۶۶ موزه اختصاصی در کشور بوجود آورده شد


۶۶ موزه خصوصی در کشور ایجاد شد

محمدرضا کارگر به خبرنگار مهر نقل کرد: تمرکز و سیاست ما روی توسعه موزه های غیر دولتی است تا سازمانها و وزارت منزلهای عمومی نسبت به ایجاد موزه اقدام کنند و اشخاص در تلاش باشند چون باور می‌ داریم که ابعاد گسترده تاریخ، علم و فرهنگ در حوزه های گوناگون آنقدر وسیع و گسترده است که فقط سازمان میراث فرهنگی نباید و قادر نیست که متولی آن باشد بلکه همه باید در حفظ و شناسایی میراث فرهنگی کشور یاری رسانند و نهادی شبیه به وزارت نفت، وزارت ورزش و … باید تلاش کنند که میراث مربوط به این حوزه ها جاودانه شود. حتی اشخاص واقعی نیز قادر می باشند یک موزه داشته باشند.

بخش ورزشی تبیان
تصویر و عکس ۶۶ موزه اختصاصی در کشور به وجود آمد

وی در ادامه نقل کرد: تا پیش از دولت یازدهم ۳۳ موزه اختصاصی در کشورمان داشتیم که در این دولت شمار موزه های اختصاصی فعال به ۶۶ موزه رسیده است. این آمار بیش از صد درصد رشد داشته است. به نحوی که سال گذشته هر دو هفته شاهد راه اندازی یک موزه بوده ایم ما امیدواریم که هر ده روز یک موزه تازه راه اندازی شود.

کارگر درباره اطلاعات مربوط به این موزه ها نقل کرد: نشانی و آدرس تمام این موزه ها در اداره کل موزه های کشور وجود می دارد و بازدیدکنندگان قادر هستند از وجود چنین موزه هایی مطلع شوند.

وی اضافه کرد: ایجاد موزه های اختصاصی اتفاق بزرگی در تفسیرهای اجتماعی است و نمایان میکند که چه مقدار جامعه ما در این حوزه پیشرفته و چه مقدار علاقه مند در این حوزه وجود دارد. این اتفاقات نمایان میکند که نظام موزه داری در مسیر قرار می داری خود وارد شده است. ما باور می‌ داریم که چنانچه صرفا دولتها متولی موفقیت در امری باشند، آن موفقیت حاصل نمیشود.

مدیرکل امور موزه های کشور نقل کرد: چنانچه سبک هر خانواده یک موزه اجرا شود و خانواده ها درگیر آن شوند و حتی به اندازه یک ویترین موزه خانگی داشته باشند، به نگاه ام تغییر کامل اجتماعی جامعه ما را نمایان خواهد کرد. اکنون برخی از سازمانها شبیه به شهرداری، وزارت نفت، پاسداری و تعلیم و پرورش اقدام به ایجاد موزه تخصصی در حوزه خود کرده اند و ما هم در تلاش هستیم که در حفظ این میراث به آنها یاری رسانیم.

—نظرات شما براى ما بسيار مهم و سازنده خواهد بود—

تهیه از : افسون غ.

ایرانگردی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

خوش گرفتند حريفان سر زلف ساقی
««« »»»
گر فلکشان بگذارد که قراری گيرند

۶۶ موزه اختصاصی در کشور بوجود آورده شد

TT / 87 — TP / 24%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال