درگیری برانگیزترین راه های جهان (۸ عکس)


چالش برانگیزترین جاده های دنیا

رانندگی یکی از لذت‌بخش‌ترین تفریحات بسیاری از اشخاص است. اما به غیر از راننده، دیگر سرنشینان ماشین نیز به جاده و محیط آن اهمیت می‌دهند. شمار جاده‌های خوب در جهان کم نیستند. جاده‌هایی که از میان کوه و جنگل و بیابان عبور کرده تا هر کدام به نوعی تجربه تازه ای برای گردشگران باشد.
وب‌سایت فرادید: رانندگی یکی از لذت‌بخش‌ترین تفریحات بسیاری از اشخاص است. اما به غیر از راننده، دیگر سرنشینان ماشین نیز به جاده و محیط آن اهمیت می‌دهند.شمار جاده‌های خوب در جهان کم نیستند. جاده‌هایی که از میان کوه و جنگل و بیابان عبور کرده تا هر کدام به نوعی تجربه تازه ای برای گردشگران باشد. جاده شهر چالوس نیز به نوبه خود تجربه‌ای تکرار نشدنی برای گردشگران است. در ادامه جاده‌هایی را در کشورهای دیگر نگاه خواهید کرد.

کارِتا دسا کالوبرا، مایورکا

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩
تصویر و عکس درگیری  برانگیزترین جاده های جهان
جاده پیچ در پیچ کالوبرا بسیار زیبا است و پیچ‌های ۳۶۰ درجه آن برای رانندگان چالش‌برانگیز است. این جاده آسفالته تقریبا ۱۳ کیلومتر طول داشته و شیب‌دار است. به خاطر نبود بهره گیری از تونل در ساخت آن، این جاده تقریبا شیب هفت‌درصدی دارد. چنانچه درپی درگیری قرار می داری هستید، این جاده را با دوچرخه آزمایش کنید.
جاده‌های ایروهازاکا، کشور ژاپن
تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس درگیری  برانگیزترین جاده های جهان

این دو جاده به ترتیب در سال‌های ۱۹۵۴ و ۱۹۶۵ تولدی در نیکو توچیگی ساخته شد و ۴۸ پیچ تند در آن‌ها حضور دارند. در واقع به ازای هر حرف الفبای کشور ژاپن، یک پیچ حضور دارد. این جاده پیچ در پیچِ شیب‌دار به بالای کوه منتهی می‌شود. از ماه اکتبر جنگل رنگ‌های سرخ، قهوه‌ای و طلایی به خود می‌گیرد. گردشگران انبوه ای نیز برای تماشای رنگ‌های پاییزی به این جاده می‌روند.
گریمسل پَس، سوئیس
تصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس درگیری  برانگیزترین جاده های جهان

کوه‌های آلپ کشور سوئیس را محاصره خود گذاشته است، به همین دلیل شکی نیست که این کشور سهم زیادی از جاده‌های خوب جهان را به خود اختصاص داده باشد. نامدار ترین جاده سوئیس «گریت سنت برنارد پس» است اما جاده‌های زیبای دیگری نیز در آن حضور دارد.
گریمسل پَس ۲۳ کیلومتر طول دارد و گلِتچ را به مِیرینگن متصل می‌کند. علاوه بر آن، تنها جاده مستقیم بین بِرن و والایس همین جاده است، با این حال در طول فصل زمستان بسته می‌شود. «گریمسل پَس» در ارتفاع ۲۱۶۵ متری واقع شده است. در طول مسیر، طبیعت زیبای آن به خصوص «گریمسل هاسپیز» نفس شما را در سینه حبس می‌کند.
جاده «سررا دو ریو دو راسترو،» کشور برزیل
تصویر و عکس شماره ۴ ⇩تصویر و عکس درگیری  برانگیزترین جاده های جهان
از ابتدا تا پایان این مسیر، جاده زیگزالی، آبشارهای بین دره‌های عمیق و طبیعت آن، مسافر را محو خوشگلی خود می‌کند. ارتفاع جاده زیاد است. در بالاترین نقطه و ارتفاع ۱۴۵۹ متری، خواهید توانست تا اقیانوس اطلس (در فاصله ۱۰۰ کیلومتری) را نیز نگاه بکنید.
ریم راک درایو، کلرادو، آمریکا
تصویر و عکس شماره ۵ ⇩تصویر و عکس درگیری  برانگیزترین جاده های جهان

در یک ساعت می‌توان این مسیر یک ۴۷ کیلومتری را گذراند. چشم‌انداز زیبای آن از میان دره‌ها و صخره‌های سرخ رنگ زیباست. مواظب عقاب‌های طلایی بالای سرتان باشید.

تنهاترین جاده، نوادا
تصویر و عکس شماره ۶ ⇩تصویر و عکس درگیری  برانگیزترین جاده های جهان
این جاده به «تنهاترین جاده» آمریکا سرشناس است. این جاده از ساحل ساکرامنتو در ایالت کالیفرنیا آغاز شده و به اشن سیتی در مریلند می‌رسد. اما در این میان از صحرای نوادا نیز عبور می‌کند.
ساحل اسکلت، نامیبیا
تصویر و عکس شماره ۷ ⇩تصویر و عکس درگیری  برانگیزترین جاده های جهان
چنانچه درپی تنهایی هستید، به سراغ ساحل اسکلت نامیبیا در شمال غرب این کشور بروید و در جوار آن رانید. جان هنری مارش نام «ساحل اسکلت» را به عنوان اسم کتاب خود انتخاب کرد و به این ناحیه اشاره دارد. از سال ۱۹۴۴ و به دنبال موفقیت آن کتاب، نام این ناحیه عوض شد. تقریبا در اکثر روزهای سال، مه غلیظ اقیانوسی در این ناحیه حضور دارد.
جاده‌ای به سمت جزیره‌ها، اسکاتلند
تصویر و عکس شماره ۸ ⇩تصویر و عکس درگیری  برانگیزترین جاده های جهان

« جاده‌ای به سمت جزیره‌ها» از بن دیویس آغاز شده و مقصد آن مالایگ است. در مسیر این جاده ۷۴ کیلومتری عمارت های تاریخی و طبیعت بکر اسکاتلند خودنمایی می‌کند. علاوه بر طبیعت زیبای جاده، منظره قطار بخار «جاکوبایت» نیز در جوار جاده قرار دارد. این قطار اعجاب‌آور به خاطر استفاده در سری فیلم‌های هری پاتر شهرت بین المللی کشف کرد.

*براى بالا بردن کيفيت سايت سرزه لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد*

تهیه از: ترانه ق.

جهانگردی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

فاتحه‌ای چو آمدی بر سر خسته‌ای بخوان
««« »»»
لب بگشا که می‌دهد لعل لبت به مرده جان

درگیری برانگیزترین راه های جهان (۸ عکس)

TT / 169 — TP / 25%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال