قشنگی های طبیعی شمال کشور آمریکا (۱۰ عکس)


زیبایی های طبیعی شمال آمریکا

خوشگلی های نرمال شمال آمریکا

 در گوشه و کنار این جهان پهناور هنوز هم جاذبه های نرمال انبوه ای وجود دارند که شما را مجذوب خود خواهند کرد. احتمالا نام این جاذبه های بکر کمتر به میان آمده باشد اما قطعا ارزش یک بار دیدن را دارند. امروز می خواهیم نگاهی به خوب ترین و بینظیرترین خوشگلی های نرمال شمال آمریکا داشته باشیم. با ما همراه باشید.

 صخره های قرمز یوتا
پنج پارک ملی واقع در بخش های جنوبی یوتا، بینظیرترین و خوشگلترین مناظر نرمال شمال آمریکا را به خود اختصاص داده اند. این ناحیه با ماسه سنگ های قرمز حکاکی شده است و یوتا را از این نگاه با سایر ایالات های قاره آمریکا، متمایز ساخته است.

این پنج پارک بنام های پارک ملی دره یوتا، برایس کنیون، آرچز، کنیون لندز و کپیتول ریف هزاران قوس زیبا، مایل ها دره ی نفس گیر و اشکال صخره ای نادری را در خود گنجانده اند که تبدیل به گنجینه های نرمال و ملی این قاره شده است.

 تصویر و عکس شماره ۱ ⇩

تصویر و عکس خوشگلی های نرمال شمال آمریکا

دره فوت
دره فوت دره ای بیابانی واقع در ایالت کالیفرنیا است. در این دره می توان شاهد پست ترین، خشک ترین و گرم ترین نقاط شمال آمریکا بود. باران های توام با طوفان  که ندرتا پیش مییاید، گستره ای وسیع از گل های وحشی را به ارمغان می آورد.

برخلاف نام وحشت آور این دره، گوناگونی گونه ای وسیعی از حیوانات در این ناحیه میزیند. دره فوت اگه چه امکان می دارد خشن باشد، اما منظره نرمال نادری را در اختیار علاقه مندانش میگذارد.

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس خوشگلی های نرمال شمال آمریکا

پارک ملی آکادیا
پارک ملی آکادیا در ایالت مین آمریکا از دیگر جاذبه های زیبا این ناحیه است. این پارک گونه های متعددی از حیوانات و پوشش گیاهی را به خود اختصاص داده است. امروزه گردشگرهایی که از این پارک دیدن می کنند، قادر هستند فعالیت هایی نظیر قله نوردی و دوچرخه سواری در جاده های تاریخی داشته باشند و یا از تماشای مناظر نرمال و وجود در آن صفا بکنند.

تصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس خوشگلی های نرمال شمال آمریکا

پارک ملی اورگلیدز
این پارک نرمال در ایالت فلوریدا واقع شده است و بزرگ ترین زندگی وحش نیمه گرمسیری پر شده با گونه های گوناگون گیاهان و حیوانات بوده که قادر هست هر بازدید کننده ای را خیره کند. از جمله حیوانات منحصر به فرد این ناحیه می توان به گاو دریایی، کروکودیل آمریکایی و یوزپلنگ فلوریدا اشاره کرد.

تصویر و عکس شماره ۴ ⇩تصویر و عکس خوشگلی های نرمال شمال آمریکا

 پارک های ملی و ایالتی ردوود
جنگل ردوود واقع در ایالت کالیفرنیا، به دلیل درختان سر به فلک کشیده اش شهرت دارد. این پارک همچنین از چمن زار های وسیع، جنگل های بلوط، رودخانه های وحشی و نزدیک به ۴۰ مایل از خط ساحلی بکر اقیانوس آرام، حفاظت می کند.

تصویر و عکس شماره ۵ ⇩تصویر و عکس خوشگلی های نرمال شمال آمریکا

غار ماموت
پارک ملی غار ماموت در ایالت کنتاکی، به دلیل غار زیر زمینی آن شهرت کشف کرده است. این غار با ۶۴۴ کیلومتر طول اکتشاف شده، طولانی ترین غار جهان است. غار ماموت در سال ۱۹۸۱ در لیست میراث بین المللی یونسکو قرار گرفت.

تصویر و عکس شماره ۶ ⇩تصویر و عکس خوشگلی های نرمال شمال آمریکا

دره یوسیمیتی
این دره، یک دره یخچالی در قسمت شمالی ایالت کالیفرنیا است. یخچال های نرمال این ناحیه، قدمتی ۳۰ میلیون ساله دارند. در سر تا سر دره یوسیمیتی، ۱۰ آبشار با ارتفاع بیش از ۵۰۰ پا وجود دارند که جلوه ای بی نظیر به این طبیعت بکر بخشیده اند. کلکسیون کاج های زرد و جنگل های بلوط در جوار مراتع پهناور، هزاران سال است که انسان را به خود مجذوب کرده است.

تصویر و عکس شماره ۷ ⇩تصویر و عکس خوشگلی های نرمال شمال آمریکا

دنالی
دنالی نام قله کوهی در رشته کوه راکی، ایالت آلاسکا است. توریست های پارک ملی دنالی قطعا مجذوب راه های جنگلی کم ارتفاع به سوی کوه های برفی خواهند شد. بلند ترین قله این ناحیه ۲۰۳۲۰ پا ارتفاع دارد.

تصویر و عکس شماره ۸ ⇩تصویر و عکس خوشگلی های نرمال شمال آمریکا

پارک ملی یلواستون
این پارک در سال ۱۸۷۲ در ایالت وایومینگ به عنوان اولین پارک ملی آمریکا تاسیس شد. یلواستون منزل خرس های گریزلی، گرگ ها، گله های گاومیش و گوزن های زیادی است.

تصویر و عکس شماره ۹ ⇩تصویر و عکس خوشگلی های نرمال شمال آمریکا

گرند کنیون
بدون شک یکی از تواناترین مناظری که در کل جهان می توان دید، دره گرند کنیون است. گمان می رود که این دره در حدود دو میلیارد سال پیش و بر تاثیر فرسایش سنگ ها به وسیله رود کلرادو ایجاد شده است. گرند کنیون ۴۴۶ کیلومتر درازا، ۲۹ کیلومتر پهنا و ۱.۶ کیلومتر عمق دارد.

تصویر و عکس شماره ۱۰ ⇩تصویر و عکس خوشگلی های نرمال شمال آمریکا

— براى مشاهده مطالب مرتبط به بالای مطلب رجوع کنيد —

نگارش توسط : آزاده ی.

جهانگردی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

سر تسليم من و خشت در ميکده‌ها
««« »»»
مدعی گر نکند فهم سخن گو سر و خشت

قشنگی های طبیعی شمال کشور آمریکا (۱۰ عکس)

TT / 189 — TP / 25%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال