شناخت جذاب ترین قصر های دنیا +عکس و تصویر


آشنایی با زیباترین کاخ های جهان +تصویر

مروری بر خوشگل ترین قصرهای دنیا +عکس و تصویر

 کاخ، کوشک، ارگ یا قصر به مکان اقامت خانواده سلطنتی، رئیس جمهوری، مقامات عالی‌رُتبه و اشراف نقل کرده می‌شود. گهگاهی به بناها، ساختمان‌ها و سازه‌های بزرگ دیگر نیز کاخ نقل کرده می‌شود.

کاخ فرعون در تبسقصر، کاخ‌های تخت جمشید و کاخ‌های آشوری نینوا از قدیمی‌ترین کاخ‌های دنیا هستند.

کاخ ها وقتی منزل پادشاهان و امپراتوران بودند و در حال حاضر جزء جاذبه های گردشگری دوست داشتنی می باشند.

در این لیست خوشگل ترین کاخ ها در دنیا را میبینید.

۱. شهر ممنوعه (Forbidden City)

   عکس شماره ۱ ⇩

عکس مروری بر خوشگل ترین قصرهای دنیا +عکس و تصویر

شهر ممنوعه در کشور چین بزرگترین مجموعه کاخ دنیا

شهر ممنوعه واقع در مرکز پکن ، با ۷۲ هکتار مساحت بزرگترین مجموعه کاخ دنیا است. این کاخ بین سال های ۱۴۰۶ تا ۱۴۲۰ ساخته شده است و متشکل از ۹۸۰ ساختمان با ۸۷۰۷ اتاق احاطه شده توسط یک خندق عمیق ۶ متری و یک دیوار بلند ۱۰ متری می باشد. فاصله بین دروازه تیان آنمن با دروازه توانایی الهی ۹۶۰ متر است. بیست و چهار امپراتور برای پنج قرن از شهر ممنوعه تا کناره گیری پویی (Puyi) امپراتور پایان کشور چین بر کشور حکومت می کردند.

۲. کاخ پُتالا (Potala Palace)

 عکس شماره ۲ ⇩عکس مروری بر خوشگل ترین قصرهای دنیا +عکس و تصویر

 کاخ پُتالا بزرگترین ساختار فراموش نشدنی در تبت

کاخ پُتالا در تپه مارپو ری ، ۱۳۰ متر بالاتر از دره لهاسا قرار دارد و ۱۷۰ متر ارتفاع دارد که بزرگترین ساختار فراموش نشدنی در تبت است. اگرچه این کاخ در قرن ۷ ساخته شد ، اما ساخت و ساز کاخ فعلی در سال ۱۶۴۵ در زمان سلطنت دالایی پنجم شروع گردید و در سال ۱۶۴۸ پُترانگ کارپو یا کاخ سفید به انتها رسید. پُترانگ مارپو یا کاخ سرخ بین سال های ۱۶۹۰ و ۱۶۹۴ افزوده شد. کاخ پُتالا تا وقتی که دالایی لاما چهاردهم بعد از هجوم چینی ها در سال ۱۹۵۹ به کشور هند فرار کرد ، مکان اقامت دالایی لاما باقی ماند.

۳. الحمرا (Alhambra)

    عکس شماره ۳ ⇩عکس مروری بر خوشگل ترین قصرهای دنیا +عکس و تصویر

الحمرا یکی از جاذبه های اصلی گردشگری در اسپانیا

قسمت قلعه ، بخش کاخ و باغ الحمرا در فلات مشرف به شهر گرانادا در جنوب اسپانیا قرار دارند. کاخ الحمرا در اواسط قرن ۱۴ توسط ناسرید سلطان ساخته شد و گواه مهارت صنعتگران مسلمان در همان لحظه است. در حال حاضر الحمرا یکی از جاذبه های اصلی گردشگری در اسپانیا است که بسیاری از گردشگران فقط برای دیدن آن به گرانادا می آیند.

۴. کاخ ورسای (Palace of Versailles)

    عکس شماره ۴ ⇩عکس مروری بر خوشگل ترین قصرهای دنیا +عکس و تصویر

 کاخ ورسای کی از بزرگترین قصرهای دنیا

کاخ ورسای در اصل یک شکارگاه بود که در سال ۱۶۲۴ توسط لوئیس ساخته شد. جانشین او لوئی چهاردهم ، این جا را به یکی از بزرگترین کاخ ها در دنیا گسترش داد و از سال ۱۶۸۲ برای مهار کشور فرانسه توسط دولت مطلق بهره گرفته شد. کاخ ورسای تا اکتبر ۱۷۸۹ وقتی که خانواده سلطنتی در طول انقلاب کشور فرانسه ناگزیر به بازگشت به پاریس شدند ، مکان اقامت مجلسی پادشاهان کشور فرانسه باقی ماند.

۵. قلعه چامبُرد (Chateau de Chambord)

عکس شماره ۵ ⇩عکس مروری بر خوشگل ترین قصرهای دنیا +عکس و تصویر

قلعه چامبُرد یکی از قصرهای خوشگل دنیا در کشور فرانسه

قلعه چامبُرد بعد از ورسای ، دومین قلعه در کشور فرانسه است که بیشترین بازدید را دارد و یک شاهکار از رنسانس کشور فرانسه می باشد. این قلعه دارای ۴۴۰ اتاق ، ۳۶۵ شومینه و ۸۴ راه پله می باشد. ساخت و ساز این قلعه در سال ۱۵۱۹ توسط سلطان فرانسوا شروع شد تا بتواند در جنگل های نزدیک صید کند. اطاقهای خنک و عظیم قلعه به عنوان مکان اقامت غیر دوست داشتنی بهره گرفته میشدند و فرانسوا اول در کل کمتر از ۴۰ روز در اینجا ماند.

۶. کاخ تُپکاپی (Topkapi Palace)

   عکس شماره ۶ ⇩عکس مروری بر خوشگل ترین قصرهای دنیا +عکس و تصویر

یکی از قصرهای زیبا دنیا کاخ تُپکاپی است

هنگامی که سلطان محمد فاتح در سال ۱۴۵۳ قسطنطنیه را گرفت، برای نخستین بار دستور ساخت اقامتگاه تازه را صادر کرد. این جا بعدها به عنوان کاخ تُپکاپی یا کاخ توپ قاپی شناخته شد. این کاخ به مدت ۴ قرن تحت محاصره امپراتوری سلاطین عثمانی بود. در طول این سال ها کلکسیون کاخ تحت تغییرات ثابتی بود. امروزه این مجموعه از ۴ حیاط عمده و بسیاری از آپارتمانهای کوچولو تر تشکیل شده است.

۷. کاخ تابستانی (Summer Palace) 

عکس شماره ۷ ⇩عکس مروری بر خوشگل ترین قصرهای دنیا +عکس و تصویر

 کاخ تابستانی به عنوان اقامتگاه تابستانی برای  امپراتوران و حاکمان چینی بوده است

کاخ تابستانی در ۱۵ کیلومتری مرکز پکن قرار دارد . همانطور که از نام آن پیداست ، کاخ تابستانی به عنوان اقامتگاه تابستانی توسط حاکمان و امپراتوران کشور چین به کار گرفته میشد. باغ ها به صورت قابل توجهی در سال ۱۷۵۰ گسترش کشف کردند و سبک باغ ها و قصرهای گوناگون از سر تا سر کشور چین را مجدداً نو سازی کردند. دریاچه کونمینگ به تقلید از دریاچه غربی در هانگزو ، گسترش یافت.

۸. کاخ شنبرون (Schonbrunn Palace) 

عکس شماره ۸ ⇩عکس مروری بر خوشگل ترین قصرهای دنیا +عکس و تصویر

 کاخ شنبرون یکی از جاذبه های اصلی گردشگری در وین

کاخ شنبرون با ۱۴۴۱ اتاق ، در مقایسه باابهت ورسای ، یکی از جاذبه های اصلی گردشگری در وین است. این کاخ بین سال های ۱۶۹۶و ۱۷۱۲ به خواست امپراتور لئوپولد اول ساخته شد و توسط ماریا ترزا تبدیل به کاخ تابستانی امپراتوری گردید. پارک کاخ دارای جاذبه های بسیار زیادی شبیه به باغ اختصاصی ، کهنه ترین باغ وحش دنیا و یک منزل تابستانی سنگ مرمری واقع در تپه ۶۰ متری می باشد.

۹. کاخ میسور (Mysore Palace)

 عکس شماره ۹ ⇩عکس مروری بر خوشگل ترین قصرهای دنیا +عکس و تصویر

 کاخ میسور در کشور هند یکی از سرشناسترین قصرهای دنیا

میسور در کشور هند معمولا به عنوان شهر کاخ ها توصیف می شود ، که دارای شمار زیادی کاخ تاریخی می باشد که کاخ میسور سرشناسترین آن هاست. این کاخ در سال ۱۸۹۷ بعد از اینکه کاخ قدیمی در جریان یک آتش سوزی در عروسی از بین رفت تاسیس گردید ، و ساخت و ساز آن در سال ۱۹۱۲ تکمیل شد. در طول فستیوال داسارا در ماه های ماه سپتامبر و اکتبر ، این کاخ با بیش از ۱۰،۰۰۰ لامپ روشن ، یک چشم انداز شکوهمند را پیشنهاد میکند.

۱۰. کاخ ملی پنا (Pena National Palace)

عکس شماره ۱۰ ⇩عکس مروری بر خوشگل ترین قصرهای دنیا +عکس و تصویر

 کاخ ملی پنا در پرتغال ، یکی از کهنه ترین قلعه های اروپایی

این کاخ در سال ۱۸۴۲ توسط شاه فردیناند دوم ساخته شد ، کاخ ملی پنا در پرتغال ، کهنه ترین قلعه اروپایی در سبک رمانتیسم است. این کاخ بر روی خرابه های یک صومعه که به شدت در زلزله بزرگ لیسبون زیان نگاه کردند ساخته شده است. امروزه با همان رنگ عمده زرد و سرخ نو سازی شده است و یکی از عمارت های تاریخی پر بازدید در پرتغال می باشد.

_____________________

تهیه و تدوین : ارشيا ب.

جهانگردی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ز پرده ناله حافظ برون کی افتادی
««« »»»
اگر نه همدم مرغان صبح خوان بودی

شناخت جذاب ترین قصر های دنیا +عکس و تصویر

TT / 354 — TP / 33%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال