برترین جاذبه های جهانگردی قاره آسیا در سال ۲۰۱۶ (۲۱ عکس)


بهترین جاذبه های گردشگری آسیا در سال ۲۰۱۶

بیش از دو دهه از تأسیس کانون World Travel Awards می‌گذرد؛ موسسه‌ای که ایجاد شد تا بخش‌های مختلف صنعت جهانگردی را به جهانیان شناساند و اینک جایزه WTA به اندازه‌ای اهمیت یافته که نشان از کیفیت بالای فرد یا جاای است که آن را دریافت می‌کند. با رأی گیری کانون WTA، منطقه اینترامورس کشور فیلیپین جایزه خوب ترین جاذبه های جهانگردی آسیا در سال ۲۰۱۶ را از آن خود کرد.
وب‌سایت گجت نیوز – مصطفی معصوم پور: بیش از دو دهه از تأسیس کانون World Travel Awards می‌گذرد؛ موسسه‌ای که ایجاد شد تا بخش‌های مختلف صنعت جهانگردی را به جهانیان شناساند و اینک جایزه WTA به اندازه‌ای اهمیت یافته که نشان از کیفیت بالای فرد یا جاای است که آن را دریافت می‌کند.
عکس شماره ۱ ⇩
عکس خوب ترین جاذبه های جهانگردی آسیا در سال 2016
این کانون هر ساله به خوب ترین بخش‌های جهانگردی مانند خوب ترین جاذبه جهانگردی، خوب ترین شهر ساحلی، خوب ترین خطوط هواپیمایی و خوب ترین هتل جوایزی را به تفکیک قاره اهداء می‌کند. اکنون قصد داریم تا شما را با خوب ترین جاذبه های جهانگردی آسیا در سال ۲۰۱۶ آشنا سازیم. گفتنی است که با رأی گیری کانون WTA، منطقه اینترامورس کشور فیلیپین جایزه خوب ترین جاذبه های جهانگردی آسیا در سال ۲۰۱۶ را از آن خود کرد.
۱. معابد انگکور، کامبوج (Angkor Wat)

اولین گزینه از خوب ترین جاذبه های جهانگردی آسیا در سال ۲۰۱۶ معابد انگکور است که نه تنها در کامبوج بلکه در کل جهان به عنوان یکی از باشکوه‌ترین معابد و مجموعه‌های مذهبی شناخته می‌شود. این معابد در قرن ۱۲ تولدی به عنوان معبد هندو در امپراتوری خمر ساخته و به خدای ویشنو اهداء شد. دو قرن بعد با ورود آیین بودا به کشور کامبوج، این معبد به یک معبد بودایی تبدیل شد و مجسمه‌های بودایی زیادی به آن اضافه شد. این معابد در حدود ۱۶۲ هکتار وسعت دارند که با ۴ برج و دیوارهای همیشه در پیرامون آن احاطه شده است.

عکس شماره ۲ ⇩عکس خوب ترین جاذبه های جهانگردی آسیا در سال 2016
همچنین یک برج مرکزی با ارتفاع ۶۵ متر نیز در این سازه وجود دارد. دیوارهای کشیده شده در پیرامون این معبد نمادی از کوه مرو (Mount Meru) است. در افسانه‌های هندو و بودایی، کوه مرو جاییست بر فراز هیمالیا که منزل خدایان محسوب می‌شود. معابد انگکور از خوب ترین نوع سازنده ای سبک خمر بهره می‌برد و امروزه به نماد کشور کامبوج مبدل شده است تا مکانی که عکس و تصویر آن بر روی درفش این کشور نیز نگاه کرده می‌شود. معابد انگکور در کلمه به معنی شهر معابد است و در چند سال گذشته نام آن در فهرست خوب ترین جاذبه های جهانگردی آسیایی به چشم می‌خورد.
عکس شماره ۳ ⇩عکس خوب ترین جاذبه های جهانگردی آسیا در سال 2016
۲. معبد بوروبودور، اندونزی (Borobudur Temple)

معبد بوروبودور بزرگ‌ترین سازه بودایی جهان و یکی از عجیب‌ترین عمارت ها دربین نقاط جهانگردی است. این مکان در قرن ۸ تولدی در شهر جاوا ساخته شده و در لیست خوب ترین جاذبه های جهانگردی آسیا در سال ۲۰۱۶ نیز قرار گرفته است. سازنده ای ویژه، جزئیات ساختاری و شکوه معبد بوروبودور آن را به یک جاذبه محبوب دربین گردشگران مبدل کرده است.

عکس شماره ۴ ⇩عکس خوب ترین جاذبه های جهانگردی آسیا در سال 2016
در پس زمینه این معبد کوه‌های آتش فشانی نگاه کرده می‌شوند که خوشگلی منظره را دو چندان کرده است. معبد بوروبودور از سه بخش تشکیل شده که پایه‌ای هرمی با پنج تراس هم مرکز دارد، سه صفحه دایره‌ای در قسمت بدنه به چشم می‌خورد و گنبد عظیمی هم در قسمت بالایی قرار دارد. دیوارها و نرده‌ها با نقش‌های برجسته آراسته شده‌اند و در پیرامون صفحه‌های دایره‌ای نیز ۷۲ گنبد نگاه کرده می‌شود که یک مجسمه بودایی در بالای هر کدام قرار دارد.
معبد بوروبودور یکی از آثار به تصویب رسانده شده در میراث بین المللی یونسکو محسوب می‌شود و ۲ هزار و ۵۰۰ متر مربع وسعت دارد.
عکس شماره ۵ ⇩عکس خوب ترین جاذبه های جهانگردی آسیا در سال 2016
۳. دیوار کشور چین (Great Wall of China)

معروف‌ترین گزینه فهرست خوب ترین جاذبه های جهانگردی آسیا در سال ۲۰۱۶ در کشور چین قرار دارد. دیوار بزرگ کشور چین یکی از عجایب هفتگانه تازه جهان و جزو پر بازدیدترین نقاط جهانگردی آسیاست. این دیوار با طول ۷ هزار کیلومتر طولانی‌ترین دیوار جهان است و از ۹ استان، منطقه وسیع خود مختار و شهر عبور می‌کند. دیوار کشور چین در قرن دوم پیش از میلاد مسیح ساخته شده و در قرن ۱۴ تولدی در زمان امپراتوری مینگ نو سازی شد.

عکس شماره ۶ ⇩عکس خوب ترین جاذبه های جهانگردی آسیا در سال 2016
این دیوار در طی سلسله‌ها و امپراتوری‌های مختلف نکته نو سازی و مرمت قرار گرفت و به این ترتیب می‌توان گفت که ساخت آن بیش از دو هزار زمان برده است. خصوصیت بینظیر دیوار کشور چین علاوه بر طول زیاد، فراز و نشیب انبوه آن است به اندازه‌ای که پیاده روی بر روی این دیوار به یک کوهنوردی شبیه است.
عکس شماره ۷ ⇩عکس خوب ترین جاذبه های جهانگردی آسیا در سال 2016
۴. خلیج هالونگ، کشور ویتنام (Ha Long Bay)

خلیج هالونگ با منظره‌ای از ستون‌های صخره‌ای بلند و جنگل سرسبز و مملو از درختان بر بالای آن، جزیره‌های کوچولو و آب زلال و نورانی چشم‌ها را به خود خیره می‌کند. نام هالونگ در کلمه به معنای اژدهای فرود آمده بر روی دریاست که می‌توان گفت این نام به خوبی برای آن برگزیده شده است.

عکس شماره ۸ ⇩عکس خوب ترین جاذبه های جهانگردی آسیا در سال 2016
خلیج هالونگ به علت داشتن مناظر نرمال فوق‌العاده زیبا به عنوان یکی از عجایب هفتگانه نرمال جهان شناخته می‌شود و در لیست خوب ترین جاذبه های جهانگردی آسیا در سال ۲۰۱۶ نیز نام آن به چشم می‌خورد. این مکان در فهرست یونسکو نیز به تصویب رسانده شده و به گزارش سرزه به نقل از دانشمندان، انسان‌های اولیه در هزاران سال پیش در آن حیات می‌کرده‌اند.
عکس شماره ۹ ⇩عکس خوب ترین جاذبه های جهانگردی آسیا در سال 2016
۵. اینترامورس، کشور فیلیپین (Intramuros)

و اما رسیدیم به خوب ترین جاذبه جهانگردی آسیا در سال ۲۰۱۶. اینترامورس منطقه‌ای کهنه و تاریخی در شهر مانیلای کشور فیلیپین است و به شهر دیواری شهرت دارد. در زمان استعمار اسپانیا، این منطقه خود به عنوان شهر مانیلا شناخته می‌شد و در همان زمان مقر فرماندهی امپراتوری اسپانیا بود.

عکس شماره ۱۰ ⇩عکس خوب ترین جاذبه های جهانگردی آسیا در سال 2016
دیوارهای پاسداری ای اینترامورس در اواخر قرن شانزدهم تولدی برای دفاع از شهر درمقابل حمله‌ها ساخته شد. وسعت این منطقه ۶۷۰ متر مربع بوده و در امتداد سواحل خلیج مانیل و قسمت جنوبی رود پاسیج قرار گرفته است. قلعه سانتیاگو، بخش حفاظتی شهر دیواری است که در دهانه رودخانه جای دارد. در قرن ۲۰ تولدی، عملیات نو سازی و ساخت‌وساز بر روی ایننترامورس انجام شد که ایجاب کرد تا دیوارها و قلعه از دیدرس خلیج مانیلا پنهان بماند.
عکس شماره ۱۱ ⇩عکس خوب ترین جاذبه های جهانگردی آسیا در سال 2016
۶. تاج مکان، هند (Taj Mahal)
یکی دیگر از معروف‌ترین نقاط جهانگردی آسیا تاج مکان است که با سازنده ای ایرانی اسلامی خود مدام نکته توجه گردشگران بسیاری قرار می‌گیرد. تاج مکان در واقع مسجد و مقبره‌ای است که شاه جهان، امپراتور هند بعد از فوت همسر دوست داشتنیش، ممتاز مکان و برای زنده نگه داشتن یاد او آن را ساخت. شاه جهان در قرن ۱۷ دستور ساخت این مکان را صادر کرد و در سال ۱۶۳۲ تولدی عملیات ساخت و ساز آغاز شد و بعد از یازده سال به انتها رسید.
عکس شماره ۱۲ ⇩عکس خوب ترین جاذبه های جهانگردی آسیا در سال 2016
ساخت این کلکسیون شکوهمند در قرن ۱۷ نزدیک به ۳۲ میلیون روپیه خرج روی دست هندی‌ها قرار داد که ارزش آن در حال حاضر معادل ۸۲۷ میلیون دلار خواهد بود. سالانه ۳ میلیون گردشگر از تاج مکان نگاه کردن می‌کنند و گفتنی است که نام این مکان در فهرست میراث بین المللی یونسکو و عجایب هفتگانه تازه جهان قرار گرفته است.
عکس شماره ۱۳ ⇩عکس خوب ترین جاذبه های جهانگردی آسیا در سال 2016
۷. لشگر سفالین، کشور چین (Terracotta Warriors)

یکی از قابل توجه ترین حفریات باستان شناسان در قرن بیستم، کشف لشگر سفالین کشور چین بود. لشگر سفالین مجموعه‌ای است از سربازان و اسب‌های سفالی که نمایان کننده اولین ارتش امپراتوری کشور چین یعنی امپراتوری کشور چین شی هوانگ بوده و نوعی هنر آئینی است که در آن مجموعه‌ای از اشیا همراه با متوفی دفن می‌شوند. لشگر سفالین در سال ۲۰۹ پیش از میلاد همراه با اولین امپراتور کشور چین به خاک سپرده شدند تا در حیات بعد از فوت از امپراتور محافظت کنند. این کلکسیون از هشت هزار جنگ جو پیاده نظام، ۱۳۰ ارابه، ۵۲۰ اسب و ۱۵۰ اسب سواره نظام از جنس سفال در ابعاد مختلف تشکیل شده است.

عکس شماره ۱۴ ⇩عکس خوب ترین جاذبه های جهانگردی آسیا در سال 2016
لشگر سفالین در سال ۱۹۷۴ تولدی به صورت اتفاقی توسط شماری از دهقانان در نزدیکی مقبره سلطنتی یافته شد. این دهقانان بومی سرگرم حفر زمین برای چاه آب بودند که به ظروف عتیقه‌ی سفالی برخوردند و بعد از آن باستان شناسان برای وارسی این اشیاء به منطقه ژیان آمدند و بعد از حفریات بیشتر به مجموعه‌ای حیرت انگیز از سربازان سفالی برخوردند. لشگر سفالین کشور چین در یک و نیم کیلومتری شرق مقبره امپراتور کشور چین شی هوانگ قرار دارد.
عکس شماره ۱۵ ⇩عکس خوب ترین جاذبه های جهانگردی آسیا در سال 2016
۸. شهر ممنوعه، کشور چین (The Forbidden City)

شهر ممنوعه در مرکز شهر پکن واقع شده و با نام قصر موزه و گاگونگ نیز شناخته می‌شود. ساخت این مکان ۱۴ سال طول کشید و به مدت ۵۰۰ سال قصر پادشاهی ۲۴ امپراتور مختلف در دو سلسه مینگ و چینگ بوده است. منجمان سنتی کشور چین اعتقاد داشتند که ستاره بنفش یا همان ستاره قطبی در مرکز بهشت قرار دارد و به همین علت قصر امپراتور را قصر بنفش می‌نامیدند.

عکس شماره ۱۶ ⇩عکس خوب ترین جاذبه های جهانگردی آسیا در سال 2016
برای ورود به قصر بنفش مجوز امپراتور ضروری بود و هر کسی حق ورود به این مکان را نداشت و به این علت این کلکسیون به عنوان شهر ممنوعه نام‌گذاری شد و امروزه با نام قصر موزه شناخته می‌شود. شهر ممنوعه ۷۴ هکتار وسعت دارد و از ۸ هزار و ۷۰۰ اطاق تشکیل شده که آن را به بزرگ‌ترین کلکسیون قصر در جهان تبدیل می‌کند.
عکس شماره ۱۷ ⇩عکس خوب ترین جاذبه های جهانگردی آسیا در سال 2016
شهر ممنوعه با یک خندق ۵۲ متری و دیوارهای ۱۰ متری احاطه شده و در هر ضلع شهر یک وارد شدنی قرار گرفته است. سالانه بیش از ۱۴ میلیون گردشگر از این مکان بازدید می‌کنند و به همین علت نام آن در فهرست خوب ترین جاذبه های جهانگردی آسیا در سال ۲۰۱۶ نگاه کرده می‌شود.
۹. قصر امپراتوری توکیو، کشور ژاپن (Tokyo Imperial Palace)

اقامتگاه سابق امپراتور کشور ژاپن مجموعه‌ای بزرگ و مانند پارک در شهر توکیو است. قصر امپراتوری توکیو بیش از ده قرن میزبان خانواده‌های امپراتوری کشور ژاپن بوده و داخل آن بخش‌های گوناگونی مانند قصر عمده، اقامتگاه اختصاصی خانواده امپراتور، چند موزه و دفاتر اداری و اجرایی نگاه کرده می‌شود.

عکس شماره ۱۸ ⇩عکس خوب ترین جاذبه های جهانگردی آسیا در سال 2016
این قصر در مکان قلعه کهنه ادو ساخته شده و ۳.۴۱ کیلومتر مربع وسعت دارد. همچنین یک باغ در بخش شرقی این کلکسیون وسیع وجود دارد که ورود به آن برای عموم آزاد است. از سوی برخی از ژاپنی‌ها ادعا می‌شود که ملک قصر امپراتوری توکیو از تمام املاک ایالت کالیفرنیا ارزش بیشتری دارد.
عکس شماره ۱۹ ⇩عکس خوب ترین جاذبه های جهانگردی آسیا در سال 2016
۱۰. قله ویکتوریا، هنگ کنگ (Victoria Peak)

ویکتوریا نام کوهستانی در غرب هنگ کنگ است که با نام کوه آستین (Austin Mount) نیز شناخته می‌شود. این قله با ارتفاع ۵۵۲ متر یکی از بلندترین قله‌های هنگ کنگ محسوب می‌شود و نکته باحال آن قرار گرفتن در مرکز شهر است و به همین علت به یکی از نقاط شلوغ و پر بازدید مبدل شده است.

عکس شماره ۲۰ ⇩عکس خوب ترین جاذبه های جهانگردی آسیا در سال 2016
دید کامل به مرکز شهر و بندرگاه ویکتوریا و همچنین جزیره لاما از بالای این قله همراه با تلسکوپی که در آنجا تعبیه شده آن را به یکی از خوب ترین جاذبه های جهانگردی آسیا در سال ۲۰۱۶ شناسانده است. سالانه ۷ میلیون گردشگر از سر تا سر جهان از قله ویکتوریا و برج و کلکسیون قله که در نزدیکی آن قرار دارد، نگاه کردن می‌کنند.
عکس شماره ۲۱ ⇩عکس خوب ترین جاذبه های جهانگردی آسیا در سال 2016

___________________________________

تهیه و تدوین: پری خ.

جهانگردی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

مدام خرقه حافظ به باده در گرو است
««« »»»
مگر ز خاک خرابات بود فطرت او

برترین جاذبه های جهانگردی قاره آسیا در سال ۲۰۱۶ (۲۱ عکس)

TT / 429 — TP / 23%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال