عواقب فاجعه بار خروج انگلیس برای امنیت اروپا (۲ عکس)


عواقب فاجعه بار خروج انگلیس برای امنیت اروپا

یک نشریه آلمانی عواقب خروج بریتانیا از انجمن اروپا را با توجه به نقش اصلی بریتانیا در آژانس پلیس انجمن اروپا (یورو پل) تراژدی بار آگاهی داشت.

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩

تصویر و عکس   عواقب تراژدی بار خروج بریتانیا برای امنیت اروپا

سرزه به نقل از خبر گزاری تسنیم خبر می دهد، نشریه "هندلز بلات" کشور آلمان در گزارشی به عواقب تراژدی بار خروج بریتانیا از انجمن اروپا برای امنیت این انجمن توجه کرده و نگاشت: بر اساس اخطار کارشناسان، بدون بریتانیا مجادله علیه تروریسم در اروپا به شدت تضعیف می شود.

بریتانیا چند موقعیت رهبری را در پلیس انجمن اروپا (یورو پل) بر عهده دارد که با خروج این کشور از این انجمن کارکنان این پست ها باید از سمت خود کناره گیری کنند.

در اوایل امسال تولدی پارلمان اروپا بر آن شد به یورو پل در مجادله با جرائم فرامرزی و تروریسم اختیارات و قدرت بیشتری بدهد. البته تصمیم بریتانیا برای خروج از انجمن اروپا قادر هست به زودی همکاری های اروپا با پلیس جهانی را درمقابل معضلات انبوه ای گذارد. علت آن این است که یورو پل باید در آینده بدون بریتانیا به راه خود ادامه دهد؛ دولت بریتانیا قوانین به ثبت رسانده شده تازه از طرف پارلمان اروپا برای یورو پل را به مجلسیت نشناخته و با توجه به تصمیم این کشور برای خروج این که در این باره کوتاه بیاید بعید به چشم مییاید.

بر اساس تصمیمات اتخاذ شده، همه کارکنان انگلیسی یورو پل باید در نخست ماه می سال ۲۰۱۷ این سازمان را رها کنند و همچنین تبادل داده ها با بریتانیا هم باید متوقف شود.

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس   عواقب تراژدی بار خروج بریتانیا برای امنیت اروپا

بریتانیا در همه سؤال کنی ۲۳ ژوئن ۲۰۱۶ ( سوم تیر ۹۵) به خروج از انجمن اروپا رای مثبت داد. دولت کشور آلمان فعلا نمی خواهد به عواقب احتمالی خروج بریتانیا از انجمن اروپا توجه بکند، به این علت که این کشور تاکید کرده است که تا وقت اجرای توافق خروج بر اساس ماده ۵۰ پیمان لیسبون که حدود دو سال وقت می برد همچنان عضو کامل انجمن اروپا با تمام حقوق و تعهدات آن باقی خواهد ماند.

انجمن پلیس کشور آلمان هم با توجه به خروج بریتانیا از انجمن اروپا درباره شکاف های امنیتی در مبارزات ضد تروریستی اخطار داده و با توجه به شرایط تحدید آمیز موجود در سر تا سر اروپا از همه مسئولان اروپایی که در روند مذاکرات خروج بریتانیا از انجمن اروپا شرکت می کنند خواست کرده است که همه اقدامات ضروری را به انجام رسانند تا پس از خروج نه در بریتانیا و نه در دیگر کشورهای اروپایی کسری اطلاعات در زمینه های امنیتی ایجاد نشود.

دغدغه دولت ائتلافی کشور آلمان درباره عواقب امنیتی خروج بریتانیا از اروپا

سیاستمداران احزاب ائتلافی در دولت کشور آلمان نیز نگران عواقب امنیتی خروج بریتانیا از انجمن اروپا هستند. "اشتفان مایر"، از سیاستمداران داخلی حزب سوسیال مسیحی کشور آلمان در این باره بیان داشته است که حملات تروریستی اخیر و دستگیری برخی تروریست ها نمایان کرده است که یک همکاری خوب و تنگاتنگ سازمان های امنیتی غیر قابل اجتناب است. بنابراین مجادله با تروریسم همچنین پس از خروج احتمالی بریتانیا از انجمن اروپا یک درگیری بزرگ برای کشورهای اروپایی باقی خواهد ماند. این مسئله همچنین درباره یورو پل هم صدق می کند. مجادله جهانی با زیاده روی گرایی و تروریسم نباید تضعیف شود و این درگیری بسیار بزرگی است.

"بورکهارد لیشکا"، از سیاستمداران حزب سوسیال دموکرات کشور آلمان نیز تاکید کرد که طبیعتا این مسئله مکان دغدغه دارد که مجادله با جنایت های سازمان دهی شده و تروریسم جهانی در صورت خروج بریتانیا به عنوان یک کشور پیشرو در این عرصه ساده تر نخواهد شد. انگلیسی ها از تخصص قابل توجهی در این زمینه برخوردارند که یورو پل در آینده آن را از دست می دهد.

"رودریش کیسوتر"، از سیاستمداران خارجی حزب دموکرات مسیحی کشور آلمان نیز ابراز امیدواری کرده است که بریتانیا همچنین پس از خروج از این انجمن به عنوان شریک در مجادله با ترور باقی بماند.

این نشریه آلمانی در ادامه این مطلب نگاشت: البته بدون بریتانیا مجادله با تروریسم در اروپا سخت تر می شود، بخصوص با توجه به این که تغییرات پرسنل در یورو پل با خروج بریتانیا بالا خواهد بود. در حال حاضر بریتانیا با ۶۱ کارمند در یورو پل پس از کشور آلمان ( با ۶۳ کارمند) اسپانیا (۷۲) و کشور هلند (۲۵۱) چهارمین کشور قدرتمند در آژانس پلیس اروپا به حساب مییاید.

پلیس های انگلیسی بسیاری از پست های اصلی را در یورو پل اشغال کرده اند. "راب وین رایت" انگلیسی ریاست آژانس پلیس اروپا را عهده دار است. وی در صورت خروج بریتانیا از انجمن اروپا درباره شکاف های امنیتی گسترده در این انجمن اخطار داده است. به گزارش سرزه به نقل از "وین رایت" بریتانیا توانا ترین پیشنهاد کننده اطلاعات به پایگاه داده های یورو پل است. اما در صورت خروج بریتانیا این روند انتها کشف میکند.

بر اساس اطلاعات نشریه "دی ولت"، بریتانیا بین آوریل ۲۰۱۰ و مارس ۲۰۱۵ بیش از ۵ هزار جنایتکار را برای دیگر کشورهای اروپایی معرفی و تحویل داده که تنها ۴ درصد آن ها انگلیسی بودند. دربرابر شرکای اروپایی بریتانیا نیز ۶۵۵ مظنون را به بریتانیا پیشنهاد کرده اند که ۵۷ درصد آن ها انگلیسی بودند.

—————————————————-

متن از : آزيتا و.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

پارسايی و سلامت هوسم بود ولی
««« »»»
شيوه‌ای می‌کند آن نرگس فتان که مپرس

عواقب فاجعه بار خروج انگلیس برای امنیت اروپا (۲ عکس)

TT / 216 — TP / 26%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال