عجایب شگفت انگیز و زیبا ساحلی جهان +عکس و تصویر


عجایب شگفت انگیز و دیدنی ساحلی دنیا +عکس

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩
تصویر و عکس عجایب شگفت انگیز و دیدنی ساحلی جهان +تصویر و عکس

عجایب شگفت انگیز و دیدنی ساحلی جهان +تصویر و عکس

برخورد دریا با خشکی قادر هست سبب ایجاد شدن جاهای بسیار دیدنی و جالب شود؛ خواه این روند منجر به بوجود آیی صخره هایی با شیب تند، یک سطح صاف و سفید گرانیتی یا ساحلی شش گوش گردد، مناظر به وجود آمده شگفت انگیز بوده و قلب و روح ما را شفاف می کنند. در این مقاله از سایت با عجایب نرمال شگفت انگیز و بسیار دیدنی ساحلی در جهان بیشتر آشنایی پیدا کنید.

۱۰- کاپو واتیکانو (Capo Vaticano)، ایتالیا‎‏
پیرامون دماغه ی گرانیتی سفید رنگ کاپو واتیکانو در کالابریا (Calabria)، یک مکان بسیار پرطرفدار برای شنا به حساب مییاید. این مکان با دارا بودن ساحلی از جنس ماسه های سفید و آب شفاف و گرم دریای تیرنیان (Tyrrhenian)، تبدیل به یک مقصد جهانگردی نادر شده است.

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس عجایب شگفت انگیز و دیدنی ساحلی جهان +تصویر و عکس

این دماغه و صخره های آن بدون شک یکی از عجایب شکوهمند نرمال به حساب مییایند. به هر ترتیب، بازدید از این ساحل بسیار زیبا و شنا کردن در آبهای عالی آن را به هیچ روی از دست ندهید.

‏۹- ماسه های مارلوس (Marloes Sands)، پمبروکشایر (Pembrokeshire)، ویلز
این مکان اعجاب انگیز که سالها در اختیار اشخاص مکانی بوده، به تازگی نکته توجه شمار کثیری از گردشگران و حتی هالیوود قرار گرفته؛ فیلم «سفید برفی و شکارچی» در این مکان فیلم برداری شده است.

تصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس عجایب شگفت انگیز و دیدنی ساحلی جهان +تصویر و عکس

سواحل بکر، مناظر نادر و امکانات و خدماتی که در روستاهای مجاور قرار دارد، ماسه های مارلوس را به جاای گیرا برای طی کردن تعطیلات مبدل کرده است.

۸- کیاما (Kiama)، نیو ساوت ویلز، کشور استرالیا
شهر ساحلی کیاما به دلیل خصوصیتهای ساحلی متعدد خود، یکی از مقاصد محبوب جهانگردی به حساب مییاید. جذابیت خط ساحلی صخره ای کیاما به دلیل خلیج های کوچک، غارها و سوراخ هایی در دل صخره ها (Blowhole) است که آب از آن با فشار بیرون می زند. شلوغ نبودن سواحل و عالی بودن آبهای آن برای موج سواری نیز از دیگر مزایای آن به حساب مییایند. کیاما همچنین به داشتن پلیکان های استرالیایی افتخار کرده و حتی مجسمه ای برای تقدیر از این پرندگان دارد.

تصویر و عکس شماره ۴ ⇩تصویر و عکس عجایب شگفت انگیز و دیدنی ساحلی جهان +تصویر و عکس

سوراخ صخره ای کیاما (Kiama Blowhole) محبوب ترین مکان در این منطقه است و قادر هست آب را تا ارتفاع ۲۵ متری در هوا بیفشاند. پرتگاه بامبو (Bombo Headland) یکی دیگر از شگفتی های زمین شناسی این مکان است که شامل ستون های شش گوشه می شود. بعد از سپری کردن یک روز پر مخاطره در دل طبیعت، قادر هستید برای استراحت به شهر رفته و در کافه ها، غذاخوریها و بارهای آن به تفریح توجه بکنید.

۷- اتقتا (Étretat)، نورماندی، کشور فرانسه
این بخش در سواحل شمالی کشور فرانسه واقع شده و با صخره های دیدنی و جالب خود شناخته می شود. برای مدت های متمادی، هنرمندان زیادی چون اوژن بودن (Eugène Boudin)، گوستاو کوقبه (Gustave Courbet) و کلود مونه (Claude Monet) از این قوس های صخره ای بازدید کرده و آنها را در طرح و نقاشیهای خود نمایش داده اند.

تصویر و عکس شماره ۵ ⇩تصویر و عکس عجایب شگفت انگیز و دیدنی ساحلی جهان +تصویر و عکس

امروز این ناحیه ی خوش منظره و زیبا گردشگران و عکاسان زیادی را به سوی خود میکشد. شما قادر هستید از ایستگاه قطار (Le Havre and Fecamp) با اتوبوس مسافربری به اتقتا بروید.

۶- گذرگاه ساحلی جاینت (Giant’s Causeway)، شهرستان آنتریم (County Antrim)، ایرلند
گذرگاه ساحلی جاینت یکی از عجایب نرمال انگلیس و یک گنجینه ی ملی است که توسط یونسکو نیز حفاظت شده است. این منطقه با ۴۰۰۰۰ ستون بازالتی بینظیر خود که به طور نرمال بوجود آمده اند، هر نگاه کننده ای را محصور شگفتی های نفس گیر خود می کند. شایان توجه است که این گذرگاه ۵۰-۶۰ میلیون سال پیش در نتیجه ی فوران آتشفشانی شکل گرفته است.

تصویر و عکس شماره ۶ ⇩تصویر و عکس عجایب شگفت انگیز و دیدنی ساحلی جهان +تصویر و عکس

در قرن هفدهم این منطقه یافته شده و از آن وقت تبدیل به یک جاذبه برای دانشمندان و گردشگران شده است. مرکز جهانگردی این گذرگاه، خدماتی نظیر راهنماهای صوتی، پارکینگ، کافه، مغازه و هتل را به گردشگران پیشنهاد میکند. این گذرگاه قادر هست به عنوان بخشی از تور ایرلند شمالی نکته بازدید قرار گرفته و طبیعت زیبا و جاهای تاریخی خود را به بازدیدکنندگان عرضه کند.

۵- اسکالا دی تورکی (Scala dei Turchi)، سیسیل، ایتالیا
جزایر ایتالیا را با دریای فیروزه ای و سواحل ماسه ای سفید رنگ آن می شناسند، هرچند اسکالا دی تورکی صخره ای سفید رنگ در مناطق جنوبی سیسیل است و از این نگاه استثنا می باشد. با وجود قرار گرفتن بین دو ساحل ماسه ای، صخره ی سفید رنگ اسکالا دی تورکی با سطح صاف و نرم خود گردشگران زیادی را برای راه رفتن و تحسین مناظر شگفت انگیز پیرامون به سوی خود میکشد.

تصویر و عکس شماره ۷ ⇩تصویر و عکس عجایب شگفت انگیز و دیدنی ساحلی جهان +تصویر و عکس

به طور کلی، گردشگران تمایل زیادی به پریدن از روی این صخره های سفید به داخل آبهای گرم مدیترانه ای دارند. خلال این که در این مکان حوضچه های آهکی نرمال وجود دارد که مسافران اندام خود را با آن پنهان میکنند تا از فواید سودمند آن برای پوست بهره ببرند.

۴- دروازه دردل (Durdle Door)، دورست (Dorset)، انگلستان
قوس سنگ آهکی موجود در ساحل ژوراسیک (Jurassic Coast) یکی از عجایب نرمال است که خط ساحلی گیراای را رقم می زند. دروازه دردل در تاثیر فرسایش به وجود آمده و همچنان نیز در معرض آن قرار دارد.

تصویر و عکس شماره ۸ ⇩تصویر و عکس عجایب شگفت انگیز و دیدنی ساحلی جهان +تصویر و عکس

بخش میانی دروازه دردل و خلیج لال ورث (Lulworth) سرشناسترین مکان در جنوب غربی انگلستان است. علاوه بر تمام این جاذبه های نرمال، ساحل این ناحیه نیز یکی از خوب ترین ها در انگلیس است.

۳- صخره های موهر (Moher)، ایرلند
با رقمی بالغ بر یک میلیون بازدید کننده در سال، صخره های موهر دیدنی ترن جاذبه ی نرمال ایرلند هستند. این دیوارهای صخره ای که ارتفاعی در حدود ۲۱۴ متر دارند، به طول ۸ کیلومتر در امتداد ساحل اقیانوس اطلس کشیده شده اند. در بلندترین نقطه ی این صخره ها، برج ابرایان (O’Brien’s Tower) قرار دارد که در سال ۱۸۳۵ ساخته شده است.

تصویر و عکس شماره ۹ ⇩تصویر و عکس عجایب شگفت انگیز و دیدنی ساحلی جهان +تصویر و عکس

از این برج می توان چشم اندازی نادر به مناظر نفس گیر پیرامون یافت. علاوه بر این مناظر شگفت انگیز، مسیرهای پیاده روی در این منطقه نیز از دیگر جاذبه ها به حساب آمده و روی هم رفته صخره های موهر به طور حتم ارزش بازدید دارند.‏‏ ‏‏‏ ‏‏‏ ‏ ‏‏ ‏ ‏ ‏ ‏‏ ‏ ‏ ‏

۲- بیچی هد (Beachy Head)، ساسکس شرقی، انگلستان
این دماغه ی سفیدرنگ خیره کننده یکی از خصوصیتهای معروف این منطقه است. این صخره با ارتفاع ۱۶۲ متر، بلندترین صخره در انگلستان به حساب مییاید. خط ساحلی سفید رنگ این دماغه به ملوانان زیادی برای گذر از کانال انگلیسی (English Channel) کمک کرده است.

تصویر و عکس شماره ۱۰ ⇩تصویر و عکس عجایب شگفت انگیز و دیدنی ساحلی جهان +تصویر و عکس

در مجموع، این منطقه با چشم اندازی به نایاب ترین شگفتی های نرمال و کانال انگلیسی همراه با غذاخوری ای با دید پانوراما حتما باید در لیست مسافرت های شما قرار گیرد!‏

۱- ناگت پوینت (Nugget Point)، اتاگو (Otago)، نیوزیلند‎
ناگت پوینت یک مکان شاخص در اتاگو به حساب مییاید، در این منطقه یک فانوس دریایی منسوب به قرن نوزدهم نیز وجود دارد که نوک یک ناحیه ی سنگی شیبدار بنا شده و به کشتی های زیادی برای حرکت در این سواحل خطرآفرین کمک کرده است. ناگت ها در واقعیت همان جزایر سنگی کوچولوای هستند که از دل آب بیرون زده اند.

تصویر و عکس شماره ۱۱ ⇩تصویر و عکس عجایب شگفت انگیز و دیدنی ساحلی جهان +تصویر و عکس

گردشگران قادر هستند از این فانوس دریایی زیاد شده و مناظر شگفت انگیز پیرامون را به صورت ۳۶۰ درجه بینند. خلال این که در پایین این پرتگاه اجتماعی از فک ها نگاه کرده می شوند. ناگت پوینت همچنین منزل پنگوئن ها، مرغ های ماهی خوار، پرنده ی نوک قاشقی (spoonbills)، دلفین های هکتور و سایر جاندرانی است که در ارتفاعات این منطقه بسیار زیبا به سادگی قابل مشاهده میباشند.

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال