دُبی، لاکچری ترین شهر جهان (۱۹ عکس)


دُبی، لاکچری ترین شهر دنیا

شکوه در هرجایی معانی و مصداق های خاص خود را دارد، برای مثال در ایالات متحده بزرگی و ابعاد نماد شکوه و لوکس بودن است. در دبی اما این عبارتها هر چه بیشتر به معنی قرار می داری خود نزدیک می شوند.
وب سایت روزیاتو: شکوه در هرجایی معانی و مصداق های خاص خود را دارد، برای مثال در ایالات متحده بزرگی و ابعاد نماد شکوه و لوکس بودن است. در دبی اما این عبارتها هر چه بیشتر به معنی قرار می داری خود نزدیک می شوند.

از شمار ابرخودروهای لوکس گرفته، تا بلند ترین برج جهان و البته قیمتیترین هتل های جهان، همه و همه عکس و تصویری دور از ذهن و باور از نمادهای حیات لوکس و لاکچری در این شهر به اکران قرار میدهند.

در ادامه ۱۵ نمونه از نماد های “شهر طلا” مطالعه میشوند تا معلوم شود به چه دلیل به دبی فانتزیترین جا جهان می گویند.

۱- استون مارتین، فراری و لامبورگینی ماشین های پلیس امارات

عکس شماره ۱ ⇩
عکس دُبی، لاکچری ترین شهر جهان

ماموران پلیس دبی، پشت فرمان ابرخودروهایی همچون استون مارتین One-77 با قیمت تقریبی ۱٫۷۹ میلیون دلار، فراریFF به ارزش نیم میلیون دلار و لامبورگینی آونتادور به ارزش ۳۷۹ ملیون دلار می نشینند.

قیمت هر یک از این خودروها بیشتر از مبلغی است که یک خانواده آمریکایی برای اعزام کردن فرزندانشان به دانشگاه هزینه می کنند.

۲- “فانتزیترین هتل جهان” در دبی قرار دارد

عکس شماره ۲ ⇩عکس دُبی، لاکچری ترین شهر جهان

برج العرب تنها هتل ۷ ستاره جهان و فانتزیترین آنها به حساب مییاید.

اگه آگاهی بداریم این هتل ۲۰۲ سوئیت دوبلکس سوپر لاکچری دارد که در آنها امکاناتی همچون آی پدهای ساخته شده از طلای ۲۴ عیار، پیشخدمت خصوصی، باند هلیکوپتر، چهار استخر مدرن تعبیه شده و همچنین انتقال مسافر از فرودگاه به هتل با رولز رویس و هلی کوپتر صورت می گیرد، عنوان فانتزیترین هتل جهان چندان هم بی راه نیست.

هتلی که در طلا غوطه ور است

عکس شماره ۳ ⇩عکس دُبی، لاکچری ترین شهر جهان

در ساخت برج العرب نزدیک به ۶ هزار متر مربع طلای ۲۴ عیار بهره گرفته شده است.

به مهمانان این هتل آی پد، آی فون و بلک بری های ساخته شده از طلای ۲۴ داده می شود تا در دوره اقامت بصورت مجانی از آنها بهره گیرند. این تلفن ها همچنین در فروشگاه برج به قیمت ۱۰ هزار دلار (حدود ۴۰ میلیون تومان) قابل خریداری هستند.

۳- اقامتی یک شبه در یکی از سوئیت های این هتل از درآمد سالانه اغلب اشخاص بیشتر است

عکس شماره ۴ ⇩عکس دُبی، لاکچری ترین شهر جهان

یک شب اقامت در سوئیت های سلطنتی برج العرب و یا هتل آتلانتیس چیزی بین ۲۳ تا ۳۵ هزار دلار برایتان آب می خورد. کم هزینه ترین اتاق تک تخت خوابه در این هتل برای یک شب دست کم ۱۳۶۰ دلار ناقابل خرج روی دستتان قرار میدهد.

۴- صبحانه در این هتل به همراه پیشخدمت سفره، سر سفره آورده خواهد شد

عکس شماره ۵ ⇩عکس دُبی، لاکچری ترین شهر جهان

صبحانه هتل های دبی شهرتی جهانی دارد. به غیر از منوی متنوع و هیجان انگیز صبحانه، برخی از قیمتیترین مارک های نوشیدن های جهان در روزهای جمعه و شنبه به همراه صبحانه سر سفره آورده میشوند.

برغم اسلام به عنوان دین مجلسی امارات متحده عربی، ممنوعیتی برای سرو مایعات مست کننده برای مهمانهای این هتل وجود ندارد. به همراه انواع این نوع آشامیدنیها، خرچنگ و خاوریار نیز در دسترس است. قیمت این ناشتاییها البته برای هر نفر ۶۸۰ دلار تلقی میشود.

۵- دبی، بلندترین آسمان خراش جهان را در خود گنجانده است؛ برجی که به تنهایی چهار رکورد جهانی در زمینه ساخت و ساز را انتقال داده است

عکس شماره ۶ ⇩عکس دُبی، لاکچری ترین شهر جهان

برج خلیفه با ارتفاع ۸۲۸ متر، بلندترین آپارتمان جهان به حساب مییاید. (ارتفاع برج امپایر استیت در ایالات متحده از نصف این عدد هم کمتر است). عرشه مشاهده این برج ۱۶۰ طبقه ای در ارتفاع ۵۰۰ متری از سطح زمین قرار گرفته که در نوع خود بلند ترین عرشه مشاهده در جهان به حساب مییاید.

عکس شماره ۷ ⇩عکس دُبی، لاکچری ترین شهر جهان

به غیر از بلندترین برج و عرشه مشاهده جهان، برج خلیفه دو رکورد دیگر گینس را نیز بنام خود به تصویب رسانده است. مرتفع ترین غذاخوری جهان و بلندترین آپارتمان ساخته شده توسط انسان.

۶- دبی همچنین بزرگترین فرودگاه جهان را در دست ساخت دارد

عکس شماره ۸ ⇩عکس دُبی، لاکچری ترین شهر جهان

برنامه فرودگاه تازه ال مکتوم دبی به ارزش ۳۲ میلیارد دلار، بزرگترین فرودگاه جهان خواهد بود. این فرودگاه که در زمینی به مساحت ۸۶٫۴ کیلومتر مربع ساخته خواهد شد قرار است بین ۶ تا ۸ سال آینده آماده بشود و سالانه ۱۲۰ میلیون مسافر را از سر تا سر جهان انتقال دهد.

۷- ساخت جزیره های مصنوعی در سواحل دبی

عکس شماره ۹ ⇩عکس دُبی، لاکچری ترین شهر جهان

دبی تنها نقطه ای در جهان است که طرح ساخت جزیره های مصنوعی در وسط دریا را اجرایی کرده. برای مثال در ساخت جزایر نخل (سمت چپ تصویر بالا) دو و نیم برابر حجم برج امپریال استیت ایالات متحده خاک در درون اقیانوس ریخته شده تا این برنامه به انتها برسد.

این جزایر که از آنها به عنوان “هشتمین مورد باورنکردنی جهان” یاد می شود با بودجه ای معادل ۱۲٫۳ میلیارد دلار به وجود آمده اند. از این جزایر مصنوعی به عنوان بزرگترین جزایر ساخت بشر یاد می کنند.

در جزیره دوم (سمت راست تصویر بالا) که دیزاین آن بر اساس نقشه کره زمین بوجود آمده، به اشخاص فوق متمول این امکان را می دهند تا کشور خود را داشته باشند.

۸- بزرگترین مراکز تهیه کرد جهان در دبی قرار دارند

عکس شماره ۱۰ ⇩عکس دُبی، لاکچری ترین شهر جهان

دبی مال (Dubai Mall) با مساحتی حدود ۵٫۹ میلیون مرگ مربع بزرگترین مرکز تهیه کرد جهان به حساب مییاید. بیش از ۱۲۰۰ مغازه، ۲۲ تالار سینما با ظرفیت ۲۸۰۰ صندلی، آکواریومی بسیار بزرگ با برخی گونه های کم کشف کن آب آسیب و پیست اسکی هم اندازه با پیست بازی های المپیک تنها برخی از خصوصیتهای دبی مال تلقی میشوند.

این مرکز تهیه کرد که یکی از اصلی ترین جاذبه های گردشگری دبی است، تنها در سال ۲۰۱۴ به رکورد ۸۰ میلیون بازدید کننده رسید.

۹- اما دبی مراکز تهیه کرد بزرگتری را در دست ساخت دارد

عکس شماره ۱۱ ⇩عکس دُبی، لاکچری ترین شهر جهان

زمانی بزرگترین مرکز تهیه کرد جهان را ساخته اید، به چه دلیل دومی را بنا نکنید؟

دبی سال گذشته اعلام کرد قصد دارد مرکز تهیه کرد (بخوانید شهر) بزرگی موسوم به مرکز تهیه کرد جهان یا “Mall of The World” را در زمینی به مساحت ۸ میلیون مرگ مربع بسازد. این برنامه شامل ۱۰۰ هتل، پارک های چندین منظوره و مراکز معالجه ای گردشگری خواهد بود.

۱۰- دبی با احداث سرزمین عجایب زمستانی در دل کویر، یک پیست اسکی مسقف با تمام خصوصیتهای یک پیست نرمال ساخته است

عکس شماره ۱۲ ⇩عکس دُبی، لاکچری ترین شهر جهان

دبی بار دیگر با احداث پیست اسکی در وسط کویر، دست نیافتنی را ممکن کرده است.

این پیست اسکی بزرگ که پنج وارد شدنی دارد از تمامی خصوصیتهای یک پیست اسکی استاندارد برخوردار است. اما مسلما دبی به ساخت این پیست اکتفا نکرده و سرزمین عجایب زمستانی را به همراه پنگوئن های زنده، سورتمه های تفریحی و مجسمه های یخی برپا نموده.

۱۱- نقشهای دیوانه وار توسعه در زیر دریا در دستور کار قرار دارد

عکس شماره ۱۳ ⇩عکس دُبی، لاکچری ترین شهر جهان

دبی تا پیش از این هم در ساخت اطاقهای اقامتی در زیر آب پیشتاز بوده، اما بنظر می رسد این شهر قصد دارد هتلی کامل در زیر دریا بسازد. این برنامه که “هتل دیسکی” نام گرفته توسط شرکت “تکنولوژی اقیانوس” دیزاین شده و از دو صفحه مدور یکی در سطح آب و دیگری در زیر آب تشکیل می شود.

بخش زیر آب این هتل شامل ۲۱ اطاق می گردد و امکاناتی مخصوص همچون سکوی شیرجه و بار نوشیدنی خواهد داشت.

عکس شماره ۱۴ ⇩عکس دُبی، لاکچری ترین شهر جهان

دبی همچنین قرار است یک زمین تنیس بزرگ در زیر آب بسازد.

۱۲- مسابقات جهانی اسب دوانی با جایزه هایی میلیون دلاری

عکس شماره ۱۵ ⇩عکس دُبی، لاکچری ترین شهر جهان

از آنجایی که دبی مدام به دنبال خوب ترین هاست، مسابقات اسب دوانی این کشور با جوایزی چندین ده میلیون دلاری، از شهرتی جهانی برخوردار هستند.

جایزه بزرگ این مسابقات که به “جام جهانی دبی” شهرت دارد ۱۰ میلیون دلار است. ارزش جوایز کل این مسابقه ها که ۹ روز به طول خواهد انجامید، ۳۰ هزار دلار است.

۱۳- آب گرم های معالجه ای به همراه خدمات طلای ۲۴ عیار و دیگر فلزات قیمتی

عکس شماره ۱۶ ⇩عکس دُبی، لاکچری ترین شهر جهان

اگه به شادابی پوست و جوانی آن اهمیت می دهید، آب گرم مجتمع جمیره زبیل با تزریق پلاتین (طلای سفید) به درون حوضچه ها شما را به هدفتان منتقل خواهد کرد. هزینه هر بار بهره گیری از خدمات این مرکز ۵۴۰ دلار است.

عکس شماره ۱۷ ⇩عکس دُبی، لاکچری ترین شهر جهان

اگه هم طلای زرد فلز محبوب شما است قادر هستید با صرف هزینه ۲۶۶ دلار به حمام طلای مراکشی در هتل رافلز دبی بروید و از ماسکی مخصوص (ساخته شده از خاک رس و گرد طلا) برای جوان شدن پوستتان بهره مند شوید.

۱۴- کاپ کیک های ۱۰۰۰ دلاری

عکس شماره ۱۸ ⇩عکس دُبی، لاکچری ترین شهر جهان

کاپ کیک های گلدن فونیکس یکی از قیمتیترین شیرینی های جهان است که قیمت هر قول آن به ۱۰۰۰ دلار می رسد. هر کیک از شکلات ایتالیایی، دانه های وانیل اوگاندایی و توت فرنگی های خوابانده شده در طلای ۲۳ عیار غذا آماده میشود.

۱۵- بستنی های اسکوپی ۸۱۷ دلاری

عکس شماره ۱۹ ⇩عکس دُبی، لاکچری ترین شهر جهان

کافه اسکوپی در دبی، نوعی بستنی به مشتریان خود پیشنهاد میکند که از قارچ ایتالیایی، زعفران ایرانی و طلای ۲۳ عیار غذا آماده میشود، هر اسکوپ از این بستنی ۸۱۷ دلار قیمت دارد.

**لطفا نظر دهيد**

نگارش: ساغر د.

جهانگردی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

به ملازمان سلطان که رساند اين دعا را
««« »»»
که به شکر پادشاهی ز نظر مران گدا را

دُبی، لاکچری ترین شهر جهان (۱۹ عکس)

TT / 262 — TP / 17%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات