با جاذبه های توریستی شهر استانبول کشور ترکیه آشنایی پیدا کنید (۱۱ عکس)


با جاذبه های گردشگری استانبول ترکیه آشنا شوید

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩
تصویر و عکس با جاذبه های جهانگردی استانبول کشور ترکیه آشنایی پیدا کنید

با جاذبه های جهانگردی استانبول کشور ترکیه آشنایی پیدا کنید

شهر استانبول کشور ترکیه بر تن شده با تاریخ و فرهنگی بسیار غنی است که ترکیب آنها چیزهای هیجان انگیز زیادی را برای مسافران و گردشگران از سر تا سر جهان فراهم می‌آورد.

این شهر در طول زمان نوسنگی تاسیس شده است. به اعلان سرزه و به نقل از سایت مشغولی امروزه استانبول شهر مدرنی است که میراث تاریخی آن شبیه به مساجد، قصر سلطنتی و کلیساهای بزرگ و بازار سنتی سلامت باقی مانده است.

این شهر که بزرگترین شهر کشور ترکیه است بین شرق و غرب قرار گرفته رایحه‌ای ای از دسیسه و فریبندگی است را به تمام بازدید کنندگان پیشنهاد می کند. با هم مروری می‌کنیم بر جاذبه های گردشگری برتر در استانبول:

برج گالاتا
برج گالاتا (Galata Tower) دارای ۶۷ متر ارتفاع است که بر افق استانبول حمکرانی می‌کند. این برج سنگی قرون وسطایی به عنوان برج مسیح شناخته شده است. وقتی که در ۱۳۴۸ ساخته شد بلندترین آپارتمان در استانبول بود که هنوز هم در استانبول می‌درخشد.

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس با جاذبه های جهانگردی استانبول کشور ترکیه آشنایی پیدا کنید

این برج در طول قرن‌ها تحول یافته است، در یک زمان به عنوان برج رصد نقطه آتش سوزی استفاده می‌شد. امروزه قسمت فوقانی آن شامل یک کافه، غذاخوری و باشگاه شبانه است، که توسط بالابر در آپارتمان ۹ طبقه می‌توان به آن‌جا رسید که در آن می شود مناظر خیره کننده‌ای را یافت.

موزه باستان شناسی استانبول
یکی از موزه‌های اصلی در کشور ترکیه موزه باستان شناسی استانبول است که در واقع شامل سه موزه است: موزه باستان شناسی، موزه شرق باستان و موزه تایلد کیوسک. این سه موزه با هم دارای بیش از ۱ میلیون اشیاء از تمدن سر تا سر جهان هستند.

تصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس با جاذبه های جهانگردی استانبول کشور ترکیه آشنایی پیدا کنید

این موزه نخستین موزه در کشور ترکیه بود که در در سال ۱۸۹۱ تاسیس شد که در زمین قصر توپکاپی واقع شده است. قدمت موزه تایلد کیوسک به ۱۴۷۲ می‌رسد. این موزه شامل هزاران آثار قیمتی، از جمله تابوت اسکندر کبیر است.

کلیسای چورا
کلیسای چورا (Chora Church ) امکان می دارد کمی از لحاظ گردشگری مورد لطف قرار نگیرد. اما بازدیدکنندگان از آن می گویند هنر زیبای بیزانس آن ارزش تلاش برای آمدن و دیدن دارد. موزاییک‌های با شکوه و نقاشی‌های دیواری حیات عیسی و مادرش مریم را نمایش میدهند.

تصویر و عکس شماره ۴ ⇩تصویر و عکس با جاذبه های جهانگردی استانبول کشور ترکیه آشنایی پیدا کنید

این کلیسا به عنوان کلیسای نجات دهنده مقدس در چورا شناخته شده و به عنوان یکی از خوشگلترین آثار باقی مانده از سازنده ای بیزانس توصیف شده است. چوره در سال‌های اولیه آن یک صومعه بود. به اعلان سرزه و به نقل از irannaz.com چندین قرن بعد به یک مسجد تبدیل شد و ازسال ۱۹۴۸ به موزه مبدل شده است.

کلیسای آب انبار
کلیسای آب انبار (Basilica Cistern) از قرن ششم وقتی که به پیشنهاد امپراطور روم ژوستینین اول ساخته شد برای ساکنان استانبول آب فراهم آورده است. بازدیدکنندگان در رابطه با فن آوری سازنده ای بسیار توسعه یافته رومیان باستان درساخت این مکان شگفت‌زده خواهند شد.

تصویر و عکس شماره ۵ ⇩تصویر و عکس با جاذبه های جهانگردی استانبول کشور ترکیه آشنایی پیدا کنید

مخازن زیرزمینی فقط چندین قدم از مسجد کبود دور هستند، این کلیسا در قرن سوم ساخته شده که به عنوان قصر غرق شده شناخته می‌شود. مخزن آن می‌تواند ۲.۸ میلیون مرگ مکعب از آب را در خود نگه دارد. این مخزن یکی از لوکیشن‌های فیلم برداری فیلم از کشور روسیه با عشق، فیلم هیجان انگیز جیمز باند در سال ۱۹۶۳ است.

قصر دلمه‌باغچه
باشکوه، با شکوه و زیبا تنها برخی از صفات برای توصیف قصر دلمه‌باغچه است که با قصر ورسای مقایسه شده است. این قصر در قرن ۱۹ و با بهره گیری از ۱۴ تن ورقه طلا ساخته شده است.

تصویر و عکس شماره ۶ ⇩تصویر و عکس با جاذبه های جهانگردی استانبول کشور ترکیه آشنایی پیدا کنید

این مسحور کننده ترین قصر کشور ترکیه است که سازنده ای سنتی عثمانی را با سبک‌های اروپایی نئوکلاسیک، سبک باروک و روکوکو را درمی‌آمیزد. از سال‌ ۱۸۵۶ تا ۱۹۲۴ خانه‌ی شش پادشاه بوده است. دارای بزرگترین چلچراغ کریستال غیرمتعارف در جهان که هدیه ای از طرف ملکه ویکتوریا است.

مسجد سلیمانیه
بازدید کنندگان مسجد سلیمانیه می‌گویند خوشگلی و آسایش مسجد به آنها حس الهام بخش معنوی می‌دهد. این مسجد در تپه سوم استانبول واقع شده و دستور ساخت مسجد در ۱۵۵۰ توسط پادشاه سلیمان اول صادر شده است. این مسجد با شکوه مخلوطی از خوب ترین سازنده ای اسلامی و بیزانسی است.

تصویر و عکس شماره ۷ ⇩تصویر و عکس با جاذبه های جهانگردی استانبول کشور ترکیه آشنایی پیدا کنید

این مسجد در طول سال‌ها به طور گسترده زیان نگاه کرده است، از جمله در طول نبرد بین المللی اول وقتی که نبرد آغاز شد و باغ آن به عنوان یک انبار سلاح به کار گرفته شد. این مسجد در اواسط قرن ۲۰ مجدداً نو سازی شد. مسجد سلیمانیه توسط چهار مناره معلوم شده است که نمایان کننده آن است که توسط یک پادشاه ساخته شده است.

بازار بزرگ
مسافرانی که دل باخته تهیه کرد هستند نباید بازدید از بازار بزرگ را از دست دهند. این بازار با حضور ۵۰۰۰ مغازه یکی از بزرگ‌ترین بازارهای سرپوشیده در جهان است که حدود یک چهارم میلیون بازدیدکننده در روز دارد. بازار اقلامی شبیه به جواهرات، قالی، ادویه جات، ترشی جات، عتیقه جات و سرامیک که با دست طرح و نقاشی شده را در خود گنجانده است.

تصویر و عکس شماره ۸ ⇩تصویر و عکس با جاذبه های جهانگردی استانبول کشور ترکیه آشنایی پیدا کنید

تاریخ بازار به سال ۱۴۶۱ باز می‌گردد و امروزه دارای دو مسجد، چهار فواره و دو حمام بزرگ است. همچنین بازار جوهرات Cevahir Bedesten که در آن بی نظیر ترین و با ارزش ترین اقلام به طور سنتی پیدا شده است. این‌جا مکانی است که خریداران سکه‌های کهنه، طلا و جواهر، سنگ‌های قیمتی، سلاح‌های منبت کاری شده و مبلمان عتیقه را پیدا خوهند کرد.

سرای توپقاپی
سرای توپقاپی (Topkapi Palace ) یکی از جاذبه های زیبا در استانبول است که مخلوطی از تاریخ و مناظر خیره کننده است که غنی در تاریخ امپراتوری عثمانی است. سرای توپقاپی توسط پنج کیلومتر دیوار سنگی با ۲۷ برج احاطه شده است. تاریخ توپقاپی به قرن ۱۵ برمی گردد. این مکان بر روی تپه مشرف به دریای مرمره، بسفر و شاخ طلایی واقع شده است.

تصویر و عکس شماره ۹ ⇩تصویر و عکس با جاذبه های جهانگردی استانبول کشور ترکیه آشنایی پیدا کنید

در یک زمان مکان اقامت سلطنتی مجلسی سلاطین عثمانی و مقر دولت کشور ترکیه بود، اما در حال حاضر به عنوان موزه در یکی از بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین قصر در جهان انتخاب شده است. بازدیدکنندگان می‌توانند یک نگاه اجمالی از محله‌های حرمسرا، مکان‌هایی در آن دولت کار می‌کرد، مجموعه‌ای از سلاح‌های کهنه بهره گرفته شده توسط سلاطین، مطبخ قصر با کلکسیون ظروف بزرگ و خزانه داری با کلکسیون خود از جواهرات و ساعت داشته باشند.

مسجد آبی
مسجد آبی یا مسجد پادشاه احمد، در اوایل قرن ۱۷ ساخته شده و امروزه نیز برای عبادت فعال باقی مانده است. این به این معنی است که بازدید کنندگان احتیاج به زمان بندی وقت بازید خود دارند به این علت که مسجد در طول روز پنج بار برای نماز به روی توریست‌ها بسته می‌شود. تمامی بازدید کنندگان باید کفش‌های خود را درآورند و بانوان باید موهای خود را پنهان بکنند.

تصویر و عکس شماره ۱۰ ⇩تصویر و عکس با جاذبه های جهانگردی استانبول کشور ترکیه آشنایی پیدا کنید

شما با توجه کرد مبلغ ناچیزی به بازدید نکاتی شامل ۲۰۰۰۰ کاشی و سرامیک در نقشهای گوناگون گل لاله و ۲۰۰ پنجره شیشه‌ای رنگ آمیزی شده با طرح‌های پیچیده می‌پردازید. این مسجد توسط پادشاه احمد ساخته شده است و نام خود را از کاشی‌های آبی در گنبد و سطح بالایی از محیط داخلی گرفته است.

ایاصوفیه
ایاصوفیه خانه عبادتی است که به مذاهب گوناگون در طول قرن‌ها به درستی خدمت کرده است. این مکان به عنوان یک کلیسای یونانی ارتودوکس شرقی که خانه‌ی اسقف قسطنطنیه بود در ۵۳۷. ساخته شده بود آغاز به فعالیت کرد. برای تقریبا شش دهه در قرن ۱۲ کلیسای کاتولیک بود. در سال ۱۴۵۳ به مسجد تبدیل شد و تا سال ۱۹۳۱ که تعطیل شد مسجد باقی ماند.

تصویر و عکس شماره ۱۱ ⇩تصویر و عکس با جاذبه های جهانگردی استانبول کشور ترکیه آشنایی پیدا کنید

به عنوان یک موزه در سال ۱۹۳۵ بازگشایی شد. وقتی بزرگترین کلیسای جامع در جهان بود و به عنوان الهام بخش برای دیگر مساجد از جمله مسجد کبود خدمت کرده است و مثال بزرگی از سازنده ای بیزانس است. ایاصوفیه برای موزاییک کاری که صحنه‌های گوناگون مذهبی را نمایش میدهد بسیار سرشناس است.

با جاذبه های جهانگردی استانبول کشور ترکیه آشنایی پیدا کنید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال