مسافرت به سواحل سنگی کشور نروژ (۹ عکس)


سفر به سواحل سنگی نروژ

سواحل صخره ای نروژ سه جاذبه سنگی زیبا و گیرا دارد که هزاران کوهنورد و صخره نورد و توریست ماجراجو را هر ساله به سوی خود به سوی خود میکشد.
خوب ترین ها: سواحل صخره ای نروژ سه جاذبه سنگی زیبا و گیرا دارد که هزاران کوهنورد و صخره نورد و توریست ماجراجو را هر ساله به سوی خود به سوی خود میکشد. به غیر از هیجان کوهنوردی، این جاها منظره ای دارند که لغات قادر به توصیف آن نیستند.
ترولتونگا (Trolltunga):

ترولتونگا یک قطعه سنگ است که به صورت افقی بالای کوه جلو رفته و منظره ای شگفت انگیز بوجود آورده است، صحیح مانند زبانی که از دهان بیرون آمده باشد. در زبان نروژی ترولتونگا به معنای «زبان ترول» است. این سنگ مانند یک قطره عمودی در ارتفاع ۳۵۰ متری آب های زیرش است. هم یک راه پله ای و هم یک گذرگاه در ۹۵۰ متر اولی که به این نقطه می رسد وجود دارد و پس از آن جا مسیرهای کوهنوردی معلوم شده اند که بازدیدکنندگان قادر هستند از آن عبور کنند. قبلا واگن های الکترونیکی موجود بود که بازدیدکنندگان قادر میبودند تا ارتفاع ۹۵۰ متری از آن بهره گیرند اما امروزه کاربردی نیستند.
تصویر و عکس شماره ۱ ⇩
تصویر و عکس مسافرت به سواحل سنگی نروژ
تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس مسافرت به سواحل سنگی نروژ
تصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس مسافرت به سواحل سنگی نروژ

Kjeragbolten:

Kjeragbolten یک تخته سنگ به عرض دو متر است که در شکاف کوه Kjerag قرار گرفته است. ایستادن در بالای آن احتیاج به شهامت و جرات زیادی دارد زیرا تا ۹۸۴ متر زیر این سنگ هیچ چیزی نیست تا این که به آب های خنک Lysefjorden می رسد. در واقع این نقطه یک مقصد دوست داشتنی برای بیس جامپرها و عکاسان است.

تصویر و عکس شماره ۴ ⇩تصویر و عکس مسافرت به سواحل سنگی نروژ
تصویر و عکس شماره ۵ ⇩تصویر و عکس مسافرت به سواحل سنگی نروژ
تصویر و عکس شماره ۶ ⇩تصویر و عکس مسافرت به سواحل سنگی نروژ
پریکستولن (Preikestolen):

پریکستولن یک صخره عظیم ۶۰۴ متر بالاتر از Lysefjorden است. بالای صخره حدود ۲۵ در ۲۵ متر مساحت دارد و تقریبا مسطح و یکی از جاذبه های نامدار گردشگری نروژ است. پیاده روی تا این پریکستولن از یک مسیر کاملا شیب دار و حدود ۲-۳ ساعت زمان میبرد.

مسافرت به هریک از این جاذبه های سنگی به تجربه کوهنوردی خوب و نبود به وحشت افت از ارتفاع احتیاج دارد. اگه این نکات را در خودتان می نگاه کنید، حتما بازدید از این نقاط را در برنامه های آینده تان گذارید.
تصویر و عکس شماره ۷ ⇩تصویر و عکس مسافرت به سواحل سنگی نروژ
تصویر و عکس شماره ۸ ⇩تصویر و عکس مسافرت به سواحل سنگی نروژ
تصویر و عکس شماره ۹ ⇩تصویر و عکس مسافرت به سواحل سنگی نروژ

*نظر يادتان نرود*

تهیه از: به‌آفرين ژ.

جهانگردی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ابر آذاری برآمد باد نوروزی وزيد
««« »»»
وجه می می‌خواهم و مطرب که می‌گويد رسيد

مسافرت به سواحل سنگی کشور نروژ (۹ عکس)

TT / 131 — TP / 34%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات