خوش گذرانی در زیبا ترین راه های جهان (۱۱ عکس)


خوش گذرانی در دیدنی ترین جاده های دنیا

مطمئناً یک جادهٔ خلوت و هموار جا عالی ای جهت صفا کردن کامل از دینامیک رانندگی یک ماشین است. شرکت سئات از گروه خودروسازی فولکس‌واگن ۱۰ نکته از چشم‌نوازترین جاده‌های دنیا را شناسانده است.
وب‌سایت پدال – امیر دهقان: مطمئناً یک جادهٔ خلوت و هموار جا عالی ای جهت صفا کردن کامل از دینامیک رانندگی یک ماشین است اما نگاه تان دربارهٔ دیدنی‌ترین و جذاب‌ترین جاده‌های دنیا چه است؟
شرکت سئات از گروه خودروسازی فولکس‌واگن تلاش کرده است با معرفی ۱۰ نکته از چشم‌نوازترین جاده‌های دنیا به این سوال پاسخ دهد؛ بنابراین در ادامه در این مسافرت با تعدادش معکوس ۱۰ نمونه از جذاب‌ترین جاده‌های دنیا را شناسانده و نهایتاً به شمارهٔ یک می‌رسیم.
تصویر و عکس شماره ۱ ⇩
تصویر و عکس خوش طی کنی در زیباترین جاده های دنیا

۱۰-جادهٔ ۶۶، ایالات‌متحده

شمارهٔ ۱۰ این لیست متعلق به جادهٔ سرشناس مسیر ۶۶ در ایالات‌متحده است که با نام «جادهٔ مادر» هم شناخته می‌شود. این جاده بیش از ۴ هزار کیلومتر طول داشته و با عبور از هفت ایالت، شیکاگو در ایلینوی را به سانتامونیکا در ایالت کالیفرنیا متصل می‌کند.

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس خوش طی کنی در زیباترین جاده های دنیا
۹-جادهٔ اقیانوس بزرگ، کشور استرالیا

جادهٔ اقیانوس بزرگ در کشور استرالیا با ۲۴۳ کیلومتر طول، بزرگراهی طولانی است که در امتداد ساحل ویکتوریا واقع بوده و جایگاه نهم لیست را به خود اختصاص داده است. این جاده دارای نشانه‌های شناخته‌شده‌ای شبیه به چشم‌انداز فوق‌العاده به سنگ‌آهک‌های نرمال، سنگ‌های ماسه‌ای قرار گرفته در بالای صخره‌های رو به اقیانوس اطلس، جنگل‌های فراوان و پارک‌های ملی است.

تصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس خوش طی کنی در زیباترین جاده های دنیا
۸-Ruta 40، آرژانتین

برای دیدن جادهٔ Ruta 40 که یکی از مرتفع‌ترین جاده‌های دنیا است باید به آرژانتین مسافرت کنیم. ارتفاع این جاده در برخی نقاط به ۵ هزار متر رسیده و طول بسیار زیادی معادل ۵۲۰۰ کیلومتر دارد. این جاده از جنوب به شمال آرژانتین به‌موازات کوه‌های آند کشیده شده و از ۲۱ پارک ملی و ۱۸ رودخانه عبور می‌کند.

تصویر و عکس شماره ۴ ⇩تصویر و عکس خوش طی کنی در زیباترین جاده های دنیا
۷-Atlanterhavsveien، نروژ
جایگاه هفتم به جادهٔ Atlanterhavsveien در نروژ اختصاص دارد. این جاده تنها ۸.۷۲ کیلومتر طول داشته و چند جزیره را به هم پیوند میزند درحالی‌که تنها چند متر بالاتر از اقیانوس اطلس قرار گرفته است.
تصویر و عکس شماره ۵ ⇩تصویر و عکس خوش طی کنی در زیباترین جاده های دنیا
۶-Desfiladero de la Hermida، اسپانیا

این جاده که در اسپانیا قرار دارد، ۲۱ کیلومتر طول داشته و با نمایی فوق‌العاده از صخره‌ها که برخی از آن‌ها تا ۶۰۰ متر ارتفاع دارند، انسان را کاملاً مجذوب خود می‌کند.

تصویر و عکس شماره ۶ ⇩تصویر و عکس خوش طی کنی در زیباترین جاده های دنیا
۵-جادهٔ عاشقانه، کشور آلمان

جادهٔ میانی در لیست این شرکت اسپانیایی، در کشور آلمان واقع بوده و جادهٔ عاشقانه نام دارد. این جاده از بیش از ۶۰ شهر و شهرستان گذشته و بیش از ۴۰۰ کیلومتر طول دارد. جادهٔ عاشقانه در کوه‌های آلپ باواریا انتها میابد.

تصویر و عکس شماره ۷ ⇩تصویر و عکس خوش طی کنی در زیباترین جاده های دنیا
۴-جادهٔ ناپلئون، کشور فرانسه

برای جایگاه چهارم، سئات ما را به جادهٔ ناپلئون در کشور فرانسه می‌برد. یک جادهٔ ۳۲۵ کیلومتری که از نواحی Provenence-Alps-Cote d’Azur و Rhone-Alpes عبور کرده و از شماری از شهرهای زیبا می‌گذرد.

تصویر و عکس شماره ۸ ⇩تصویر و عکس خوش طی کنی در زیباترین جاده های دنیا
۳-Furka Pass، سوئیس

سئات مدال برنزی رنگ زیباترین جاده‌های دنیا را به جادهٔ Furka Pass در سوئیس داده است که با اکران در فیلم جیمز باند Goldfinger در سال ۱۹۶۴ به‌خوبی شناخته شد. این جاده از یکی از بالاترین کوه‌های اروپا عبور کرده و صحیح در وسط کوه‌های آلپ در سوئیس قرار می دارد. این جاده مناظری تماشایی دارد.

تصویر و عکس شماره ۹ ⇩تصویر و عکس خوش طی کنی در زیباترین جاده های دنیا
۲-Stelvio Pass، ایتالیا

این جاده در ارتفاع ۲۷۵۷ متری قرار می دارد و دارای ۴۸ گردنه و مناظری چشمگیر است. این جاده به دلیل قرار گرفتن در بالاترین ارتفاع کوه‌های آلپ شرقی نامدار است. Stelvio Pass با ۲۴ کیلومتر طول و شیب متوسط ۷.۶ درصد یکی از سخت‌ترین مراحل مسابقات دوچرخه‌سواری Giro d’Italia ایتالیا محسوب می‌شود. نقل کرده می‌شود که SUV آیندهٔ آلفارومئو نام خود را از این جاده گرفته است.

تصویر و عکس شماره ۱۰ ⇩تصویر و عکس خوش طی کنی در زیباترین جاده های دنیا
۱-Transfagarasan، رومانی

این جاده برای ماشین دوستان آشنا است چراکه قبلاً قسمتی از برنامهٔ تاپ گیر در آن ضبط شده است. وقتی که جیمز می و ریچارد هموند هنوز در بی‌بی‌سی بودند به این جادهٔ سرشناس رومانی آمدند و حالا همین جاده جایگاه اول لیست سئات را به خود اختصاص داده است. جادهٔ گیراای که از کوه‌های کارپات عبور می‌کند.

تصویر و عکس شماره ۱۱ ⇩تصویر و عکس خوش طی کنی در زیباترین جاده های دنیا

– ضمن تشکر از حسن انتخاب شما، لطفا با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما کمک کنيد –

نگارش : آذرمهر ف.

جهانگردی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

زلفش کشيد باد صبا چرخ سفله بين
««« »»»
کان جا مجال بادوزانم نمی‌دهد

خوش گذرانی در زیبا ترین راه های جهان (۱۱ عکس)

TT / 212 — TP / 31%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال