برترین اماکن جهان برای مشاهده کردن غروب آفتاب (۱۰ عکس)


بهترین اماکن دنیا برای دیدن غروب آفتاب

در انتها روز هنگامی که خورشید پایین می آید تا آهسته آهسته مکانش را به ماه دهد می توان شاهد یکی از خوشگل ترین پدیده های نرمال بود. با این که روند این پدیده مدام یکسان است اما مشاهده غروب در برخی از اماکن جهان به اندازه ای بدیع است که نگاه کننده را به جهانی دیگر می برد.
جام جم آنلاین – ترجمه بهرام افتخاری: در انتها روز هنگامی که خورشید پایین می آید تا آهسته آهسته مکانش را به ماه دهد می توان شاهد یکی از خوشگل ترین پدیده های نرمال بود. با این که روند این پدیده مدام یکسان است اما مشاهده غروب در برخی از اماکن جهان به اندازه ای بدیع است که نگاه کننده را به جهانی دیگر می برد.
در این گزارش عکس و تصویری ۱۰ جا گوناگون در جهان را برگزیده ایم که مشاهده غروب برای نگاه کننده ای که در این اماکن وجود دارد قادر هست رویایی و خیال انگیز باشد.

۱ – تاج مکان ، کشور هند. خوب ترین وقت برای بازدید از عمارت با شکوه تاج مکان در شهر آگرا کشور هند هنگام آمدن شب است. هنگام شروع غروب، انوار خورشید گویی با سازنده ای بنا بازی کرده و بر سطح مرمر سفید به رقص در می آیند.

عکس شماره ۱ ⇩
عکس خوب ترین اماکن دنیا برای نگاه کردن غروب آفتاب

۲ – روستای اوئیا ، یونان. روستای کوچولو اوئیا بر فراز تپه ای در جزیره سانتورین یونان واقع در دریای اژه یکی از نقاطی است که هنگام غروب وضعیتی رمانتیک و جادویی به خود می گیرد.
عکس شماره ۲ ⇩عکس خوب ترین اماکن دنیا برای نگاه کردن غروب آفتاب

۳ – معبد تاناه لوت ، اندونزی.
معبد تاناه لوت روی صخره ای اندکی دورتر از مرکز جزیره بالی اندونزی قرار دارد . این معبد نگهبان دریا و الهه های آن است. مشاهده غروب از این جا واقعا خوشایند است به مخصوص هنگامی که انوار خورشید بر سطح امواجی که به ساحل می رسند ، می درخشند.
عکس شماره ۳ ⇩عکس خوب ترین اماکن دنیا برای نگاه کردن غروب آفتاب

۴ – دنور ، کلورادو.
با این که بتن و غروب چندان تناسبی با هم ندارند اما شهر دنور در ایالت کلورادو ایالات متحده از این قاعده مستثنی است. شهر دنور چشم انداز نوای به روی کوهستان های راکی دارد. هنگامی که خورشید در پس کوهستان پوشانیده میشود ، انوار آن دربین آسمان خراش های مرکز شهر دنور لانه می کنند.
عکس شماره ۴ ⇩عکس خوب ترین اماکن دنیا برای نگاه کردن غروب آفتاب
۵ – ماسایی مارا ، کنیا. پارک ملی زندگی وحش ماسایی مارا نامدار ترین و پر بازدید ترین پارک ملی کنیا است. این پارک دربین سایر پارک های ملی جهان نیز جزو خوب ترین ها است.ماسایی مارا دارای آب و هوایی مرطوب است که سبب می شود آسمان به رنگ های متنوعی درآید.
مشاهده غروب آفریقایی شبیه به کشف طبیعت از زاویه ای دیگر است. خورشید که تا نیمه دربین ابرها پوشانیده شده است درخششی خیال انگیز دارد که ماسایی مارا را در بر می گیرد.
عکس شماره ۵ ⇩عکس خوب ترین اماکن دنیا برای نگاه کردن غروب آفتاب
۶ – گردهمایی الجزایر مالدیو. گردهمایی الجزایر کوچولو مالدیو در قلب اقیانوس کشور هند را می توان آرمانی توصیف کرد. طبیعت غنی این گردهمایی الجزایر شامل خوشگل ترین سواحل جهان است و در این سواحل می توان شاهد غروب شکوهمند خورشید بود. انوار گرم خورشید با رنگ شفاف فیروزه ای آب منظره ای بدیع را پدید می آورد گویی نگاه کننده در جهانی خارج از وقت به سر برده و آسایشی مطلق را مییازماید.
عکس شماره ۶ ⇩عکس خوب ترین اماکن دنیا برای نگاه کردن غروب آفتاب
۷ – کیپ نورد ، نروژ. در منتهی الیه شمال نروژ در نزدیکی قطب شمال ناحیه ای جادویی بنام کیپ نورد ( کیپ شمال) قرار دارد که خورشید در این منطقه منظره ای منحصربفرد را به بینندگان هدیه می دهد.با این که خورشید در کیپ نورد در طول سال کمتر خود را نشان داده و تقریبا هرگز در فصل زمستان نگاه کرده نمی شود اما هنگامی که نشان داده میشود، اکرانی منحصربفردی را پیشنهاد میکند: خورشید نیمه شب.
این پدیده آب و هوایی احساس یک غروب طولانی را در نگاه کننده بوجود مییاورد که تجربه ای به یادماندنی است.
عکس شماره ۷ ⇩عکس خوب ترین اماکن دنیا برای نگاه کردن غروب آفتاب
۸ – آمستردام ، کشور هلند. برای تحسین منظره ای دل انگیز از غروب حتما ضروری نیست به نقطه ای دورافتاده رفت. شهر آمستردام کشور هلند با آبراهه های بیشمارش مشهور به ونیز کوچولو یا ونیز شمال یکی از عاشقانه ترین شهر های قاره اروپا برای مشاهده یک غروب تحسین برانگیز است.
عکس شماره ۸ ⇩عکس خوب ترین اماکن دنیا برای نگاه کردن غروب آفتاب
۹ – رد راک کانیون ، نوادا. منطقه رد راک کانیون در ایالت نوادا در فاصله ۲۰ کیلومتری غرب شهر لاس وگاس به خاطر صخره های ماسه سنگی اش هنگام غروب آفتاب جلوه ای استثنایی دارد.
عکس شماره ۹ ⇩عکس خوب ترین اماکن دنیا برای نگاه کردن غروب آفتاب

۱۰ – استون هنج ، انگلیس.
استون هنج یک سایت ماقبل تاریخ در انگلیس است که رازهای بسیاری را در دل خود پوشانیده است. قصه های زیادی در رابطه با منشا استون هنج رواج دارند اما آنچه که مسلم است منظره غروب خورشید بر فراز دشتی سرسبز که این سایت سنتی بر آن اشراف دارد و نیز خود این جا شبیه به مسافرتی در وقت، خیال انگیز است.
عکس شماره ۱۰ ⇩عکس خوب ترین اماکن دنیا برای نگاه کردن غروب آفتاب

***نظرات شما کاربران عزيز براى ما بسيار مهم و سازنده خواهد بود***

نگارنده: كيانا ی.

جهانگردی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

گر چه شيرين دهنان پادشهانند ولی
««« »»»
او سليمان زمان است که خاتم با اوست

برترین اماکن جهان برای مشاهده کردن غروب آفتاب (۱۰ عکس)

TT / 213 — TP / 26%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال