رنگین ترین خیابان های روی زمین (۱۲ عکس)


رنگین ترین خیابان های روی زمین

همه مکان دنیا آپارتمانهای دلگیر و آسمان خراش های کسل کننده حضور دارد. تقریبا همه جا کمبود رنگ در زندگی احساس می شود. اما دربین تمام این یکنواختی ها در برخی کشورها خیابان های رنگارنگی شبیه به رنگین کمان و پر از حس زندگی حضور دارد.
وب سایت بدونیم: همه مکان دنیا آپارتمانهای دلگیر و آسمان خراش های کسل کننده حضور دارد. تقریبا همه جا کمبود رنگ در زندگی احساس می شود. اما دربین تمام این یکنواختی ها در برخی کشورها خیابان های رنگارنگی شبیه به رنگین کمان و پر از حس زندگی حضور دارد.
خیابان El Caminito در بوئنوس آیرس
این خیابان در اصل مکان سکونتی برای مهاجران به حساب میامد. اما اکنون در همسایگی طبقه کارگران، سرشار از رنگ و سرشناس به هنر خیابانی است. ال کامینیتو قطعه ای است هفت رنگ سرشار از هنرمندان و کافه های روباز.
تصویر و عکس شماره ۱ ⇩
تصویر و عکس رنگین ترین خیابان های روی زمین
شهر کهنه Colmar در کشور فرانسه
این شهر زیبای فرانسوی همانند شهرهای قصه ای است. سازنده ای بینظیر دو فرهنگی این شهر شامل پنجره های کرکره ای فرانسوی و آپارتمانهای آلمانی است. کانالی که از کنار این شهر کهنه رد می شود آن را به ونیز کوچولو سرشناس کرده است.
تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس رنگین ترین خیابان های روی زمین
نیهاون در کپنهاگ
نمای رنگین آپارتمانهای این شهر آن را در ذهن ها حک می کند. حقیقت باحالی که در مورد این شهر هست این است که هانس کریستین اندرسن در یکی از منزلهای همین شهر زندگی می کرده است.
تصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس رنگین ترین خیابان های روی زمین
خیابان Rainbow Row در چارلستون، کارولینای جنوبی
چارلستون شهری است بسیار زیبا و خیابانی دارد بنام Rainbow Row. این خیابان از ۱۳ ساختمان در رنگ های زیبای پاستلی تشکیل شده و یکی از زیبا های گیرا شهر تلقی میشود.
تصویر و عکس شماره ۴ ⇩تصویر و عکس رنگین ترین خیابان های روی زمین
شفشاون در کشور مراکش
پیرامون این شهر زیبای مراکشی را کوهستان ها احاطه کرده اند. سازنده ای این شهر مخلوطی از سازنده ای اسلامی و اسپانیایی به رنگ آبی است. این رنگ توسط مهاجران یهودی برای شهر تعیین شده تا آن را به رنگ آسمان و بهشت دربیاورند.
تصویر و عکس شماره ۵ ⇩تصویر و عکس رنگین ترین خیابان های روی زمین
خیابان Jellybean Row در جزیره نیوفاوندلند، کشور کانادا
امکان می دارد فصل زمستان های خنک و خاکستری کشور کانادا بسیار کسل کننده باشد اما نه برای کسانی که در این خیابان میزیند. آپارتمانهای این خیابان در رنگ های سرخ، آبی، زرد و بنفش رنگ آمیزی شده اند و یکی از خوب ترین جاها برای عکاسی است.
تصویر و عکس شماره ۶ ⇩تصویر و عکس رنگین ترین خیابان های روی زمین
las palmitas، مکزیک
لاس پالمیتاس یکی از کم درآمدترین نواحی در همسایگی مکزیک می باشد. دولت مکزیک به دنبال یک باز سازی شهری این ناحیه را با هنر خیابانی تبدیل به بهشت کرد و حدود ۲۰۰۰ ساختمان تبدیل به هنر طرح و نقاشی پویانمایی ای شده اند.
تصویر و عکس شماره ۷ ⇩تصویر و عکس رنگین ترین خیابان های روی زمین
خیابان Paseo Gervasoni در ولپریسو، شیلی
در این شهر بندری رنگ همه چیز است. به خصوص در خیابان پیاده روی Paseo Gervasoni. شیب این خیابان آن را بسیار گیرا و زیبا کرده است اما علت عمده برای بازدید از آن هنر است که می شود در دیوارهای رنگ آمیزی شده آپارتمانهای آن دید.
تصویر و عکس شماره ۸ ⇩تصویر و عکس رنگین ترین خیابان های روی زمین
میدان بازار در ورشو
میدان بازار ورشو پر از آپارتمانهای خوشگلی است که به قرن سیزدهم باز می گردد. بیشتر این ساختمان ها در نبرد دنیا دوم خرابی شدند ولی مجدداً نو سازی شده اند.
تصویر و عکس شماره ۹ ⇩تصویر و عکس رنگین ترین خیابان های روی زمین
خیابان Fondamenta Pontinello در جزیره بورانو، ایتالیا
جزیره رنگ به رنگ بورانو شهر ماهیگیران و هنرمندان با منزلهای رنگین کمانی در جوار کانال آب سبز زمردین است. طبق نقل کرده کهنه های شهر ماهیگیران شهر منزلهای خود رنگی کرده اند تا بتوانند از فاصله دور آبگیر آن را بشناسند.
تصویر و عکس شماره ۱۰ ⇩تصویر و عکس رنگین ترین خیابان های روی زمین
خیابان Rue Crémieux در پاریس
این خیابان با منزلهای رنگین مسکونی گوشه ای از بهشت است.
تصویر و عکس شماره ۱۱ ⇩تصویر و عکس رنگین ترین خیابان های روی زمین
ناحیه Bo Kaap در کیپ تاون
این ناحیه در همسایگی کیپ تاون پس از آپارتاید رنگ ساختمان ها را عوض کرد و اکنون یکی از جاذبه های گردشگری در این شهر به حساب مییاید.
تصویر و عکس شماره ۱۲ ⇩تصویر و عکس رنگین ترین خیابان های روی زمین

***********************************

تهیه شده توسط : ساغر د.

جهانگردی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ساغر می بر کفم نه تا ز بر
««« »»»
برکشم اين دلق ازرق فام را

رنگین ترین خیابان های روی زمین (۱۲ عکس)

TT / 187 — TP / 28%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات