دکتر خوب برای زاییدن طبیعی (۲ عکس)


دکتر خوب برای زایمان طبیعی

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩

تصویر و عکس دکتر خوب برای زایمان نرمال

انتخاب پزشک و بیمارستان برای خانم‌های باردار یکی از دغدغه‌های اصلی تلقی می‌شود .بسیاری بر این باورند که وضع اقتصادی خانواده‌هاست که انتخاب بیمارستان و حتی پزشک زمان حاملگی را رقم می‌زند. برخی از زنها برای میلاد بچه شان زایمان نرمال را میبرگزند اما در انتخاب دکتر دچار ابهام هستند. به همین دستاویز سایت آسمونی در این مقاله راهنمای انتخاب دکتر برای زایمان نرمال را برای شما عزیزان آماده کرده است که در ادامه می خوانید

به چه صورت پزشک و بیمارستان عالی را برگزیم؟

به عنوان مثال بسیاری از پزشکان خود را ملزم نمی‌کنند که طرف معاهده بیمه باشند و گروه عمده‌ای از آنها فقط در بیمارستان‌های اختصاصی عمل زایمان را انجام می‌دهند و از آنجا که زایمان سزارین در این بین پول‌سازتر است، ترجیح می‌دهند در صورت امکان سراغ زایمان نرمال نروند البته طیف وسیعی از متخصصان بانوان و زایمان در چند بیمارستان کار می‌کنند و این شما هستید که برحسب بودجه مالی‌تان یکی از بیمارستان‌ها را انتخاب می‌کنید، اما گهگاهی نیز پیش می‌آید پزشکی که شما او را انتخاب کرده‌اید، فقط با یک بیمارستان اختصاصی یا گران‌قیمت معاهده دارد و راه انتخابی برایتان باقی نمی‌ماند و حتی اگه بیمه باشید، در بسیاری از این بیمارستان‌ها نمی‌توانید از امکانات بیمه بهره گیرید.

بنابراین بعد از این‌که از بارداری‌تان مطمئن شدید، باید به فکر انتخاب پزشک و بیمارستان عالی باشید، نه مانند خیلی‌ها که حتی یک هفته قبل از زایمان مشخص نیست در چه بیمارستانی زایمان می‌کنند و به همین علت بشدت دچار استرس می‌شوند؛ دلهره ای که روند زایمان را برایشان سخت‌تر می‌کند.

بیمارستان خوب یعنی چه

بیمارستان عالی برای زایمان، بیمارستانی است که زایمان سالم و بدون معضل در آنجا صورت گیرد و مادر و طفل به سلامت آن را رها کنند. امکانات رفاهی و معالجه ای بیمارستان برای مادر و طفل، پاکی و هتلینگ بیمارستان، توجه به نیاز‌های خردسال و مادر در بیمارستان و چگونگی رفتار پرستاران و کادر درمان از زمان پذیرش تا نکات اورژانسی و ترخیص، ازجمله عواملی است که بیمارستان‌ ها را در درجات گوناگون قرار می‌دهد.

از طرفی نوع بیمارستان، مدت اقامت بیمار در بیمارستان، خدمات بهداشتی و پزشکی ارائه شده به بیمار، شهرت پزشک و توافق بیمار و پزشک نیز در تعیین مخارج انواع مختلف زایمان تاثیر می دارد.

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس دکتر خوب برای زایمان نرمالقبل از ماه سوم به فکر جا زایمان باشید

از یاد نبرید بیشتر پزشکان بویژه متخصصان اسم و رسم‌دار فقط در بیمارستان‌های اختصاصی و نیمه‌ اختصاصی وجود دارند و اکثر بیمه‌های طرف معاهده با بیمارستان‌ها مخارج ناچیزی از زایمان شما را تقبل می‌کنند و بقیه را باید از جیب توجه بکنید؛ مگر این‌که بیمه تکمیلی داشته باشید.

همچنین کم نیستند متخصصان بانوان و زایمانی که سزارین را در بیمارستانی ویژه پیشنهاد می‌کنند که پرخرج‌تر است و بسیاری از خانواده‌ها از عهده تامین مخارج آن برنمی‌آیند.

به همین علت پیشنهاد می‌شود خانم‌های باردار قبل از ماه سوم حاملگی، پزشک و البته بیمارستان خود را برگزند البته چه خوب تر پزشکی که انتخاب می‌کنید، هوادار پروپاقرص زایمان نرمال باشد.

می‌پرسید به چه دلیل؟ پاسخ کاملا هویدا است. سزارین هزار و یک پیامد دارد؛ مگر اینکه ناچار به سزارین اورژانسی شوید.

راهنمای انتخاب نوع زایمان

زمانی به مطب دکتر متخصص بانوان، زایمان و نازایی رفتم تا درباره علت ازدیاد شمار جراحی های سزارین در کشور از او سؤال بکنم خانمی باردار در اطاقش نشسته بود که با کنجکاوی به مکالمه ی مان گوش می داد. او آمده بود تا از پزشک معالجش بخواهد به هر گران شده است برایش جراحی سزارین به انجام رساند اما حرف های من و عشوری مقدم که به پایان رسانده شد، او هم دست به معده گرفت و بلند شد که « دکتر ! نگاه ام تغییر کرده … به نگاه ام زایمان نرمال عاقلانه تر باشد…»

بیمار این متخصص، اگه نگاه اش را تغییر نمیداد زایمانش جزئی از آمار سزارین های انبوه ای می شد که امروز ایران را در رتبه دوم سزارین در دنیا گذاشته است اما حالا که تغییر رای داده است به آمار زنانی می پیوندد که نا خوشی زایمان نرمال را تحمل می کنند تا بعد از زایمان، تنی سلامتتر و نوزادانی باهوش و سلامت داشته باشند.

به طور متوسط حدود ۲۰ درصد زایمان ها باید به ترفند سزارین صورت گیرد. اما  این آمار به گواه وزارت بهداشت در کشور ما ۴۶ درصد است! علاوه بر این سرپرست اجلاس علمی مامایی اخیراً اعلام کرده است ایران از نظر شمار جراحی های سزارین در دنیا رتبه دوم را دارد.

شما هم حتما مراجعانی دارید که جراحی سزارین برای شان لزومی ندارد اما اصرار می کنند سزارین شوند. این طور نیست؟

بله متاسفانه خواستها برای جراحی سزارین بالا برده شده است اما سزارین برای همه آنهایی که درخواست این نوع جراحی را دارند، ضروری نیست و گروهی بر اساس باورهای اشتباه بر آن میشوند زیر تیغ جراحی بروند.

*********************

گردآوری از: پرهام ش.

بارداری و زایمان در بخش بارداری و کودک یاری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

در اين باغ از خدا خواهد دگر پيرانه سر حافظ
««« »»»
نشيند بر لب جويی و سروی در کنار آرد

دکتر خوب برای زاییدن طبیعی (۲ عکس)

TT / 159 — TP / 20%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال