۱۱ قصر نامدار و زیبا در دنیا +عکس ها و تصاویر


۱۱ کاخ معروف و دیدنی در جهان +تصاویر

۱۱ قصر معروف و زیبا در جهان +تصاویر

اقامتگاه مجلسی جاای است که در آن رئیس جمهوری یا دیگر سلبریتی های ارشد رسما اقامت دارند. اغلب اقامتگاه ها بخش اهمیتی می داری از تاریخ یک کشور هستند ؛ قصر یا قلعه ها توسط پادشاهان قرن ها به کار گرفته میشد. از آنجایی که این ساختمان ها هنوز مورد استفاده هستند ، دسترسی به آن ها محدود می باشد ، اما حتی  اگه شما بتوانید تنها قسمت بیرونی را نگاه بکنید باز هم ارزش دیدن را دارند. در زیر لیستی از سرشناسترین اقامت گاه های مجلسی حضور دارد.

۱- لافورتالزا (La Fortaleza)

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩

تصویر و عکس 11 قصر معروف و زیبا در جهان +تصاویر

قلعه لافورتالزا

 قلعه لافورتالزا مکان اقامت مجلسی فعلی فرماندار پورتوریکو (Puerto Rico) است. این کهنه ترین بنا اجرایی در جهان امروز است. این قلعه بین سال های ۱۵۳۳ و ۱۵۴۰ برای دفاع از بندر سان خوآن یا سان جوآن (San Juan) (پایتخت و بزرگ ترین شهرستان پورتوریکو) ساخته شد که نخستین سری از ساختارهای ارتشی برای محافظت از شهر بود.

۲- قصر سلطنتی آمستردام (Koninklijk Paleis Amsterdam)

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس 11 قصر معروف و زیبا در جهان +تصاویر

قصر سلطنتی آمستردام

  قصر سلطنتی یکی از ۴ قصر در کشور هلند است که در اختیار ملکه بئاتریکس می باشد. این قصر از سمت غرب میدان دام در مرکز آمستردام واقع شده است. این قصر به عنوان تالار شهر در قرن ۱۷ در زمان طلایی کشور هلند ساخته شد و پس از منزل سلطنتی کشور هلند ، قصر سلطنتی سلطان لویی ناپلئون شد.

۳- قصر  درُتنینگهُلم (Drottninghom Palace)

تصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس 11 قصر معروف و زیبا در جهان +تصاویر

قصر درُتنینگهُلم

قصر درُتنینگهُلم در اصل در قرن ۱۶ ساخته شد و مکان اقامت اختصاصی و مجلسی خانواده سلطنتی سوئد می باشد. باغ ها و پارک پیرامون قصر را احاطه کرده اند و آپارتمانهایش به یکی از جاذبه ها برای گردشگران مبدل شده است که هرساله از قصر بازدید می کنند. همچنین این قصر دارای تالار اپرا و تئاتر می باشد که هنوز هم بهره گرفته میشود.

۴- قصر امپراتوری هُفبورگ (Hofburg Imperial Palace)

تصویر و عکس شماره ۴ ⇩تصویر و عکس 11 قصر معروف و زیبا در جهان +تصاویر

قصر امپراتوری هُفبورگ

قصر امپراتوری هُفبورگ واقع در وین به عنوان مکان اقامت مجلسی ریاست جمهوری اتریش انتخاب میشود ، اینجا مکان  اقامت زمستانی اصلی هابسبورگ (Habsburg) بود ، در حالی که قصر شونبرون مکان اقامت آن ها در فصل گرما بود. از ۱۴۳۸ تا ۱۵۸۳ و از ۱۶۱۲ تا ۱۸۰۶ اینجا مقر پادشاهان و امپراتوران مقدس روم بود و پس از آن تا سال ۱۹۱۸ مقر امپراتوری اتریش بود.

۵- قصر امپراتوری توکیو (Tokyo Imperial Palace)

تصویر و عکس شماره ۵ ⇩تصویر و عکس 11 قصر معروف و زیبا در جهان +تصاویر

قصر امپراتوری توکیو

قصر امپراتوری توکیو شبیه به پارکی بزرگ می باشد که مکان اقامت اصلی امپراتوران کشور ژاپن است. در اوج رفاه کشور ژاپن در دهه ۱۹۸۰ ، ارزش زمین های قصر از تمام املاک و مستغلات در کالیفرنیا کمی بیشتر بود. باغ ها و ساختمان های داخلی قصر به جز در تاریخ ۲ ژانویه و ۲۳ ماه دسامبر هنگامی که خانواده های سلطنتی در جمعیت نمایان ساخته میشوند ، به روی عموم مردمان بسته است.

۶- قصر سلطنتی مادرید (Palacio Real)

تصویر و عکس شماره ۶ ⇩تصویر و عکس 11 قصر معروف و زیبا در جهان +تصاویر

قصر سلطنتی مادرید

قصر سلطنتی مادرید * مکان اقامت مجلسی سلطان اسپانیا می باشد اگرچه سلطان جان کارلوس در قصر سلطنتی کوچولو تر در حومه مادرید اقامت دارند. ریشه های این قصر به قرن ۱۰ بازمی گردد که در طی آن مورها (Moors) ، قلعه ای پاسداری ای را در این مکان ساختند. قصر سلطنتی بین سال های ۱۷۳۸ و ۱۷۵۵ ساخته شد و سلطان کارلوس سوم در سال ۱۷۶۴ در این قصر اقامت کردند.

۷- قصر باکینگهام (Buckingham Palace)

تصویر و عکس شماره ۷ ⇩تصویر و عکس 11 قصر معروف و زیبا در جهان +تصاویر

قصر باکینگهام در شهر لندن

قصر باکینگهام در شهر لندن مکان اقامت اصلی ملکه الیزابت دوم است با این حضور متعلق به دولت انگلیس است و جز اموال شخصی سلطان نیست. جلوی قصر باکینگهام برای تغییر نگهبانان بهره گرفته میشود که جز اصلیترین مهمانی و جاذبه های جهانگردی هستند. بین ماه های مه و جولای نگهبان ها هر روز صبح ساعت ۱۱.۳۰ دقیقه عوض میشوند. بقیه سال ، نگهبان ها به صورت یک روز دربین عوض میشوند.

۸- قصر سویل (Alcazar of  Seville)

تصویر و عکس شماره ۸ ⇩تصویر و عکس 11 قصر معروف و زیبا در جهان +تصاویر

قصر سویل

قصر سویل یکی از خوب ترین نمونه های باقی مانده از سازنده ای اسلامی در اسپانیا است. در اصل در قرن ۱۰ ساخته شد و در طول قرن بعدی توسط حاکم سلسله آلمُهادس گسترش کشف کرد. پس از اشغال مجدداً ، پادشاهان پی به دنبال به قصر سویل افزودند. سطوح بالای قصر هنوز هم توسط خانواده سلطنتی به عنوان مکان اقامت مجلسی بهره گرفته میشود.

۹- قصر بزرگ (Grand Palace)

تصویر و عکس شماره ۹ ⇩تصویر و عکس 11 قصر معروف و زیبا در جهان +تصاویر

قصر بزرگ

ساخت و ساز قصر بزرگ در سال ۱۷۸۲ وقتی شروع شد که پایتخت سیام از تُنبوری به بانکوک رسانده شد. این قصر به عنوان مکان اقامت سلطان کشور تایلند تا فوت مرموز سلطان آناندا ماهیدل در سال ۱۹۴۶ انتخاب میشد. برادرش که پس از او به پادشاهی رسید به قصر چیترالادا نقل مکان کرد. با این حال قصر بزرگ هنوز هم مکان اقامت مجلسی می باشد و اغلب برای مهمانی مجلسی بهره گرفته میشود.

۱۰- قصر سفید (White House)

تصویر و عکس شماره ۱۰ ⇩تصویر و عکس 11 قصر معروف و زیبا در جهان +تصاویر

قصر سفید

 قصر سفید در واشنگتن مکان اقامت مجلسی و دفتر ریاست جمهوری ایالت متحده می باشد. این قصر بین سال های ۱۷۹۲ و ۱۸۰۰ ساخته شد و برای نخستین بار توسط ریاست جمهوری جان آدامز به کار گرفته شد. پس از حملات ۱۱ ماه سپتامبر بازدید از قصر سفید سخت تر شد و امروزه برای تورهای ۱۰ نفره یا کمی بیشتر در دسترس می باشد و خواستشان باید از طریق عضو کنگره یا سفیر ایالات متحده شش ماه در نوبت باشد.

۱۱- قصر کرملین مسکو (Moscow Kremlin)

تصویر و عکس شماره ۱۱ ⇩تصویر و عکس 11 قصر معروف و زیبا در جهان +تصاویر

قصر کرملین

قصر کرملین ، مسکو یک مجتمع بزرگ غنی شده شامل ۴ قصر ، ۴ کلیسا و دیوار کرملین با برج های آن می باشد. کرملین به عنوان مکان اقامت مجلسی ریاست جمهوری کشور روسیه انتخاب میشود. اگرچه دو سوم از قلمرو کرملین به روی گردشگران بسته می باشد، یک سوم باقی مانده به اندازه کافی شامل گنجینه هایی می باشد که زمان گشت و قرار ده را پر کند.

———————————-

تهیه کننده : پروين س.

جهانگردی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

دلا دايم گدای کوی او باش
««« »»»
به حکم آن که دولت جاودان به

۱۱ قصر نامدار و زیبا در دنیا +عکس ها و تصاویر

TT / 328 — TP / 33%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال