۱۰ شهر گیرا دنیا در سال ۲۰۱۷ (۱۰ عکس)


۱۰ شهر جذاب جهان در سال ۲۰۱۷

«لونلی پلانت» که سالانه میلیون‌ها جلد کتاب راهنمای سفر و گردشگری در سطح جهان منتشر و به به فروش رسان می‌رساند و در ۴۰ سال گذشته یکی از معتبرترین منابع راهنما برای توریست‌ها بوده، در تازه ترین کتاب خود اقدام به شناسایی ۱۰ شهر کرده که باید در سال ۲۰۱۷ میلادی دید.
خبرگزاری ایسنا: «لونلی پلانت»، بزرگترین انتشارات کتاب راهنمای گردشگری جهان فهرستی از ۱۰ شهر گیرا که در سال ۲۰۱۷ باید دید را انتشار داد.
«لونلی پلانت» که سالانه میلیون‌ها جلد کتاب راهنمای سفر و گردشگری در سطح جهان منتشر و به به فروش رسان می‌رساند و در ۴۰ سال گذشته یکی از معتبرترین منابع راهنما برای توریست‌ها بوده، در تازه ترین کتاب خود اقدام به شناسایی ۱۰ شهر کرده که باید در سال ۲۰۱۷ میلادی دید.

۱. بوردو (کشور فرانسه)

شهر بوردوی کشور فرانسه که وقتی به آن “زیبای خفته” نقل کرده می‌شد، حالا دیگر کاملا بیدار است و آماده میزبانی از گردشگران بین‌المللی با جاذبه‌های گیرا و مناظر نرمال خود است.

این شهر قرار است از اواسط سال آینده به شبکه راه آهن سریع‌السیر اروپا متصل شود و همین بحث فاصله وقتی این شهر را از پاریس به دو ساعت کاهش می‌دهد.

بوردو یکی از قطب‌های تکنولوژی توسعه یافته، شهر تبادلات بین‌المللی و به عنوان یک مرکز بزرگ روشنفکری و هنری نیز مطرح است و نقاشان و نویسندگان معروفی در این شهر حیات می‌کرده‌ند. سازنده ای این شهر نیز از جمله میراث برجسته و قابل توجه آن است.
تصویر و عکس شماره ۱ ⇩
تصویر و عکس 10 شهر گیرا جهان در سال 2017

۲. کیپ‌تاون (آفریقای جنوبی)

کیپ تاون در آفریقای جنوبی که از آن به عنوان شهری آفریقایی با چشم‌اندازی بین‌المللی یاد می‌شود، تلاش‌های زیادی کرده تا علاوه‌بر خوشگلی نرمال از لحاظ فرهنگی و سنن گوناگون نیز برای مسافران خارجی جذابیت داشته باشد.

این شهر محبوب‌ترین مقصد جهانگردان در قاره آفریقا است و بعد از ژوهانسبورگ، پرجمعیت‌ترین شهر قاره مشکی محسوب می‌شود. همچنین قرار است موزه هنرهای مدرن آفریقا نیز از سپتامبر امسال به عنوان بزرگترین موزه هنر های معاصر در کل آفریقا شروع به فعالیت کند.

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس 10 شهر گیرا جهان در سال 2017
۳. لس‌آنجلس (آمریکا)

لس‌آنجلس که پیش از این بیشتر به عنوان شهر سلبریتی‌ها شناخته می‌شد، حالا به یک مقصد گردشگری فرهنگی اصلی مبدل شده و از پیش نیز خیلی در دسترس‌تر است. هم‌اکنون ۵۰ هتل نیز در این شهر گردشگری در حال ساخت است.

از ابتدای سال ۲۰۱۶ میلادی نیز تا به حال بالغ بر ۵.۶ میلیون گردشگر خارجیِ از لس‌آنجلس نگاه کردن کرده‌اند تا این شهر بعد از نیویورک پربازدیدترین شهر در آمریکای شمالی باشد. گردشگری لس‌آنجلس میزبان طیف متنوعی از گردشگران است و به ترتیب لندن‌، ونکوور، شانگهای‌، توکیو و پاریس پنج منبع عمده تغذیه گردشگران خارجی آن محسوب می‌شوند.

تصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس 10 شهر گیرا جهان در سال 2017
۴. مریدا (مکزیک)

شهر مریدا که پایتخت ناحیه یوکاتان مکزیک محسوب می‌شود، دارای میراث بینظیر از دوره مایاها و زمان استعمار است. این شهر امسال به عنوان پایتخت فرهنگی قاره آمریکا برگزیده شده و بنابراین بازدیدکنندگان می‌توانند در انتظار مجموعه‌ای از رویدادهای گیرا فرهنگی در این شهر باشند. حین اینکه “مردیدا” از جمله امن‌ترین شهرهای مکزیک است.

تصویر و عکس شماره ۴ ⇩تصویر و عکس 10 شهر گیرا جهان در سال 2017
۵. اوهرید (مقدونیه)

پنجمین شهری که انتشارات «لونلی پلانت» آن را به گردشگران در سال ۲۰۱۷ توصیه می‌کند، “اوهرید” یکی از شهرهای کشور مقدونیه است که به بهشت گردشگران معروف است.

این شهر میزبان ۳۰ آرامگاه تاریخی است و همچنین بقایای کاخ‌هایی که رومی‌ها در زمان فرمانروایی خود در این شهر ساخته‌اند جلوه ویژه‌ای به این شهر داده است. دریاچه زیبای اوهرید که ژرف‌ترین دریاچه اروپاست نیز در این شهر قرار دارد.

تصویر و عکس شماره ۵ ⇩تصویر و عکس 10 شهر گیرا جهان در سال 2017
۶. پیستویا (ایتالیا)

از شهر پیستویا که در ناحیه توسکانی ایتالیا قرار دارد، به سبب تمرکز هنر و سازنده ای در این شهر با عنوان “فلورانس کوچولو” یاد می‌شود؛ اما با این حضور این شهر زیبا در مقایسه با فلورانس گردشگران بسیار کمتری دارد، اما در سال ۲۰۱۷ که پیستوریا شهر فرهنگ ایتالیا برگزیده شده، همه‌چیز عوض خواهد شد. این فرصت بسیار عالی ای است که این شهر ظرفیت‌های گرشگری ناحیه توسکانی ایتالیا را به اکران قرار بدهد.

تصویر و عکس شماره ۶ ⇩تصویر و عکس 10 شهر گیرا جهان در سال 2017
۷. سئول (کره‌جنوبی)

تلاش‌های زیادی در طول بیش از یک دهه اخیر برای تبدیل سئول به شهری زیبا و گیرا برای گردشگران صورت گرفته و با انجام چند برنامه عظیم عمرانی این شهر آماده است تا چهره جدید خود را در سال ۲۰۱۷ برای بازدیدکنندگان پرده برداری کند. سئول در امسال میلادی میزبان بیش از ۱۰ میلیون گردشگر بین‌المللی بوده است.

تصویر و عکس شماره ۷ ⇩تصویر و عکس 10 شهر گیرا جهان در سال 2017
۸. لیسبون (پرتغال)

نام شهر لیسبون پرتغال علی‌رغم اینکه دارای فرهنگ، مناظر و آشپزی فوق‌العاده‌ای است، کمتر در جوار شهرهای معروف جنوب اروپا چون بارسلون و رم نگاه کرده می‌شود؛ اما همین بحث سبب شده تا پایتخت پرتغال شهری کم هزینه برای گردشگران باشد و کاهش نرخ یورو نیز مزید بر دلیل بوده است. لیسبون در ۷ سال اخیر یکی از بالاترین نرخ‌های رشد را در جذب گردشگر بین‌المللی تصویب کرده است.

تصویر و عکس شماره ۸ ⇩تصویر و عکس 10 شهر گیرا جهان در سال 2017
۹. مسکو (کشور روسیه)

کشور روسیه در چند سال اخیر تمرکز ویژه‌ای بر تقویت گردشگری خود داشته است و بر اساس اعلام انجمن گردشگری کشور روسیه، تا به حال بیش از ۲۹.۴ میلیون نفر از جاذبه‌های گردشگری این کشور در امسال میلادی بازدید کرده‌اند. در این میان مسکو که میزبان رقابت‌های جام جهانی فوتبال در سال ۲۰۱۸ است به سبب گوناگونی در جاذبه‌های گردشگری فرهنگی، تاریخی و هنری خود پربازدیدترین شهر کشور روسیه بوده است.

تصویر و عکس شماره ۹ ⇩تصویر و عکس 10 شهر گیرا جهان در سال 2017
۱۰. پورتلند (آمریکا)

شهر پورتلند در ایالت اورگان آمریکا که از آن به عنوان “شهر آینده آمریکا” یاد می‌شود، مقصدی محبت آمیز و صمیمی، پایدار و اخلاقی است که حیات خوب و تفریحات را در مقایسه با جاه‌طلبی و بلندپروازی در اولویت قرار می‌دهد.

تصویر و عکس شماره ۱۰ ⇩تصویر و عکس 10 شهر گیرا جهان در سال 2017
رودخانه “ویلامیت” شهر پورتلند را به دو بخش تقسیم می‌کند و قله‌های کوهستانی نیز شهر را محصور کرده است. گردشگرانی که در سال آینده به پورتلند سفر می‌کنند این فرصت را خواهند داشت تا خورشیدگرفتگی ۲۱ اوت یکی از شگفت‌انگیزترین پدیده‌های نرمال جهان را به درستی بینید.

*با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما، کمک کنيد*

تهیه از: ترگل چ.

جهانگردی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

دل می‌رود ز دستم صاحب دلان خدا را
««« »»»
دردا که راز پنهان خواهد شد آشکارا

۱۰ شهر گیرا دنیا در سال ۲۰۱۷ (۱۰ عکس)

TT / 217 — TP / 22%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

تبلیغات