افسانه هایی واقعی درباره قطب شمال


افسانه هایی حقیقی در مورد قطب شمال

تصویر و عکس قصه هایی واقعی در رابطه با قطب شمال

همه چیز در رابطه با قطب شمال…..با شنیدن نام قطب شمال اولین چیزی که به ذهنمان می رسد برف است. اما آیا واقعا آگاهی میداشتید که قطب شمال مکانی برای توطئه های جهانی است؟ یا رابطه ویژه ای با جاندار قصه ای تک شاخ دارد؟قطب شمال از وقتی که در سال ۱۹۰۹ تولدی توسط روبرت ای سالخوردگی، متیو هنسون و چهار اسکیمو یافته شد، جاای برای توطئه چینی های جهانی است. آیا واقعا آگاهی میداشتید که بسیاری از کشورهای دنیا برای ذخایر نفتی زیرزمینی موجود در قطب شمال دندان تیز کرده اند؟ شما می توانید خودتان هم با یک تور سفری به آنجا بروید و شب را در هتل های یخی آنجا صبح کنید.در اینجا قصد داریم ده حقیقت جالب درباره قطب شمال، این مکان قصه ای را برایتان گویم.

دو قطب شمال حضور دارد
برخلاف قطب جنوب که در در قاره آناترکتیکا قرار دارد، در زیر قطب شمال هیچ زمین ویژه ای حضور ندارد. این منطقه از تخته ها و صفحه های یخی تشکیل شده است که در فصل برودت زیاد و در هوای گرم تر اندازه آنها کوچولوتر می شود. چنانچه بخواهیم مساله را پیچیده تر کنیم باید نقل کرد دو تمجید مختلف برای قطب شمال حضور دارد. نخست، قطب مغناطیسی شمال است. همانگونه که از نامش پیداست یک پدیده مغناطیسی است که هر روز بر اساس تغییرات پوسته زمین عوض میشود.

دوم، قطب خاکی شمال است که یک نقطه ثابت است که به سطح زمین بر می گردد.بدون توجه به تمجید شما از قطب شمال، حرارت داده شدن عمومی زمین می تواند اینجا نیز مساله ساز باشد زیرا تخته های یخی قطب شمال آب می شوند و آب دریا بالا می آید و سرزمین خرس های قطبی به مرور نابود میشود.در قطب شمال دما در ماه فوریه به خنک ترین زمان خود یعنی ۳۱ درجه زیر صفر می رسد

قطب شمال در ماه جولای گرم ترین زمان خود را سپری می کند
قطب شمال هم فصل دارد. دمای هوا در قطب شمال صحیح همانند هر جای دیگر روی کره زمین در روزهای مختلف سال متغیر است. قطب شمال در ماه جولای گرم ترین زمان خود را سپری می کند البته این گرم بودن باز هم برای ما حکم یخبندان را دارد. در قطب شمال دما در ماه فوریه به خنک ترین زمان خود یعنی ۳۱ درجه زیر صفر می رسد که استخوان های آدم هم منجمد میشود.در قطب شمال میزان روشنایی هر روز بستگی به این دارد که در چه روزی از سال واقع باشید. آلاسکا، نوروژ و دیگر کشورهای مدار قطب شمال شش ماه از سال روز و شش ماه دیگر شب هستند. این به خاطر زاویه قرار گیری زمین نسبت به خورشید است.

قطب شمال و ذخایر نفتی
آیا واقعا آگاهی میداشتید بیش از ۳۰ درصد از ذخایر زیرزمینی بهره برداری نشده نفت در مدار قطب شمال قرار دارد؟ سازمان زمین شناسی ایالت متحده ایالات متحده نقل میکنید احتمالا این میزان بیشتر از این باشد زیرا هنوز بسیاری از جاها یافته نشده اند.

مساله جالب توجه اینجاست که بسیاری از کشورها همچون کشور روسیه، کشور کانادا، دانمارک (گرین لند) و ایالات متحده ادعا می کنند قطب شمال برای آنهاست. هر کدام از این کشورها مجوز دارند تا ذخایر نفتی را تا ۲۰۰ مایل از خط ساحلی خود اکتشاف کنند. اما در سال ۲۰۰۷ تولدی، کشور روسیه از یک زیردریایی کوچک برای گذاشتن درفش کشور خود در کف اقیانوس شمال بهره گرفت تا نقل بکنید که این منطقه و منابع زیرزمینی آن برای آنهاست. اما این کار از طرف سازمان ملل متحده رد شد.

در قطب شمال اقوام گوناگونی میزیند
در قطب شمال با این که به چشم مییاید شرایط آب و هوایی برای زندگی چندان عالی نیست اما اقوام گوناگونی در شمال کشور کانادا و آلاسکا میزیند. در وارد شدنی مدار قطب شما می توانید خرس های قطبی را نیز نگاه بکنید. از دیگر حیوانات این منطقه می توان به گاوماهی، نهنگ های غول پیکر، سگ روباه و گوزن اسوالبارد اشاره کرد.

البته این تنها مکانی نیست که می توانید گوزن های شمالی را نگاه بکنید. در انگلستان و اسکاتلند شمالی نیز این گوزن ها نگه داری می شوند. جانداری که در قطب شمال قادر نیستید آن را یابید، پنگوئن است. پنگوئن ها در قطب جنوب میزیند. البته انواع مختلف ویژه ای از پنگوئن های پرنده همچون auks، guillemots و puffins را می توان در مدار قطب شمال دید.

افسانه جاندار تک شاخ از قطب شمال منشا گرفته است
بابانوئل تنها شخصیت قصه ای قطب شمال نیست! و آیا واقعا آگاهی میداشتید که افسانه جاندار تک شاخ از قطب شمال منشا گرفته است؟نهنگ دریای قطب شمال، نهنگ کوچولوای که در آب های سرد مدار قطب شمال میزید، عاجی به بلندی ۶ تا ۱۰ پا دارد. به همین دلیل، این حیوان به «تک شاخ دریا» سرشناس شده است.

در قرن ۱۶ تولدی، مردمان اعتقاد داشتند که این حیوان می تواند همه مریضیها را شفا دهد. این افسانه در همان لحظه به قدری قوی بود که ملکه الیزابت اول حدود ۱۰ هزار پوند مخارج کرد تا بتواند برای لحظه ای شاخ این نهنگ را لمس کند. این روزها، نسل این نوع نهنگ به خاطر صید های پی درپی رو به انقراض نهاده است. مردمان منطقه از گوشت، شاخ و پوست سرشار از ویتامین سی این حیوان بهره میگیرند.

قطب شمال، خنک ترین مکان جهان نیست
احتمالا بسیار تعجب کنید اما قطب شمال با داشتن دمای ۳۲ درجه در گرم ترین زمان خود قادر نیست خنک ترین مکان جهان باشد. قطب جنوب در فصل زمستان دمایی معادل منفی ۷۲ درجه فارنهایت دارد. به همین دلیل، خنک ترین منطقه جهان به حساب مییاید. برخلاف قطب شمال، قطب جنوب صفحه های یخی بسیار ضخیمی دارد.با بودن در ارتفاع ۹ هزار پایی از سطح دریا، آنتراکتیکا بلندترین قاره جهان به حساب مییاید. به واژه دیگر، قطب شمال از صفحه های یخی باریکی بر تن شده است که در فاصله یک پایی از سطح دریا قرار دارند. واقعیتی که مجوز می دهد تا این منطقه گرمای پیرامون اقیانوس شمالی را به سوی خود کشد.

قطب شمال چشمه آب گرم دارد
چنانچه در مدار سرد قطب شمال قرار دارید باید راهی برای حرارت دادن خود یابید. چشمه های آب گرم Chena در یک ساعتی Fairbanks قرار دارند. این چشمه ها از ساعت ۷ صبح تا نیمه های شب باز هستند و می توانید از آب بازی در آنجا و نگاه کردن شفق شمالی صفا بکنید. گردشگران قادر هستند شب را نیز در اقامتگاه چشمه های آبگرم چنا سپری کنند. البته چشمه های آب گرمی نیز در نروژ و کشور روسیه قرار دارند.

می توانید به قطب شمال سفر کنید
می توانید برای مسافرت های تفریحی خود به قطب شمال بروید البته به هیچ وجه مسافرت ارزانی نیست. برای نگاه کردن خرس قطبی و شکار نهنگ های دریای شمال می توانید از ماه ژوئن تا اواسط جولای به قطب شمال سفر کنید. برای نگاه کردن گل ها و شکوفه های درختان نیز می توانید از اواسط جولای تا نیمه آگوست به آنجا بروید. از نیمه آگوست تا ماه سپتامبر نیز پرنده ها به سمت جنوب مهاجرت می کنند.

کارخانه جادوئی بابانوئل در قطب شمال نیست!
به فرزندها چیزی نگویید اما کارخانه جادوئی بابانوئل در قطب شمال نیست بلکه در لاپلند قرار دارد. لاپلند، منطقه شمال سوئد، نروژ، فنلاند و شوروى است که محل سکونت اقوام لاپ می باشد. مسیحی ها قادر هستند نامه های خود را به آنجا ارسال کنند. همچنین می توان گوزن بابانوئل را در مزرعه خانواده گوزن های شمالی در Sirmakko یافت. چنانچه مییاندیشید که فینیش لاپلند کمی دور از دسترس است، بابانوئل کارخانه ماهواره ای نیز در قطب شمال در آلاسکا دارد. می توانید نامه های خود را به آن آدرس پستی ارسال کنید.

قطب شمال و برگزاری مسابقات دو ماراتن
رقابت دو ماراتن قطب شمال، خنک ترین و باحالترین ماراتن دنیاست. این رقابت در حالی به انجام رسانده میشود که باد خنکی با دمای ۲۲ درجه زیر صفر در آنجا می وزد. این ماراتن از سال ۲۰۰۲ تولدی، به طور منظم هرساله به انجام رسانده میشود. در رقابت سال ۲۰۱۱ تولدی، ۲۵۵ نفر از ۳۸ کشور مختلف دنیا شرایط شرکت در رقابت ماراتن ۲/۲۶ می‌ خواهی روی صفحه های یخی قطب شمال را داشتند.شرکت کننده ها به اردوگاه جهانی قطب شمال روی تخته های یخی رسانده میشوند. آنها شلوارهای بادگیر، دستکش، دو جفت جوراب و عینک ویژه بر تن میکنند. رقابت بعدی ماراتن در ۹ آوریل سال ۲۰۱۳ تولدی به انجام رسانده شد که مخارج شرکت در آن حدود ۱۵۵۶۱ دلار اعلام شد.

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال