هیواری بازار، ثروتمندترین روستای کشور هند + تصاویر (۳ عکس)


هیواری بازار، ثروتمندترین روستای هند + تصاویر

ساکنین هیواری بازار، روستایی دورافتاده در کشور هند، با برنامه‌ریزی کاری کردند که امروز به پولدار ترین روستای این کشور تبدیل‌شده‌اند.

ساکنین هیواری بازار، روستایی دورافتاده در ناحیه‌ی احمد نجار از ایالت ماهاراشترای کشور هند، با برنامه‌ریزی کاری کردند که از یک منطقه‌ی کم‌جمعیت در نیمه‌ی دهه ۱۹۹۰، امروز به پولدار ترین روستای این کشور تبدیل‌شده‌اند.

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩

تصویر و عکس هیواری بازار، پولدار ترین روستای کشور هند + تصاویر

 اخیراً رشد ناخالص ملی این روستا به بالاترین حد دربین کل روستاهای کشور رسیده است. جمعیتِ ۱۵۰ نفریِ آن از متوسط درآمد ۳۰۰۰۰ روپیه ای در ماه (معادل ۴۵۰ دلار) برخوردارند. به‌علاوه حدود ۶۰ خانواده از ۲۳۵ خانوار این روستا میلیونر هستند. هرسال محصولات انبوه ای از پیاز، سیب‌زمینی و ارزن از زمین‌های کشاورزی ناحیه برداشت می‌شود و تصور این‌که تا همین چندین سال قبل این اراضی بایر بودند و کسی به آن‌ها توجهی نمی‌کرد، سخت است.

تا نیمه‌ی دهه‌ی ۱۹۹۰ این دهکده بسیار تهیدست بود و هنوز تحت تأثیر عواقب قحطی شدید سال ۱۹۷ واقع بود. مردمان افسرده و ناامید شده و تلاش برای زنده ماندن سخت شده بود. مردمان کم‌کم به مایعات مست کننده روی آوردند و حالت بدتر شد. درنتیجه حدود ۹۰ درصد جمعیت روستا، ازآنجا مهاجرت کردند. مابقی هم هیچ هدف و ایده‌ای برای آینده نداشتند. کدخدای روستا بسیار سالخورده بود و هیچ تصوری درباره حالت روستا نداشت. بدین ترتیب جوانان احساس کردند که به پشتیبانی و راهنمایی رهبری توانا تر نیاز دارند.

سال ۱۹۸۰ آن‌ها به سراغ پوپاترو پاوار، تنها فرد تحصیل‌کرده روستا رفتند که ازقضا او هم درپی کشف کردن کار اداری قصد مهاجرت داشت؛ اما مردمان نقشه تازه ای برای او ریخته بودند و از وی خواستند به‌عنوان نامزد در رای گیری مکانی شرکت کند که او در ابتدا تمایلی نداشت اما نهایتاً به‌عنوان «سرپنج» (رییس گروه حاکم بر یک روستا) برگزیده شد.

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس هیواری بازار، پولدار ترین روستای کشور هند + تصاویر

وی بعد از رسیدن به این منصب جدید، در شروع کار مردمان را خشنود ساخت میکده‌ها را تعطیل کنند. سپس برای اعطای وام به کشاورزان بی‌بضاعت از بانک ماهاراشترا تلاش کرد و بخشی از منابع مالی را صرف ارتقای دستگاه آب ناحیه، جمع‌آوری آب باران و طرح‌های ذخیره آب کرد. او روستاییان را به ساخت ۵۲ خاک‌ریز خاکی، ۳۲ خاک‌ریز سنگی و ۹ سد کنترلی واداشت. درنهایت پروژه‌ی او جواب داد به‌گونه‌ای که ذره‌ای آب در این روستا که متوسط بارش سالیان در آن فقط ۱۵ اینچ بود، به هدر نمی‌رفت و در فصل بارندگی سطح زمین‌های زیر کشت از ۵۰ جریب به ۱۷۰ هکتار رسید. مشکل کمبود آب حل شد، مهاجران به‌تدریج به روستا برگشتند و شمار خانوارها از ۹۰ به ۲۳۵ رسید. مردمان خوشحال‌تر بودند بیشتر باهم همکاری می‌کردند و در حل معضلات به هم کمک می‌رساندند.

پاوار سیستم‌هایی را دیزاین کرده بود که در آن دو یا سه خانواده به کمک هم باید روی مزارعشان کار می‌کردند بدین طریق ایجاد جامعه‌ای متحد و اجتناب از استخدام کارگران را دربین مردمک مکان انداخت.

تصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس هیواری بازار، پولدار ترین روستای کشور هند + تصاویر

اکنون هیوار با رشد روزافزون نظم و قانون به الگویی برای دیگر روستاها تبدیل‌شده است.

****لطفا نظر دهيد****

نگارش توسط: شاهرخ ت.

جهانگردی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

اگر نه عقل به مستی فروکشد لنگر
««« »»»
چگونه کشتی از اين ورطه بلا ببرد

هیواری بازار، ثروتمندترین روستای کشور هند + تصاویر (۳ عکس)

TT / 99 — TP / 20%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال