روستاهای گردشگری برای تعطیلات فصل زمستان (+تصاویر) (۱۱ عکس)


روستاهای توریستی برای تعطیلات زمستانی (+تصاویر)

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩
تصویر و عکس روستاهای گردشگری برای تعطیلات زمستانی (+تصاویر)

در این بخش از سایت با روستاهای گردشگری برای تعطیلات زمستانی آشنایی پیدا خواهید کرد. به اعلان سرزه و به نقل از اگه درپی جاای مناسب برای تعطیلات زمستانی هستید، در ادامه با ما همراه باشید تا با ۱۰ روستای زمستانی ایده‌آل بیشتر آشنایی پیدا کنیم.

۱. هال‌اشتات (Hallstatt)، سالزکامرگوت، اتریش
روستای زیبای هال‌اشتات که با هزاران سال قدمت، تاریخی بسیار طولانی دارد، روی ساحل دریاچه‌ی هال‌اشتاتر واقع شده است. همچنین این روستا قدیمی‌ترین معدن شناخته‌ شده‌ی نمک که از وقت عصر نوسنگی این ماده‌ی پر ارزش را تولید می‌کند، در خود گنجانده است. در طول فصل زمستان اسکی‌بازان و اسنوبورد سوارانی که درپی صفا کردن از برف و کوهستان هستند،  به سمت این منطقه روانه می‌شوند. همچنین معدن نمک و برج آن، با فراهم آوردن فرصت تماشای مناظر شکوهمند پانوراما، مشغولی عالی ای برای خانواده‌ها به تعداد می‌روند. روستای شاعرانه‌ی هال‌اشتات مقصد گردشگری دوست داشتنی ای است، به این علت که بازه‌ی وسیعی از سرگرمی‌های شگفت‌انگیز را در اختیار مسافران قرار می‌دهد.  

 

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس روستاهای گردشگری برای تعطیلات زمستانی (+تصاویر)

 روستای زیبای هال‌اشتات که با هزاران سال قدمت، تاریخی بسیار طولانی دارد

 

۲. ترومسو (Tromso)، نروژ
شهر کوچولو ترومسو که به عنوان مرکز قطب شمال هم شناخته می‌شود، مقصد زمستانی محبوب بعدی است. بزرگ‌ترین شهر شمال نروژ، خوب ترین مکان برای تماشای شفق شمالی که یکی از جاذبه‌های عمده قطب شمال به تعداد می‌رود و برانگیختن تحسین شماست. شهر خارق‌العاده‌ی ترومسو داخل منطقه‌ای قرار دارد که در آن برای حدود ۶ ساعت در روز می‌توان پدیده‌ی زیبای شفق شمالی یا قطبی را دید. علاوه بر این، فعالیت‌‌های تفریحی بیشمار دیگری از جمله موزه‌ها، خوراکی های عالی و تماشای مناظر زیبای نوردیک در اختیار گردشگران قرار دارد. اگه به تماشای نورهای شمالی، مروری بر فرهنگ غنی منطقه و انجام فعالیت‌های گیرا زمستانی علاقه‌مند هستید، نباید بازدید از ترومسو را از دست بدهید.

 

تصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس روستاهای گردشگری برای تعطیلات زمستانی (+تصاویر)

شهر کوچولو ترومسو که به عنوان مرکز قطب شمال هم شناخته می‌شود

 

 ۳. همنوی (Hamnøy)، جزایر لوفوتن، نروژ
قدیمی‌ترین روستای ماهیگیری در مجمع‌الجزایر خیره‌کننده‌ی لوفوتن، کوچولو اما به طرز عجیب زیبا است. همنوی به عنوان  یکی از خوشگل ترین روستاهای زیر نگاه منطقه‌ی شهری موسکنز (Moskenes) شناخته می‌شود که همچنین به خاطر طبیعت زیبا و دست‌نخورده‌اش مقصد گردشگری دوست داشتنی ای به تعداد می‌رود. بازدیدکنندگان در  اطاقک‌های ماهیگیری کلاسیک اسکان داده می‌شوند که قدمت قدیمی‌ترین آن‌ها به سال ۱۸۹۰ تولدی باز می‌گردد. امروزه همه‌ی امکانات ضروری از جمله فضای مجازی داخل این کابین‌ها تعبیه شده است و محیطی دنج را در این نواحی وحشی در اختیار مسافران قرار میدهد. گردشگران همچنین می‌توانند با اجاره‌ی قایق و دوچرخه به ماهیگیری (فصل زمستان فصل نوعی ماهی به اسم COD است) و دوچرخه‌سواری توجه بکنند. موزه‌ها و گالری‌های مکانی هم به شناسایی تاریخ و فرهنگ این منطقه مدد می‌کنند.  به علاوه جشنواره جاز Feelgood هم در این روستا برگزار می‌شود. به نگاه می‌رسد علل خوبی برای مسافرت به روستای همنوی حضور دارد.

 

تصویر و عکس شماره ۴ ⇩تصویر و عکس روستاهای گردشگری برای تعطیلات زمستانی (+تصاویر)

 قدیمی‌ترین روستای ماهیگیری در مجمع‌الجزایر خیره‌کننده‌ی لوفوتن، کوچولو اما به طرز عجیب زیبا است

 

۴. روستای ایگلو کاکسلاتینن (Igloo Village Kakslauttanen)، ساریسلکا (Saariselkä)، فنلاند
روستای  کاکْسلانتینن با خانه‌های اسکیمویی نامدارش دربین پارک ملی اورهو کِک‌کونن (Urho Kekkonen) در لاپلند قرار دارد. هتل بینظیر سانتا کلاوس لند، خانه‌های اسکیمویی شیشه‌ای جداگانه‌ای را برای حفظ حریم اختصاصی در اختیار مسافران قرار می‌دهد. این کلبه‌ها مناظری عالی پشت پنجره‌ها را در اختیار شما می‌گذارند و تجربه‌ای بینظیر را برایتان رقم می‌زنند. علاوه بر بازدید از هتل سانتا کلاوس، سرگرمی‌های زمستانی زیادی در این منطقه حضور دارند که از میان آن‌ها می‌توانید یکی را برگزید. همچنین می‌توانید در محیط پیرامون همراه با هاسکی‌ها (نوعی سگ توانا)، گوزن‌های شمالی یا اسنومبیل به وحش‌گشت یا سافاری توجه بکنید. ماهیگیری داخل یخ و اسکی هم از تفریحات محبوب در این منطقه هستند. در اینجا می‌توانید فصل زمستان قرار می داری نواحی نوردیک را آزمایید.

 

تصویر و عکس شماره ۵ ⇩تصویر و عکس روستاهای گردشگری برای تعطیلات زمستانی (+تصاویر)

 روستای  کاکْسلانتینن با خانه‌های اسکیمویی نامدارش دربین پارک ملی اورهو کِک‌کونن قرار دارد

 

۵. بنف (Banff)، آلبرتا، کشور کانادا
شهر کوچولو بنف در دل پارک ملی به همین نام و محیطی با مناظر کوهستانی احاطه شده است. این شهر به خاطر فراهم آوردن مکان‌هایی خوش‌منظره و فعالیت‌های تفریحی بیشمار شامل کوهنوردی، اسکی، دوچرخه‌سواری و بیشتر، جاذبه‌ی گردشگری دوست داشتنی ای به تعداد می‌رود. در خلال، خیابان بنف مرکز شهر محسوب می‌شود. از ویژگی‌های این خیابان می‌توان به کافه‌ها، رستوران‌ها، مغازه‌ها، موزه‌ها و همچنین سازنده ای تاریخی که گشت و گذار در آن را لذت بخش می‌کند، اشاره کرد. تفریحات گوناگون در تمام سال و یک خیابان زیبا در مرکز شهر علل خوبی برای بازدید از بنف هستند.

 

تصویر و عکس شماره ۶ ⇩تصویر و عکس روستاهای گردشگری برای تعطیلات زمستانی (+تصاویر)

 شهر کوچولو بنف در دل پارک ملی به همین نام و محیطی با مناظر کوهستانی احاطه شده است

 

۶. کورتینا دامپتزو (Cortina d’Ampezzo)، ایتالیا
اغلب از کورتینا دامپتزو به عنوان خوشگل ترین مقصد مناسب اسکی در جهان یاد می‌کنند. مناظر چشم‌نواز این منطقه با سنگ‌های دولومیتی تمجید می‌شوند. ایتالیایی‌ها استاد خوشگلی شناسی هستند و خوشگلی بیشماری از جمله طبیعت، بوتیک‌های گیرا، غذاخوری و هتل در این منطقه حضور دارند. همچنین نوشیدنی‌های بسیار خوبی را می‌توان اینجا یافت. تفرجگاه‌های زیبا، غذاخوری‌های عالی و نسبتا کم هزینه همراه با اقامتگاه‌های مناسب و جمعیت کم، جاای عالی برای تعطیلات افرادی با سطح درآمد متداولی و متوسط ساخته‌اند.

 

تصویر و عکس شماره ۷ ⇩تصویر و عکس روستاهای گردشگری برای تعطیلات زمستانی (+تصاویر)

 اغلب از کورتینا دامپتزو به عنوان خوشگل ترین مقصد مناسب اسکی در جهان یاد می‌کنند

 

۷. روستای یامنیک (Jamnik)، کرانی، اسلوونی
روستای کوچولو Jamnik که در فلات جلوویکا (Jelovica) واقع شده، جاای خوش‌منظره در کشور اسلوونی به تعداد می‌رود. فلات خیره‌کننده‌ی جلوویکا همراه با جنگل‌های فراوان، بخشی از حوضه‌ی لیوبلیانا محسوب می‌شود که از شمال  با رشته کوه‌های آلپ جولیان و از شرق با رشته کوه‌های Kamnik احاطه شده است. در بالای تپه کنار روستا، کلیسای بسیار زیبای سنت پریموس و سنت فلیشن (Felician) قرار دارد که شبیه به تاجی می‌درخشند. مناظر این منطقه تحسین‌برانگیز هستند. روستای Jamnik کوچولو است و جدای از منظره‌های پانورامای پیرامون، تفریحات زیادی در اینجا حضور ندارد. از این رو اغلب بازدیدکنندگان در مسیرشان به سمت شهر کرانی یا استراحتگاه‌های ویژه اسکی در کراوک (Krvavec) و وگل (Vogel) از این روستا بازدید می‌کنند.

 

تصویر و عکس شماره ۸ ⇩تصویر و عکس روستاهای گردشگری برای تعطیلات زمستانی (+تصاویر)

 روستای کوچولو یامنیک در فلات جلوویکا واقع شده است

 

۸. شهر کوچولو جوکموک (Jokkmokk)، سوئد
شهر Jokkmokk در مدار قطب شمال قرار دارد و زمستانی قرار می داری را همراه با حجم زیادی از برف و دمای پایین ارائه می‌دهد. این شهر برای مردمان بومی سامی، مرکزی تجارتی بوده است، به این علت که آن‌ها پوست‌های گوزن شمالی را برای به فروش رسان به بازار زمستانی Jokkmokk می‌آورند. علاوه بر طبیعت شگفت‌انگیز، گوزن‌های شمالی خارق‌العاده و فعالیت‌های تفریحی فضای باز، برف بازی (گلوله برفی) هم یکی دیگر از جاذبه‌های هیجان‌انگیز در این شهر است. همچنین خانه‌های یخی که توسط یک پیکرتراش ماهر ساخته شده‌اند، برای سپری کردن یک شب فراموش نشدنی به بازدیدکنندگان خوش‌آمد می‌گویند. دمای هوا در این خانه‌ها شب‌ها تا ۵- درجه‌ی سانتیگراد کاهش می‌یابد، اما با حضور کیسه‌های استراحت کن گرمایی و پوست گوزن مسافران تا صبح گرم نگه داشته می‌شوند.  کشف فرهنگ سامی و غرق شدن در فعالیت‌های زمستانی شبیه به سورتمه سواری با گوزن شمالی یا هاسکی‌ها (نوعی سگ)، اسکی‌ و البته گلوله برف بازی از جمله تفریحات مفرحی است که در این شهر انتظار شما را می‌کشند. شهر جوکموک یکی از چالش‌برانگیزترین مقاصد جهانگردی موجود را در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌دهند.

 

تصویر و عکس شماره ۹ ⇩تصویر و عکس روستاهای گردشگری برای تعطیلات زمستانی (+تصاویر) 

شهر کوچولو جوکموک در مدار قطب شمال قرار دارد و زمستانی قرار می داری را  ارائه می‌دهد

 

 ۹. بریداویک (Breidavik)، ایسلند
غربی‌ترین کلیسای اروپا را می‌توان در بریداویک یافت. کلیسای مذکور که روی ساحل بریداویک واقع شده است، در معرض آب و هوای شدید قرار دارد و محیط پیرامون آن را چند فلات فرا گرفته‌اند. همچنین میهمان‌خانه‌هایی در محیط‌های خیره‌کننده‌ی پیرامون آن پراکنده شده‌اند و به مسافران خدمات می‌دهند. تماشای پنگوئن‌ها و همچنین طبیعت زیبا همراه با سواحل شنی چشم‌نواز و صخره‌های شیب‌دار، جاذبه‌های عمده این جامعه‌ی کوچولو هستند.

 

تصویر و عکس شماره ۱۰ ⇩تصویر و عکس روستاهای گردشگری برای تعطیلات زمستانی (+تصاویر)

 غربی‌ترین کلیسای اروپا را می‌توان در بریداویک یافت.

 

۱۰. تسیلاک (Tasiilaq)، گرینلند
تاسیلاک بزرگ‌ترین شهر گرینلند شرقی  به تعداد می‌رود که در سال ۱۸۹۴ تولدی تاسیس شده است. این شهر روی ساحل و مشرف به دریا قرار دارد. بندر این شهر و خانه‌های رنگی که نماد آن محسوب می‌شوند، در تمام طول سال، خوش آمدگوی گردشگرانی  از سر تا سر دنیا هستند.  شهر تاسیلاک تنها ۲,۰۰۰ نفر جمعیت دارد، بنابراین هنوز می‌توان حتی در این شهر نسبتا شلوغ هم جاای آرام را یافت. می‌توانید از راه هوایی توسط هواپیما یا از طریق بندرگاه شاه اسکار توسط قایق به تاسیلاک مسافرت کنید. از آنجایی که صنعت جهانگردی در این شهر به درستی پیشرفته است، می‌توانید از انجام فعالیت‌های تفریحی فضای باز بیشماری صفا بکنید.

 

تصویر و عکس شماره ۱۱ ⇩تصویر و عکس روستاهای گردشگری برای تعطیلات زمستانی (+تصاویر)

تاسیلاک بزرگ‌ترین شهر گرینلند شرقی  به تعداد می‌رود

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال