مسافرت به قشنگ ترین قصرهای قاره اروپا (۱۰ عکس)


سفر به زیباترین قصرهای اروپا

قاره اروپا از نگاه میراث فرهنگی به مخصوص سازنده ای بسیار غنی است. در قاره سبز شمار بیشماری کاخ، قصر یا کاخ قلعه حضور دارد که نماد چند قرن تاریخ بوده و مدام مملو از توریست هستند.
وب سایت جام جم آنلاین: قاره اروپا از نگاه میراث فرهنگی به مخصوص سازنده ای بسیار غنی است. در قاره سبز شمار بیشماری کاخ، قصر یا کاخ قلعه حضور دارد که نماد چند قرن تاریخ بوده و مدام مملو از توریست هستند. کاخ قلعه ها، قصرهایی با سازنده ای باروک یا دوره رنسانس در بالای تپه ها یا در حاشیه دریاچه ها بزرگ و کوچولو را متحیر می کنند.
برای این گزارش عکس و تصویری ۱۰ کاخ قلعه و قصر در نقاط گوناگون اروپا را برگزیده ایم. بدیهی است در اروپا قصرهایی شبیه به ورسای یا فونتن بلو در کشور فرانسه یا قصرهایی در ایتالیا و دیگر کشورهای این قاره حضور دارند که به مراتب زیباتر از کاخ قلعه ها و قصرهای این گزارش هستند اما رحلت کرده به اندازه کافی در مورد این کاخ ها گزارش داده ایم . به هرحال، کاربران محترم قادر هستند با کلیک کردن روی اخبار مرتبط ، گزارش هایی را در مورد دیگر کاخ های خوشگل اروپا از جمله ورسای بینند.

۱۰ کاخ قلعه و قصر خوشگل اروپا:

۱ – قصر نویشوانستین ، کشور آلمان. این قصر زیبا که از پر بازدیدکننده ترین کاخ های اروپا است لقب ( کاخ سلطان داستان پریان) را داشته و در روستای هوهنشوانگو در جنوب غربی ایالت باویر کشور آلمان قرار دارد. این قصر به روی صخره ای به ارتفاع ۲۰۰ در قرن نوزدهم تولدی ساخته شد و الهام بخش کمپانی دیسنی برای کاخ پویانمایی « خوشگل خفته » بود.
عکس شماره ۱ ⇩
عکس مسافرت به زیباترین قصرهای اروپا

۲ – قصر ویندسور ، انگلستان. قصر ویندسور واقع در منطقه برکشایر انگلستان در قرن یازدهم تولدی ساخته شد. ویندسور بزرگترین قصر جهان است که هنوز مسکونی بوده و اقامتگاه مجلسی ملکه الیزابت دوم و خانواده سلطنتی انگلیس است.

عکس شماره ۲ ⇩عکس مسافرت به زیباترین قصرهای اروپا

۳ – قصر پنا ، پرتغال. قصر پنا واقع در ارتفاعات شهر سینترا پرتغال جواهر سازنده ای سبک رومانتیک به حساب مییاید. این قصر به دستور شاهزاده فردیناند دو ساکس-کوبورگ-گوتا و بر اساس سلیقه وی ساخته شد.

عکس شماره ۳ ⇩عکس مسافرت به زیباترین قصرهای اروپا

۴ – قصر ادینبورگ ، اسکاتلند. کاخ قلعه ادینبورگ در قرن ۱۲ تولدی روی صخره ای آتشفشانی مشرف به شهر ادینبورگ مرکز اسکاتلند ساخته شد اما نقل میشود سنگ عمارت آن در قرن نهم تولدی نهاده شده بود. امروز، کاخ قلعه ادینبورگ به یک موزه تبدیل شده و مکان نگهداری جواهرات سلطنتی اسکاتلند است. اسکاتلند رحلت کرده یک پادشاهی مستقل بود.

عکس شماره ۴ ⇩عکس مسافرت به زیباترین قصرهای اروپا

۵ – قصر شونبرون ، اتریش. قصر شونبرون که دورانی کاخ امپراتوران سلسله هابسبورگ بود یکی از زیباترین اماکن اتریش به حساب آمده که گردشگرهای بیشماری را به خود جلب می کند. این قصر به خاطر تزیینات شگفت انگیز تالارها و اطاقهایش و نیز باغ های وسیعش جزو میراث بین المللی سازمان یونسکو به تصویب رسانده شده است.

عکس شماره ۵ ⇩عکس مسافرت به زیباترین قصرهای اروپا

۶ – قصر آشفورد ، ایرلند. قصر خوشگل آشفورد در اوایل قرن یازدهم تولدی در ساحل شمالی رودخانه لوی کوریب ایرلند احداث شد. این قصر تماشایی امروز به یک هتل ۵ ستاره مبدل شده است.

عکس شماره ۶ ⇩عکس مسافرت به زیباترین قصرهای اروپا

۷ – قصر هوهنورفن ، اتریش. این قصر بر فراز صخره ای به ارتفاع ۱۱۵ متر مشرف به دره سالزاخ اتریش به دستور کنراد نخست در قرن نهم تولدی ساخته شد. این قصر با ۹۰۰ سال قدمت تاریخ پر فراز و نشیبی را داشته است. قصر هوهنورفن وقتی کاخ سلطنتی بود ، سپس صومعه و پس از آن به پناهگاهی برای پروتستان ها تبدیل شد. این قصر مدتها به یک زندان مبدل شد و امروز مرکز پرورش ملی عقاب ها و پرنده های صیدی است.

عکس شماره ۷ ⇩عکس مسافرت به زیباترین قصرهای اروپا

۸ – قصر رانندگی کن ، رومانی. این کاخ قلعه تماشایی قرون وسطی که به « کاخ دراکولا » شهرت دارد در منطقه ترانسیلوانیا رومانی واقع شده است. در کتاب برام استوکر این کاخ اقامتگاه کنت دراکولا بود. امروز قصر رانندگی کن به یک موزه و نمایشگاه برای کلکسیون های هنری مبدل شده است.

عکس شماره ۸ ⇩عکس مسافرت به زیباترین قصرهای اروپا
۹- کاخ قلعه الکازار دِ سگوویا ، اسپانیا. کاخ قلعه الکازار دِ سگوویا درحاشیه شهر کهنه سگوویا در اوایل قرن سیزدهم تولدی احداث شد. در قرون وسطی کاخ قلعه اکازار اقامتگاه دوست داشتنی پادشاهان کاستیل بود.
عکس شماره ۹ ⇩عکس مسافرت به زیباترین قصرهای اروپا
۱۰- قصر میراماره ، ایتالیا. این قصر شکوهمند بر فراز تپه گرییانو در ساحل دریا دربین باغ بزرگی احداث شده است. در سازنده ای قصر میراماره طرح های گوتیک، قرون وسطایی و رنسانس به ترفندی تحسین برانگیز با هم تلفیق شده اند. آرشیدوک ماکسیملیان دو هابسبورگ از سال ۱۸۶۰ در این قصر شکوهمند اقامت کرده بود.
عکس شماره ۱۰ ⇩عکس مسافرت به زیباترین قصرهای اروپا

–نظر يادتان نرود–

نگارنده: ترگل چ.

جهانگردی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

شب صحبت غنيمت دان که بعد از روزگار ما
««« »»»
بسی گردش کند گردون بسی ليل و نهار آرد

مسافرت به قشنگ ترین قصرهای قاره اروپا (۱۰ عکس)

TT / 134 — TP / 17%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال