امکانات ناب این کشورها برای جذب گردشگر (۱۳ عکس)


امکانات خاص این کشورها برای جذب توریست

می‌گویند بین‌النحرین گهواره تمدن بشری است،‌ نخستین امپراتوری جهان در کشورمان بنا شده،‌ کشور چین سرزمین عجایب است و عمارت های سنتی مصر آن‌قدر فوق‌العاده هستند که خیلی‌ها نمی‌توانند باور کنند که انسان‌ها به تنهایی آن‌ها را ساخته باشند.
خبرگزاری ایسنا – فاطمه کریمخان: می‌گویند بین‌النحرین گهواره تمدن بشری است،‌ نخستین امپراتوری جهان در کشورمان بنا شده،‌ کشور چین سرزمین عجایب است و عمارت های سنتی مصر آن‌قدر فوق‌العاده هستند که خیلی‌ها نمی‌توانند باور کنند که انسان‌ها به تنهایی آن‌ها را ساخته باشند.
اما زمانی حرف از جهانگردی و گردشگرپذیری می‌شود،‌ داشتن تاریخی به قدمت آدم ابوالبشر و احساس مالکیت بر تمام دستاوردهای تمدنی جهان نیست که به کمک اقتصاد کشورها می‌آید؛ آن چیزی که توریست‌ها را به خود جلب می‌کند تا در کشور دوم، پول خرج کنند و رونق اقتصادی بیاورند، شاخص‌های توسعه‌ای است که بیشتر کشورها با ادعای تمدن سنتی، از آن بی‌بهره هستند.
تصویر و عکس شماره ۱ ⇩
تصویر و عکس امکانات ویژه این کشورها برای جذب گردشگر
در گزارش دو ساله گردهمایی بین المللی اقتصاد از کشورهایی که بیشترین امکانات را برای جذب گردشگر دارند،‌ یک سری از این ملاک‌های اقتصادی انتخاب شده است.
این گزارش که بر اساس مقایسه شاخص‌هایی مانند امنیت،‌ خدمات حوزه تندرست، ‌منابع انسانی، ‌امکانات تکنولوژیک، اولویت‌داشتن توریسم و سفر در اقتصاد، باز بودن نسبت به بازار بین المللی، ‌قیمت‌های مسابقه ای، ‌پایداری زیستگاه طبیعی،‌ صنعت حمل و نقل هوایی،‌ زیربنای ارائه خدمات به توریست‌ها، ‌زیربنای حمل و نقل،‌ منابع طبیعی و محیط فرهنگی و مسافرت های تجاری نگاشته شده است،‌ می‌گوید خلاف انتظار بیشتر مردمان،‌ قدمت تاریخی و ادعای مالکیت بر عناصر تمدن، مددی به جذب گردشگر بیشتر و ثروتمندترشدن کشورها نمی‌کند.
تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس امکانات ویژه این کشورها برای جذب گردشگر
اسپانیا آماده‌ترین اقتصاد جهان برای پذیرش گردشگر را دارد

بر اساس این معیارها ۱۰ کشور اول جهان که بیشترین آمادگی را برای جذب گردشگر دارند،‌ اسپانیا، ‌فرانسه، ‌آلمان، ‌ایالات متحده امریکا، انگلیس، سوییس، ‌استرالیا، ایتالیا، ‌‍ژاپن و کشور کانادا هستند.

بر اساس تقسیمات منطقه‌ای اما در هر قاره ۱۰ کشور در فهرست خوب ترین اقتصادها برای گردشگرپذیری قرار دارند. در اروپا،‌ اسپانیا، ‌فرانسه، کشور آلمان، ‌بریتانیا، ‌سوییس، ‌ایتالیا،‌ اتریش، کشور هلند، ‌پرتقال و ایسلند در بالاترین رتبه‌ها قرار دارند.

در آسیا و اقیانویسه،‌ کشور استرالیا، در جایگاه اول است، ‍ژاپن،‌ سنگاپور،‌ هنگ‌کنگ، نیوزلند، ‌چین، مالزی،‌ جمهوری کره، تایوان و کشور تایلند رتبه‌های ۲ تا ۹ را به خود اختصاص داده‌اند.

در آمریکای مرکزی و جنوبی،‌ کشور برزیل،‌ مکزیکو، ‌پاناما،‌ کاستاریکا، ‌باربادوس، ‌شیلی، ‌پورتوریکو، ‌آرژانیتن، پرو، و کلمبیا خوب ترین زمینه‌ها برای جهانگردی را در اختیار دارند.

دربین کشورهای جنوب صحرای آفریقا، ‌آفریقای جنوبی، سیشل،‌ موریتانی، ‌نامیبیا، ‌کنیا، ‌جزیره کیپ ورد در ساحل غربی آفریقا در اقیانوس اطلس شمالی، بوتسوانا، ‌رواندا، ‌و زامیبا آینده روشنی در توسعه جهانگردی دارند.

در خاورمیانه و شمال آفریقا،‌ امارات متحده عربی، کشور قطر،‌ بحرین،‌ موراکو، کشور عربستان سعودی،‌ عمان، ‌اسرائیل، ‌اردن، ‌تونس، و مصر که هنوز تبعات انقلاب در آن به پایان رسانده نشده است، مقاصدی هستند که زمینه برای توسعه جهانگردی را نسبت به دیگران بهتر فراهم کرده‌اند.

زمانی گفتمان از جهانگردی قبل می‌آید،‌ محافظه‌کاران و فعالان زیستگاه طبیعی بیشتر از همه نگران این هستند که با حمله خارجی‌ها به کشورشان، زیستگاه طبیعی زیان ببنید و هزینه‌های جبران‌ناپذیر به طبیعت کشور وارد شود، دربین ۱۴۱ کشوری که از نظر محافظت زیستگاه طبیعی درمقابل آسیب‌های جهانگردی طبقه‌بندی شده‌اند، ۱۰ کشور اول، ‌آلمان، ‌ایرلند، ‌فنلاند،‌ لوکزامبورگ، ‌نروژ،‌ جمهوری سیشل، جزیره‌ای در شمال ماداگاسکار در اقیانوس کشور هند،‌ مجارستان،‌ آرژانتین، ‌سوئد و نیوزلند هستند.

تصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس امکانات ویژه این کشورها برای جذب گردشگر
سیشل کلکسیون جزایری در شمال ماداگاسکار در اقیانوس کشور هند،‌ در شرق آفریقاست

این چشم‌انداز کشورهایی است که خوب ترین امکانات برای سرمایه‌گذاری در زمینه صنعت جهانگردی را فراهم کرده‌اند و آینده روشنی در زمینه کسب درآمد از این راه دارند.

اما اگه می‌خواهید آگاهی بدارید با حضور تمام این رتبه‌بندی‌ها، کدام کشور ها بیشتر از همه گردشگر قرار می داری جذب می‌کنند،‌ این‌ها آمار ۱۰ کشور با بیشترین توریست‌های خارجی در دنیاست:

در سال تولدی گذشته،‌ در مجموع یک میلیارد و ۱۸۴ میلیون گردشگر در جهان سفر کرده‌اند که نسبت به سال تولدی قبل از آن، رشد ۴.۴ درصدی داشته است،‌ از این میان، سهم کشور فرانسه، نخستین مقصد گردشگران خارجی در جهان، جذب ۸۶.۳ میلیون نفر گردشگر بوده است که نسبت به سال قبل از آن ۳ درصد رشد داشته است.

تصویر و عکس شماره ۴ ⇩تصویر و عکس امکانات ویژه این کشورها برای جذب گردشگر
۷۷.۹ میلیون نفر به آمریکا سفر کرده‌اند که نسبت به سال قبل۳.۹ درصد رشد داشته است.
تصویر و عکس شماره ۵ ⇩تصویر و عکس امکانات ویژه این کشورها برای جذب گردشگر
اسپانیا با مناسب‌ترین فضا و زیربنای اقتصادی برای جذب گردشگر،‌ بیش از ۶۸.۱ میلیون نفر مسافر خارجی را در سال گذشته پذیرفته که نسبت به سال قبل از آن ۴.۸ درصد رشد داشته است.
تصویر و عکس شماره ۶ ⇩تصویر و عکس امکانات ویژه این کشورها برای جذب گردشگر
کشور چین،‌ با جذب ۵۶.۹ میلیون نفر گردشگر خارجی در سال گذشته تولدی نخستین کشور گیرا برای توریست‌ها در آسیا بوده که نسبت به سال قبل ۴.۶ درصد بیشتر گردشگر به سوی خود کشیده.
تصویر و عکس شماره ۷ ⇩تصویر و عکس امکانات ویژه این کشورها برای جذب گردشگر
ایتالیا،‌ با ۵۰.۸ میلیون نفر گردشگر رتبه پنجم دربین ۱۰ کشور گیرا برای توریست‌های خارجی را داشته، ‌که ۴.۶ درصد بیش از سال قبل است.
تصویر و عکس شماره ۸ ⇩تصویر و عکس امکانات ویژه این کشورها برای جذب گردشگر
کشور ترکیه، همسایه شمال غربی ما که هنوز عضو انجمن اروپا هم نشده،‌ با ۳۹.۳ میلیون نفر گردشگر خارجی در سال ۲۰۱۵ جذاب‌ترین کشور خاورمیانه برای طی کردن تعطیلات بوده که جمعیت گردشگرانش نسبت به سال ۲۰۱۴ تولدی کاهشی ۰.۹ درصدی داشته است.
تصویر و عکس شماره ۹ ⇩تصویر و عکس امکانات ویژه این کشورها برای جذب گردشگر
کشور آلمان در سال ۲۰۱۵،‌ حدود ۳۵ میلیون نفر گردشگر به سوی خود کشیده که نسبت به سال قبل از آن رشد بیش از ۶ درصدی داشته است.
تصویر و عکس شماره ۱۰ ⇩تصویر و عکس امکانات ویژه این کشورها برای جذب گردشگر
انگلیس قادر بوده به ۳۳.۹ میلیون نفر میهمان از کشورهای خارجی خوشامد نقل بکنید که نسبت به سال قبل از آن ۴ درصد بیشتر بوده است.
تصویر و عکس شماره ۱۱ ⇩تصویر و عکس امکانات ویژه این کشورها برای جذب گردشگر
شهر لندن پایتخت انگلستان

دربین تمام کشورهای آمریکای مرکزی و جنوبی، ‌تنها مکزیک با جذب ۳۲.۱ میلیون نفر گردشگر در فهرست ۱۰ کشور گیرا جهان برای مسافران خارجی قرار دارد که نسبت به سال قبل از آن ۹.۶ درصد رشد داشته است.
تصویر و عکس شماره ۱۲ ⇩تصویر و عکس امکانات ویژه این کشورها برای جذب گردشگر
مکزیکو سیتی،‌ پایتخت مکزیک

واپسین کشور در فهرست ۱۰ کشور دوست‌داشتی توریست‌های جهان،‌ کشور روسیه است که در سال ۲۰۱۵، ۳۱.۶ میلیون نفر گردشگر داشته است؛ آماری که نسبت به سال گذشته تولدی ۶.۲ درصد بیشتر شده است.
تصویر و عکس شماره ۱۳ ⇩تصویر و عکس امکانات ویژه این کشورها برای جذب گردشگر
میدان قرمز مسکو،‌ پایتخت کشور روسیه

کشورمان در فهرست رتبه‌بندی کشورها بر اساس محیط عالی کسب و کار برای سرمایه‌گذاری در زمینه توریسم،‌ در جایگاه نود و هفتم از میان ۱۴۱ کشور بررسی‌شده قرار دارد و سهمش از بازار بیش از یک میلیارد گردشگر در جهان‌،‌ در واپسین آمار ارائه‌شده تنها ۴.۹ میلیون نفر است.

—با تشکر از انتخاب شما کاربر عزيز—

تهیه از : بيدار ث.

جهانگردی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

همه کس طالب يارند چه هشيار و چه مست
««« »»»
همه جا خانه عشق است چه مسجد چه کنشت

امکانات ناب این کشورها برای جذب گردشگر (۱۳ عکس)

TT / 287 — TP / 27%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات