کشف یک مسیر جدید برای مداوا آکنه


کشف یک راه جدید برای درمان آکنه

پژوهشگران مدعی شده‌اند که یک راه جدید که تا به حال ناشناخته بوده را معرفی کرده‌اند که می‌تواند به درمان‌های تازه ای برای آکنه منجر شود.
خبرگزاری ایسنا:‌ پژوهشگران مدعی شده‌اند که یک راه جدید که تا به حال ناشناخته بوده را معرفی کرده‌اند که می‌تواند به درمان‌های تازه ای برای آکنه منجر شود.

به اعلان سرزه و به نقل از فیز، این پژوهشگران می‌گویند راهی را کشف کرده‌اند که در آن باکتری موجب بروز التهاب در پوست می‌شود.

پوست نخستین خط دفاعی درمقابل میکروبها است .اما همچنین به طور مستمر در معرض انواع مختلف باکتری‌ها قرار گرفته و معمولا با آنها مجادله نمی‌کند.

دکتر ریچارد گالو از دانشگاه ایالت کالیفرنیا، سن‌دیگو بیان کرد: این که انسان چطور این همه باکتری بر روی پوست خود را تحمل می‌کند به یک معمای بزرگ مبدل شده است.

انسان‌ها معمولا با این باکتری‌ها کنار می‌آیند اما در بعضی مواقع این تحمل شکسته شده و فرد به عفونت مبتلا می‌شود.

در این پژوهش تیم گالو بر روی باکتری Propionibacterium acnes یا P. acnes متمرکز شده‌اند .همانطور که از نام آن پیداست، این باکتری می‌تواند به بروز آکنه و همچنین برخی از عفونت‌های دیگر یاری رساند.

P. acnes معمولا بدون هیچ خطری بر روی پوست حیات می‌کنند .اما هنگامیکه این باکتری‌ها در برخی از شرایط خاص گرفتار شده و در یک منفذ مسدود می‌شوند، توسط روغنی ای احاطه شده و هیچ هوایی به آنها نمی‌رسد که در نتیجه عکس العمل التهابی بنام آکنه بروز می‌کند.

تیم گالو مدعی شدند که در این پژوهش سرنخ‌هایی برای علت این اتفاق پیدا کرده‌اند.

پژوهشگران در امتحانات دریافتند که P. acnes تحت شرایط ویژه ای، اسیدهای روغنی ای را ترشح می‌کنند که دو آنزیم در کراتینوسیت(سلول‌هایی که خارجی‌ترین لایه از پوست را تشکیل می‌دهند) را کنترل می‌کنند که این امر به نوبه خود، موجب ازدیاد واکنش‌های التهابی سلول‌ها می‌شود.

گالو بیان کرد: ما یک راه جدید را کشف کرده‌ایم که در آن باکتری موجب بروز التهاب می‌شود.

به گزارش سرزه به نقل از گالو این یافته‌ها می‌تواند به توضیح روند اساسی آکنه و فولیکولیت(التهاب فولیکول مو که موجب جوش و علائم دیگر پوستی می‌شود) یاری رساند.

دکتر آدام فریدمن استادیار پوست در دانشگاه پزشکی و علوم بهداشتی جورج واشنگتن در واشنگتن دی سی گفت: درک خوب تر از چرایی این بحث می‌تواند به ارائه درمان‌های جدید یاری رساند.

وی در انجام این پژوهش نقشی نداشته اما بر این باور است که این پژوهش جدید می‌تواند درهای زیادی را به سمت پژوهش‌های آینده گشاید.

این پژوهش در نشریه Science Immunology به چاپ رسیده است.

*براى بالا بردن سطح کيفى سايت سرزه لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد*

تهیه از: بهار ج.

تازه های علمی در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

به جان او که گرم دسترس به جان بودی
««« »»»
کمينه پيشکش بندگانش آن بودی

کشف یک مسیر جدید برای مداوا آکنه

TT / 75 — TP / 19%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال