تعلیم عکس و تصویری دریافت ایمیل با تلگرام

ربات های جدید تلگرام ، تعلیم عکس و تصویری تلگرام ، تعلیم تنظیمات تلگرام ، بررسی کردن ایمیل با تلگرام ، دریافت ایمیل از طریق تلگرام

عکس شماره ۱ ⇩

عکس تعلیم عکس و تصویری دریافت ایمیل با تلگرام

امروزه اکثر اشخاص ایمیل‌های متعددی دارند که هر کدام از آن‌ها به منظور ویژه ای ساخته شده است. ایمیل‌های دانشجویی، کاری، شخصی و… از انواع ایمیل به حساب می‌آیند که هر کدام از اشخاص به حسب اهداف ویژه ای آن‌ها را بوجود مییاورند. با شیوه ای که امروز تعلیم خواهیم داد قادر خواهید بود تمام ایمیل‌های خود را به تلگرام متصل کنید و با یک تیر دو نشان را بزنید.

اینشکلی قادر خواهید بود به صرف بررسی کردن تلگرام خود تمام ایمیل‌های خود را نیز بررسی کنید. هم‌چنین با این ترفند می‌توانید از تبلیغات شوخیم سایت‌های گوناگونی که به هنگام ثبت‌نام از شما ایمیل می‌خواهند، خلاص شوید که این بحث نیز در ادامه مورد بحث قرار می‌گیرد.

برای این کار می‌توانیم از دو ربات تلگرام بهره گیریم. ربات Telegram Email و ربات Fake Mail هر دو پتانسیل اجرای این ترفند را دارند؛ اما با توجه به بررسی‌های میدانی، ربات Fake Mail  کارکرد خوب تری در اجرای این ترفند دارد و پیشنهاد می‌کنیم فرآیند تعلیم ترفند را از طریق این ربات پیگیری کنید (هر چندین ربات Telegram Email قابلیت‌های بسیاری از جمله ارسال ایمیل را نیز داراست و بدین لحاظ بر Fake Mail خوب تری دارد؛ اما با توانایی Auto Forward معضل دارد و نوشته پیغام‌های Forwardشده را به خوبی نمایش نمی‌دهد).

در قدم نخست ابتدا لینک ربات را از https://telegram.me/fakemailbot اجرا کنید یا در تلگرام خود در قسمت جستجو عبارت fakemailbot را جستجو کنید.

عکس شماره ۲ ⇩عکس تعلیم عکس و تصویری دریافت ایمیل با تلگرام

سپس دکمه‌ی Start را برای آغاز کار با ربات بزنید.

عکس شماره ۳ ⇩عکس تعلیم عکس و تصویری دریافت ایمیل با تلگرام

در صورتی که میخواهید یک آدرس ایمیل با نام پیشنهادی داشته باشید بر روی عبارت set و در صورتی که آدرس ایمیل برای‌تان اهمیتی ندارد از گزینه‌ی generate بهره گیرید.

عکس شماره ۴ ⇩عکس تعلیم عکس و تصویری دریافت ایمیل با تلگرام

برای سهولت بیشتر قادر هستید از دستور generate بهره گیرید تا گرفتاری انتخاب یک نام منحصربه‌فرد را نداشته باشید؛ در هر صورت چه از طریق دستور set و چه از طریق دستور generate، نهایتاً ربات به شما یک آدرس خواهد داد که آدرس مذکور با عبارت hi2.in انتها می‌پذیرد. این آدرس ویژه به شما است و تمام ایمیل‌هایی که به این آدرس ارسال شوند فوراً در حساب تلگرام شما به تصویر کشیده خواهند شد. آدرسی که ربات به شما اختصاص داده است را مکانی یادداشت کنید چون در مراحل بعدی ضروری است از آن بهره گیرید. این آدرس تحت چنین قالبی خواهد بود:

xgvon@hi2.in 

با این اوصاف کار شما در تلگرام خاتمه یافته است. برای ادامه مراحل باید به ایمیل عمده خود بروید و با بهره گیری از توانایی بازارسال خودکار (Auto Forward) تمام ایمیل‌های خود (یا آن ایمیل‌هایی که می‌ خواهید در حساب تلگرام به تصویر کشیده شوند) را به این آدرس به طور خودکار Forward کنید. تمامی ایمیل‌های فورواردشده در تلگرام‌تان نمایان می‌شود. همچنین هر ایمیلی که به آدرس ایمیل تازه تان ارسال گردد.

بدین منظور به ایمیل عمده خود بروید و در بخش تنظیمات درپی واژه ای تحت عنوان Auto Forward یا شبیه آن بگردید و مراحل را گذرانید. طبعاً نحوه انجام این کار در هر کدام از سرویس‌های ایمیل فرق می دارد و شرح تمام آن‌ها در این مقال نمی‌گنجد؛ بنابراین از باب نمونه در ادامه نحوه‌ی اتصال سرویس Gmail به این ربات را شرح خواهیم داد:

ابتدا در صفحه‌ی عمده بر روی عکس چرخ‌دنده کلیک کرده و عبارت تنظیمات (Settings) را برگزید.

عکس شماره ۵ ⇩عکس تعلیم عکس و تصویری دریافت ایمیل با تلگرام

بر روی قسمت باز ارسال و POP/IMAP (یا به انگلیسی Forwarding and POP/IMAP) کلیک کنید.

عکس شماره ۶ ⇩عکس تعلیم عکس و تصویری دریافت ایمیل با تلگرام

در صورتی که تا به حال از باز ارسال بهره نگرفته باشید صفحه‌ای شبیه به زیر نشان داده خواهد شد که تنها حاوی دکمه‌ی «اضافه کردن باز ارسال» (Add a forwarding address) خواهد بود. بر روی این دکمه کلیک کنید.

عکس تعلیم عکس و تصویری دریافت ایمیل با تلگرام

مورد: توجه کرده باشید که در سرویس گوگل فقط به یک اکانت قادر هستید از این طریق ایمیل اعزام بکنید، بنابراین اگه قبلاً آدرس دیگری برای باز ارسال تعیین کرده باشید یا باید پس از اضافه کردن آدرس باز ارسال، آدرس اخیر را به آدرس پیش‌فرض عوض کنید یا این که این ترفند را از طریق ساخت فیلتر پیگیری کنید.

پس از کلیک بر روی دکمه‌ی مذکور پنجره‌ای باز می‌شود (ترفندستان) که باید آدرس ایمیل Fake خود را در آن وارد کنید. اگه به دلیل داشته باشید در مراحل پیش از شما خواستیم آدرسی که بات به شما می‌دهد را یادداشت کنید. این آدرس را در این مرحله Paste کنید. گزینه‌ی بعدی (Next) را برگزید و در صفحه‌ی بعدی نیز ادامه (Proceed) را برگزید.

عکس شماره ۷ ⇩عکس تعلیم عکس و تصویری دریافت ایمیل با تلگرام

پس از این مرحله فوراً برای شما در تلگرام یک پیام به شکل زیر خواهد آمد. در پیام مذکور یک لینک وجود دارد که طبیعتاً باید با تأیید آن فرآیند اتصال ایمیل به تلگرام کامل شود اما متأسفانه این لینک عمدتاً به خوبی فعالیت نمیکند. بدین لحاظ ضروری است عددی که تحت عنوان Confirmation code در تلگرام ارسال شده است را در Gmail در بخش تأیید صحت (verify) که در تصویر سرخ شده است وارد کنید و دکمه‌ی تأیید صحت (verify) را بزنید.

عکس شماره ۸ ⇩عکس تعلیم عکس و تصویری دریافت ایمیل با تلگرام

عکس تعلیم عکس و تصویری دریافت ایمیل با تلگرام

تعلیم عکس و تصویری دریافت ایمیل با تلگرام

به همین ترتیب می‌توانید سایر ایمیل‌های خود را نیز به این بات متصل کنید و به محض این که ایمیلی به شما برسد از آن مطلع خواهید شد و کافی است به تلگرام خود سر بزنید. این ترفند به مخصوص برای ایمیل‌های دانشجویی سودمند است؛ زیرا غالباً این ایمیل‌ها از پروتکل‌های POP یا IMAP ارائه خدمت نمی‌کنند و عملاً هیچ روشی جز بازبینی هفتگی یا روزانه‌ی آن‌ها وجود ندارد؛ اما این ترفند نیازمند حامی ای از هیچ پروتکلی نیست؛ بنابراین در رابطه با ایمیل‌های دانشجویی بسیار سودمند است. برای اتصال این ایمیل‌ها کافی است توانایی Auto Forward در سرویس‌دهنده این ایمیل‌ها را یابید که اصولاً کار سفتی نیست؛ برای مثال در برنامه Microsoft Outlook Web Access که برخی دانشگاه‌های کشور از جمله دانشگاه شهید بهشتی شهر تهران از آن استفاده‌ می‌کنند در قسمت Rules می‌توانید این امر را به عاقبت منتقل بکنید.

در انتها باید توجه داشته باشید که این ربات قدرتمندی تولید ایمیل های Fake زیادی را دارد که علاوه بر مقصود فوق می‌توانید از آن‌ها در ثبت‌نام‌های خود بهره گیرید. همان‌طور که مستحضرید بسیاری از وب‌سایت ها به هنگام بهره گیری از امکانات سایت شما را الزام به ثبت‌نام می کنند و این امر منوط به ارائه‌ی آدرس ایمیل است. برای فرار از پیغام‌های آزاردهنده‌ی این وب‌سایت‌ها نیز می‌توانید از این آدرس ایمیل تازه تان بهره گیرید.