی در کشورمان (تصویر و عکس)

روستای مصر، از اصلی ترین و گیرا ترین نواحی جهانگردی کشورمان به حساب می‌آید

روستای مصر با حدود ۱۲۰ نفر جمعیت دربین شن‌های روان کویر مرکزی کشورمان قرار دارد. این روستا این روزها از اصلی ترین و گیرا ترین نواحی جهانگردی کشورمان به حساب می‌آید و نام دریای شنی کویر مصر برای بسیاری از طبیعت‌گردان آشناست .مصر همراه با دو روستای بسیارکوچک دیگر به نامهای امیرآباد و فرحزاد دریک خط شمالی– جنوبی به طول حدود ۶ کیلومتر واقع شده‌اند.

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال