ظرفیت های توریستی ابر شهر تهران چک شد


ظرفیت های گردشگری تهران بررسی شد

اولین نشست گردشگری شهری پایدار در تهران، سه شنبه ۴ برج آبان در دانشکده جغرافیای دانشگاه تهران به انجام رسانده شد. بازشناسی و مروری بر ظرفیت های گردشگری شهری، ارائه راه کارها و پیشنهادات در حوزه گردشگری شهری، بهره مندی مدیریت شهری از نظرات کارشناسانه اساتید و … از اهداف این نشست بود.

بخش گردشگری تبیان
تصویر و عکس ظرفیت های گردشگری تهران چک شد

فرزاد هوشیار پارسیان؛ سرپرست ستاد گردشگری شهرداری تهران با اظهار این که این نشست به منظور ایجاد تعامل فکری و عملی و بهره گیری از نظرات اساتید و دانشجویان در جهت گسترش گردشگری پایدار شهری تهران به انجام رسانده شد، اضافه کرد: تهران درمیان ۸۰ کلانشهر جهان رتبه هشتم در توسعه گردشگری را به خود اختصاص داده است و به عنوان دروازه وارد شدنی گردشگری کشور تلقی میشود. باید از تمدن ۷ هزار ساله تهران و تمدن ۴۵۰ ساله شهری آن در این حوزه بهره برد. مردمان و علاقه مندان قادر هستند با شماره ۱۳۷ یا مراجعه به سایت visit.tehran.ir نسبت به رزرو تورهای تهران گردی اقدام کنند.

در ادامه برنامه رهنمایی، عضو هیات علمی و مدیر گروه جغرافیای دانشگاه تهران اظهار کرد: چرخ عمده تحولات اجتماعی کشور ما در تهران می چرخد و گردشگری تهران باید به گونه ای حرکت کند که الگوی خوبی برای دیگر شهرهای کشور باشد.

وی ادامه داد: از ابتدا تا به حال گردشگری بخش کلنگی جامعه بوده و هست و جمع کردن آن نیازمند یک مدیریت کارآمد، مقتدر، قانون مدار و مردمی است. هیچ نهادی در این کشور، مانند شهرداری ماهیت مردمی ندارد و شهرداری به عنوان نماینده مردمان باید خلاقیت عمل در گردشگری را به دست بگیرد، نه هیچ سازمان و نهاد دیگری.

در این برنامه همچنین مهدی کروبی، عضو هیات علمی و مدیر گروه گردشگری دانشگاه علامه طباطبایی نقل کرد: زیر ساخت های گردشگری فراهم است ولی سرعت حرکتمان در حوزه گردشگری کند است. در تمام جهان، کشورهای توریسم پذیر و جوامع میزبان و مدرن، شهرداری ها بیش ترین کارکرد در توسعه گردشگری را دارند ولی متاسفانه در کشور ما، در هیچ کدام از شهرها، شهرداری ها دخیل نیستند.

در ادامه محمود ضیائی عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی نقل کرد: گردشگری زیر کلکسیونی از برنامه های فراغتی است و در سند چشم انداز تهران موضوع شهر سلامت مطرح شده است که در آن موضوع تفریح و فراغت که گردشگری هم زیرمجموعه آن به حساب مییاید تکلیف شهرداری است. تجارب بین المللی نمایان میکند گردشگری قادر هست یک منبع درآمد پایدار برای شهرداری و خودگردانی آن باشد. بنابراین دخالت، برنامه ریزی و مدیریت گردشگری شهری توسط شهرداری به عنوان مدیریت شهر مکان شک و تردید ندارد.

محمدرضا رضوانی نایب رییس اجلاس علمی گردشگری کشورمان و عضو هیات علمی دانشگاه تهران نیز ادامه داد: برنامه ریزی و توسعه پایدار گردشگری شهری منوط است به مشارکت تمامی ذی نفعان و مسئولین و همچنین مدیریتی یکپارچه و چنانچه هماهنگی بین این اجزا انجام نشود، کارکرد درست بوجود نخواهد آمد. شهرداری تهران به عنوان مسئول مدیریت شهری مالکیت و مدیریت بخش اعظمی از جاذبه های گردشگری شهر را به عهده دارد و بخشی دیگر در اختیار نهاد های دیگر است. برای توسعه پایدار گردشگری به هماهنگی یکپارچه این کلکسیون ها نیازمندیم.

در پایان برنامه دانشجویان و مخاطبان این نشست به همراه تورهای گردشگری شهرداری از برج ولادت تهران و باغ موزه کاخ بازدید کردند.

— با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما، يارى نماييد —

نگارش توسط : سالار س.

ایرانگردی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

آب و آتش به هم آميخته‌ای از لب لعل
««« »»»
چشم بد دور که بس شعبده بازآمده‌ای

ظرفیت های توریستی ابر شهر تهران چک شد

TT / 84 — TP / 15%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال