امن ترین محل های جهان در نبرد بین المللی سوم! (۴ عکس)


امن ترین مکان های جهان در جنگ جهانی سوم!

طبق گزارشات انجمن پژوهشگران امریکایی، در حال حاضر تعداد ۳۵۰/۱۵ کلاهک هسته‌ای در جهان حضور دارد که ۹۰ درصد آنها متعلق به کشور روسیه و امریکاست. چنانچه انسان‌ها بار دیگر نبردی بین المللی راه بیاندازند، احتمالا با آگاهی از مواردی ساده قادر باش از آن مهلکه عظیم جان سلامت به در برد.
چند هفته پیش کشور ترکیه اخطار داد که چالش در کشور سوریه نقطه آغاز جنگ‌جهانی سوم خواهد بود به این علت که ابرقدرت‌های بین المللی در حال حامی ای از طرفان درگیر در این کشور جنگ‌زده هستند.
در این ارتباط، بدیعمان کورتولموس، قائم مقام رییس وزیران کشور ترکیه می‌گوید: ”چنانچه این جنگ چریکی ادامه یابد، پس از این، مجوز بدهید شفاف نقل بکنیم، امریکا و کشور روسیه نهایتا وارد جنگ با همدیگر خواهند شد.”
بدبینان از وقتی که هواپیمای انولا گی (Enola Gay) امریکا در آگوست ۱۹۴۵، هیروشیما را با بمب هسته ای بمباران کرد، یک جنگ نهایی تمام‌عیار که سبب نابودی همه کشورها خواهد شد را پیش‌بینی کرده‌اند.
در حالی که در جنگ خنک دو توانایی بزرگ درگیر جنگ با همدیگر بودند، هفت کشور دیگر توانایی هسته‌ای یافتند: انگلستان، کشور فرانسه، کشور چین، هند، کشور پاکستان، اسرائیل و کشور کره شمالی.
طبق گزارشات انجمن پژوهشگران امریکایی، در حال حاضر تعداد ۳۵۰/۱۵ کلاهک هسته‌ای در جهان حضور دارد که ۹۰ درصد آنها متعلق به کشور روسیه و امریکاست.
چنانچه انسان‌ها بار دیگر نبردی بین المللی راه بیاندازند، احتمالا با آگاهی از مواردی ساده قادر باش از آن مهلکه عظیم جان سلامت به در برد.
به جنوب بروید
تصویر و عکس شماره ۱ ⇩
تصویر و عکس امن ترین جاهای جهان در جنگ بین المللی سوم!
از آن مکانی که قدرت‌های هسته‌ای جهان در نیمکره شمالی جهان قرار دارند، بهتر است نیمکره جنوبی را برای زندگی برگزید.
کشورهایی مانند کشور استرالیا، نیوزیلند، افریقای جنوبی و آرژانتین آب‌وهوای معتدلی داشته و محیط بسیار زیادی برای رشد مواد خوراکی ای دارند، و از آن مکانی که در مسیر جنگ هسته‌ای هم قرار ندارند، احتمال هدف قرار گرفتن آنها نزدیک به صفر است.
در یکی از رمان‌های اصیل و تخیلی رمان‌نویس انگلیسی، نویل شوت، بنام ”در ساحل”، قصه این طور آغاز می‌شود که در تاثیر وقوع جنگ هسته ای، نیمکره شمالی زمین از بین رفته و ابرهای رادیواکتیو به طرف کشور استرالیا پیش می‌روند و …
در این قصه اشاره به این شده که ملبورن یکی از خوب ترین مکان‌های برای در امان ماندن از تبعات جنگ هسته ای است به این علت که چنانچه جنگ هسته‌ای در نیمکره شمالی آغاز شود، ملبورن کشور استرالیا یکی از واپسین مکان‌هایی است که تشعشات و ابرهای هسته‌ای به آنجا خواهند رسید.
چنانچه جنگ وسعت بیشتری یابد، می‌توان به قطب جنوب رفت. قطعا برودت زیاد این ناحیه اذیت کننده است اما چنانچه ذخایر کافی همراه داشته و پناهگاه خوبی هم یابید، این احتمال حضور دارد که چند ماه بیشتر دوام بیاورید.
جان سلامت به در بردن از انفجار
طبق یکی از گزارشات انتشار داده شده از سوی دولت امریکا در سال ۲۰۱۰، چنانچه در نزدیکی مکان اصابت یا انفجار بمب هسته ای واقع باشید، متاسفیم، شانسی برای زنده ماندن ندارید!
هر چند چنانچه چند کیلومتر با مکان انفجار فاصله داشته باشید، از همان فاصله دور شاهد یک درخشش روشن و آنی خواهید بود و موج انفجار در کمتر از چند ثانیه شما را خواهد گرفت.
برای پیش گیری از پاره شدن پرده‌های گوش دهان‌تان را گشوده و دویدن را آغاز کنید:حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه فرصت دارید که از تشعشع هسته ای فرار کنید. چنانچه از قبل آدرس پناهگاهی را در ذهن دارید، با نهایت سرعت خود را به آن جا منتقل بکنید.
تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس امن ترین جاهای جهان در جنگ بین المللی سوم!
فرار از گردوغبار هسته ای
وقتی که خانم هیلاری کلینتون در سال ۲۰۱۰، ریاست وزارت امورخارجه امریکا را عهده‌دار بود این طور نقل کرد: ”تعداد سلاح‌ها و مهمات هسته ای فعلی به اندازه‌ای است که به سادگی می‌توانیم جهان را چند بار با خاک یکسان کنیم.”
هر چند کسی نمی‌داند منظور کلینتون از این صحبت‌ها محو کردن ”زندگی” انسان‌هاست یا خرابی کلی سیاره زمین.
بعضی از پژوهشگران پیش‌بینی کرده‌اند که غبار بسیار حجیمی از انفجارهای هسته ای پی‌در‌پی سبب پوشانیده شدن خورشید شده و شاهد پدیده ”فصل زمستان هسته ای” خواهیم بود؛ در آن صورت تنها راه برای زنده ماندن، پناه بردن به زیر زمین خواهد بود.
شماری از میلیونرهای سرشناس از مدت‌ها پیش آغاز به ساخت پناهگاه‌های مخصوصی برای چنین پیشامدی کرده‌اند؛ برای مثال در ایالت کانزاس امریکا پناهگاهی بنام Atlas Missile Silo در حال ساخت است که قادر به نگهداری ۷۰ نفر به مدت پنج سال است.
این پناهگاه دارای تمهیداتی مانند باغچه سبزیجات هیدروپونیک، تانکرهای عظیم ذخیره آب، ژنراتور برق و توربین‌های بادی است.
تصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس امن ترین جاهای جهان در جنگ بین المللی سوم!
هر چند با توجه به غیرمسکونی بودن کلکسیون جزایر Bikini Atoll پس از گذشت ۶۰ سال از امتحانات هسته‌ای امریکا، به نگاه می‌رسد این میلیونرها نیازمند استراتژی تازه ای باشند.
آخرالزمان
احتمالا گریزی از جنگ‌جهانی سوم نباشد و دیر یا زود شاهد وقوع آن باشیم اما امکان ندارد که شاهد یک آخرالزمان هسته ای باشیم به این علت که مسلما هیچ کشوری نمی‌ خواهد نخستین آغاز کننده چنین قیامتی شناخته شود. البته پیشنهاد می‌کنیم نزدیک کشورهای پر خطری که هر لحظه احتمال هجوم هسته ای به آنها حضور دارد نزیید.
تصویر و عکس شماره ۴ ⇩تصویر و عکس امن ترین جاهای جهان در جنگ بین المللی سوم!
امیدواریم چنین نبردی هرگز آغاز نشود، هر چند احتمال وقوع آن را نمی‌توان رد کرد. پس پیشنهاد می‌کنیم تا هنوز فرصت هست چند صباحی را در طبیعت خوشگل به ماهیگیری توجه بکنید، کوهنوردی را از یاد نبرید، زندگی در جنگل و صید جانداران را آزمایید و یا چنانچه اهل مسافرت و رانده شدن از منزل نیستید، یک باغچه کوچولو تهیه کرده و به پرورش گل‌وگیاه توجه بکنید. برگزیده اینکه تا فرصت هست، از زندگی صفا بکنید!

__________________

تهیه و تدوین: مرواريد ض.

جهانگردی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

حافظا گر ندهد داد دلت آصف عهد
««« »»»
کام دشوار به دست آوری از خودکامی

امن ترین محل های جهان در نبرد بین المللی سوم! (۴ عکس)

TT / 275 — TP / 31%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال