خوشگلترین قصرهای سلطنتی در دنیا +عکسها و تصاویر


زیباترین قصرهای سلطنتی در جهان +تصاویر

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩

تصویر و عکس خوشگل ترین قصرهای سلطنتی در جهان +تصاویر

خوشگل ترین قصرهای سلطنتی در جهان +تصاویر

قصرهای سلطنتی بسیار خوشگلی در جهان حضور دارند که بازدید از آنها برای عموم آزاد است و هر ساله گردشگرهای زیادی را به خود به سوی خود میکشند. ما نام شماری از آنها را برایتان آورده ایم تا اگه شما هم به بازدید از این جاهای تاریخی علاقه دارید، به آنها سری بزنید.

قصر نوی‌شوان‌شتاین

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس خوشگل ترین قصرهای سلطنتی در جهان +تصاویر

قصر نوی‌شوان‌شتاین در آلمان

قصر نوی‌شوان‌شتاین کاخی است متعلق به قرن نوزدهم تولدی در جنوب استان باواریا در جنوب آلمان که توسط سلطان زمان باوریا بنام لودویگ دوم (بایرن) ساخته شد. این قصر هم اکنون یکی از محبوب‌ترین نقاط گردشگری در آلمان است و هر ساله ۱.۴ میلیون توریست از آن نگاه کردن می کنند.

رویال پالاس، مادرید

تصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس خوشگل ترین قصرهای سلطنتی در جهان +تصاویر

کاخ رویال پالاس

رویال پالاس مکان اقامت سلطان اسپانیا است که وسعتی حدود ۱۳۵۰۰۰ متر مربع با ۲۸۰۰ اطاق دارد. این قصر همچنان مکان ضیافتهای مجلسی و ضیافتهای ملی است.

کاخ باکینگهام، شهر لندن

تصویر و عکس شماره ۴ ⇩تصویر و عکس خوشگل ترین قصرهای سلطنتی در جهان +تصاویر

کاخ باکینگهام در شهر لندن

کاخ باکینگهام در شهر لندن اقامتگاه اصلی خانواده سلطنتی انگلیس است. این کاخ همچنین یکی از بزرگ‌ترین کاخ‌های سلطنتی فعال جهان و اغلب مرکز رویدادهای عمومی مخصوص و مهمانی‌های سلطنتی و در هنگام جشن‌های ملی، نکته توجه بریتانیایی‌ها است. این مکان با آثار هنری و زینتی زیادی تزیین شده است. طراحی‌های داخلی اصلی از جمله استفاده گسترده از سنگ مرمرنمای رنگ به رنگ و لاجوردهای آبی و صورتی، به توصیه سر چارلز لانگ، که در اوایل سده نوزدهم انجام شدند، هنوز دست نخورده باقی مانده‌اند.

سلطان ادوارد هفتم دستور به نوآرایی کاخ، با سبک عصر طلایی اروپا به رنگ کرم و طلایی داد. بسیاری از اتاق‌های پذیرایی کوچولو تر، به ترفند سلطنت چینیان تزیین شده‌اند. باغ کاخ باکینگهام بزرگترین باغ شخصی شهر لندن است.

کاخ توپ‌قاپی

تصویر و عکس شماره ۵ ⇩تصویر و عکس خوشگل ترین قصرهای سلطنتی در جهان +تصاویر

کاخ توپ‌قاپی در استانبول

کاخ توپ‌قاپی واقع در استانبول از قصرهای سرشناس امپراتوری عثمانی است که از ۱۴۶۵ تا ۱۸۵۳ مرکز اداری این امپراتوری بود. سلطان محمد فاتح در ۱۴۵۹ دستور ساخت این قصر را داد و کار ساختن آن در ۱۴۶۵ به انتها رسید. این قصر بین شاخ طلایی و دریای مرمره در استانبول واقع شده و چشم‌اندازی بسیار مناسب به تنگه بسفر دارد.

کاخ هولی‌روود، اسکاتلند

تصویر و عکس شماره ۶ ⇩تصویر و عکس خوشگل ترین قصرهای سلطنتی در جهان +تصاویر

کاخ هولی‌روود در اسکاتلند

کاخ هولی‌روود اقامتگاه اصلی خاندان سلطنتی انگلیس در اسکاتلند است. این کاخ از سده ۱۵ تولدی تا به حال مکان مجلسی اقامت خاندان سلطنتی انگلیس بوده‌است که اکنون یکی از جاذبه های جهانگردی این ناحیه است. گالری که در این تصویر و عکس میبینید با ۹۶ پرتره از سلطان تززین شده است.

کاخ شون‌برون، وین

تصویر و عکس شماره ۷ ⇩تصویر و عکس خوشگل ترین قصرهای سلطنتی در جهان +تصاویر

کاخ شون‌برون

کاخ شون‌برون به معنای «چشمه زیبا»، اقامتگاه تابستانی پادشاهان اتریش در وین پایتخت اتریش بوده‌ است و اکنون یکی از آثار مهم فرهنگی این کشور است که تا سال ۱۹۶۰ بنا شده ‌است. این کاخ که بیش از ۱۴۰۰ اطاق دارد و به روش روکوکو تزیین شده ‌است یکی از جاذبه‌های مهم گردشگری وین به شمار می‌آید. کاخ‌ها و باغ‌ها نمایان کننده سلیقه‌ها، علایق و آرزوهای پادشاهان این کشور است.

کاخ زمستانی، کشور روسیه

تصویر و عکس شماره ۸ ⇩تصویر و عکس خوشگل ترین قصرهای سلطنتی در جهان +تصاویر

کاخ زمستانی در کشور روسیه

نام کاخی در شهر سن پترزبورگ کشور روسیه است که از سال ۱۷۳۲ تولدی تا سال ۱۹۱۷ تولدی که سال سقوط تزارها بود، مکان سکونت تزارهای کشور روسیه بوده است. این ساختمان بیشتر به عنوان موزه ارمیتاژ شناخته می شود.

شهر ممنوعه

تصویر و عکس شماره ۹ ⇩تصویر و عکس خوشگل ترین قصرهای سلطنتی در جهان +تصاویر

شهر ممنوعه به روایتی وسیع‌ترین و کامل‌ترین کلکسیون سازنده ای چوبی در جهان است

شهری کهنه در ناحیه پکن، پایتخت چین است و یکی از اصلی ترین دیدنی‌های تاریخی این کشور بشمار می‌آید. شهر ممنوعه به روایتی وسیع‌ترین و کامل‌ترین کلکسیون سازنده ای چوبی در جهان است. تعداد قصرها و اتاق‌ها در شهر ممنوعه بسیار زیاد است. می‌گویند جمعاً ۹۹۹۹۵ اطاق در آن حضور دارد. به اعتقاد پیشینیان چینی، اقامتگاه امپراتوران آسمانی دارای ۱۰ هزار اطاق است و امپراتورانی که فرزند امپراتور آسمانی آگاهی داشته می‌شدند باید خویشتندار بوده و نمی‌بایست از شمار اتاق‌های امپراتور آسمانی تجاوز می‌کردند. از این رو شمار اتاق‌های شهر ممنوعه نیم اطاق کمتر از شمار اتاق‌های کاخ آسمانی است.

کاخ بزرگ، بانکوک

تصویر و عکس شماره ۱۰ ⇩تصویر و عکس خوشگل ترین قصرهای سلطنتی در جهان +تصاویر

کاخ بزرگ اکنون به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری بانکوک حساب میشود

کاخ بزرگ مجموعه‌ای از آپارتمان های سلطنتی در بانکوک پایتخت کشور تایلند است که از قرن هجدهم تولدی تا کنون، مکان اقامت مجلسی پادشاهان آن کشور بوده‌ است. ساخت این کلکسیون، از سال ۱۷۸۲ تولدی شروع شده و بطور مستمر گسترش یافته‌است. کاخ بزرگ اکنون به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری بانکوک حساب میشود.

قصر هافبرگ، وین

تصویر و عکس شماره ۱۱ ⇩تصویر و عکس خوشگل ترین قصرهای سلطنتی در جهان +تصاویر

قصر هافبرگ

این کاخ از سال ۱۲۷۹ اقامتگاه برخی از توانا ترین افراد تاریخ اتریش، از جمله شاهان سلسله هابزبُرگ و فرمانروایان امپراطوری اتریش بوده است. امروزه گردشگران قادر هستند رد پایی از حیات روزمره این پادشاهان را در این مکان نگاه بکنند. به عنوان مثال لوازم ورزشی او همچنان از چهارچوب در آویزان است.

کاخ ورسای

تصویر و عکس شماره ۱۲ ⇩تصویر و عکس خوشگل ترین قصرهای سلطنتی در جهان +تصاویر

کاخ ورسای

کاخ ورسای کلکسیون کاخ‌هایی در شهر ورسای در نزدیکی پاریس است که به عنوان بزرگترین کاخ‌های سلطنتی جهان شناخته می‌شود. این کاخ به عنوان یکی از میراث بین المللی توسط یونسکو انتخاب شده‌است.

کاخ گلستان

تصویر و عکس شماره ۱۳ ⇩تصویر و عکس خوشگل ترین قصرهای سلطنتی در جهان +تصاویر

کاخ گلستان در تهران بزرگ

کاخ گلستان مجموعه‌ای از بناهاست که در میدان ارگ تهران بزرگ قرار دارد. عمارت های این کاخ در زمان‌های گوناگون ساخته و نام آن از سالن گلستان واقع در عمارت خروجی گرفته شده‌است. کاخ گلستان در سی و هفتمین انجمن سالانه کمیته میراث بین المللی سازمان یونسکو در پنوم پن، پایتخت کامبوج، در فهرست آثار بین المللی به ثبت رسید. این تاثیر شانزدهمین تاثیر ایرانی است که در فهرست میراث بین المللی یونسکو مکان می‌گیرد. کاخ گلستان فرا زمینی از ارگ سلطنتی تاریخی بوده است. آثار هنری این مکان الهام بسیاری از هنرمندان معاصر شده است.

کاخ فونتن بلو، کشور فرانسه

تصویر و عکس شماره ۱۴ ⇩تصویر و عکس خوشگل ترین قصرهای سلطنتی در جهان +تصاویر

کاخ فونتن بلو در کشور فرانسه

این کاخ که حدود یک ساعت از کشور فرانسه فاصله دارد، حدود ۷ قرن خالی از سکنه بوده است و اکنون به عنوان یکی از جاذبه های جهانگردی کشور فرانسه شناخته می شود.

****با تشکر از انتخاب شما****

نگارش از: گلچهره خ.

جهانگردی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

کاروانی که بود بدرقه‌اش حفظ خدا
««« »»»
به تجمل بنشيند به جلالت برود

خوشگلترین قصرهای سلطنتی در دنیا +عکسها و تصاویر

TT / 305 — TP / 30%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال