شیر سویا برای چه کسانی سودمند است؟


شیر سویا برای چه کسانی مفید است؟


تصویر و عکس شیر سویا برای چه کسانی سودمند است؟

شیر سویا قادر نیست مکان شیر نرمال متداولی را بگیرد. در نکاتی که فرد به خوردن شیر متداولی حساسیت دارد و قادر به هضم آن نیست یا پزشک بیمار را از مصرف شیر منع کرده است، می توان از شیر سویا به عنوان مکمل بهره گرفت.

خواص شیر سویا

دکتر کوروش جعفریان متخصص تغذیه، با اشاره به اینکه شیرسویا قادر نیست جایگزین شیر نرمال شود نقل کرد: چنانچه به این شیرها کلسیم افزوده شده باشد، می تواند جلوی ابتلا به مریضی پوکی استخوان را بگیرد و مکمل و جایگزینی عالی برای کسانی است که قادر نیستند از شیرهای متداولی بهره گیرند.

دکتر کوروش جعفریان با اشاره به اینکه شیرسویاهای تولیده شده به طور نرمال، حاوی کلسیم نیستند و آن ها را با کلسیم غنی می کنند، افزود: شیر سویا قادر نیست مکان شیر نرمال متداولی را بگیرد. در نکاتی که فرد به خوردن شیر متداولی حساسیت دارد و قادر به هضم آن نیست یا پزشک بیمار را از مصرف شیر منع کرده است، می توان از آن به عنوان مکمل بهره گرفت.

گاهی شیر منافعی دارد که شیر سویا ندارد و بالعکس. خلال اینکه باید توجه داشت نوع کلسیم به کار رفته در شیر سویا از چه نوعی است. مثلا از نوع کلسیم فسفات، کلسیم کربنات، کلسیم گلوکونات و.. هست یا خیر، زیرا هر کدام از این ها می توانند ساختار فرق می داری داشته باشند. در هر صورت باید آگاهی بداریم نوع کلسیمی که به شیرسویا افزوده شده است، بر چه پایه ای قرار دارد.

دکتر جعفریان با ذکر اینکه شیر سویای غنی شده با کلسیم فسفات، امکان می دارد پیامدی درپی داشته باشد، بیان کرد: این باور حضور دارد که کلسیم فسفات موجود در شیر سویا به گوارش زیان می رساند و در نتیجه میزان جذب کلسیم را کم میکند، در حالی که چنین نتیجه ای تا به حال اثبات نشده است.

وی با سودمند ارزیابی کردن مصرف شیر سویا بیان داشت: مصرف شیر سویا حتی برای کسانی که شیر متداولی به کار میبرند و معضلی با آن ندارند، محدودیتی ندارد و همه اشخاص می توانند روزانه بین دو تا سه واحد از این ماده مغذی را به کار برند.

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال