۱۰ کشور گرم در دنیا +تصویر و عکس


۱۰ کشور گرم در جهان +عکس

گرما در برخی از کشورهای دنیا به قدری است که حیات ساکنین آنجا را مختل می‌کند. مکزیک مکزیک که در مرکز قاره‌ی پهناور ایالات متحده واقع شده است،

گرم ترین کشورهای جهان+تصاویر

: گرما در برخی از کشورهای دنیا به قدری است که حیات ساکنین آنجا را مختل می‌کند. مکزیک مکزیک که در مرکز قاره‌ی پهناور ایالات متحده واقع شده است، اغلب در فیلم‌های هالیوودی جاای خشک و پر خطر نشان داده می‌شود که البته چندان هم دور از حقیقت نیست. در تابستان‌ها روزهایی هستند که دمای گرما در برخی از کشورهای دنیا به قدری است که حیات ساکنین آنجا را مختل می‌کند.

مکزیک

تصویر و عکس شماره ۱ ⇩

تصویر و عکس 10 کشور گرم در جهان +تصویر و عکس

مکزیک که در مرکز قاره‌ی پهناور ایالات متحده واقع شده است، اغلب در فیلم‌های هالیوودی جاای خشک و پر خطر نمایان کرده می‌شود که البته چندان هم دور از حقیقت نیست. در تابستان‌ها روزهایی هستند که دمای این کشور به ۵۰ درجه‌ی سانتیگراد می‌رسد. با این حضور این گرما مانع آن نشده است که مکزیک در تابستان مقصد محبوبی برای گردشگران نباشد.

سومالی

تصویر و عکس شماره ۲ ⇩تصویر و عکس 10 کشور گرم در جهان +تصویر و عکس

سومالی که کشوری ناامن است، در فهرست گرمترین کشورهای کره‌ی زمین قرار می‌گیرد. این کشور که در منطقه‌ی شاخ آفریقا واقع شده است، در طول سال، روزهای بارانی زیادی را نمی‌بیند. دمای هوا به ۵۰ درجه‌ی سانتیگراد می‌رسد و به دلیل عدم آب کافی، قحطی و بدخوری در این کشور به وضوح قابل مشاهده است.

کشور هند

تصویر و عکس شماره ۳ ⇩تصویر و عکس 10 کشور گرم در جهان +تصویر و عکس

شبه قاره‌ی کشور هند در فصل گرما، دارای میانگین دمایی ۵۰ درجه‌ی سانتیگراد در بخش‌های غربی، جنوبی و مرکزی است؛ هر چندین که این دمای بالا موقت است. البته مکان‌هایی چون کرالا و گوآ حتی در فصل زمستان هم جزو نواحی گرم جهانگردی محسوب می‌شوند.

سودان

تصویر و عکس شماره ۴ ⇩تصویر و عکس 10 کشور گرم در جهان +تصویر و عکس

همان‌طور که پیوسته دیده‌ایم، کشورهای آفریقایی اغلب کشورهای گرم و خشکی هستند. سودان هم یکی از گرمترین و خشک‌ترین کشورهای این قاره است که دمای میانگین آن به ۵۲ درجه‌ی سانتیگراد می‌رسد. بیابان ‌زایی جزو اساسی‌ترین معضلات این کشور بوده و دمای بالای هوا، قحطی و خشک‌سالی، حیات انسان‌ها، گیاهان و جانداران را در معرض خطر گذاشته است. در این کشور تقریبا هیچوقت باران نمی‌بارد.

عمان

تصویر و عکس شماره ۵ ⇩تصویر و عکس 10 کشور گرم در جهان +تصویر و عکس

عمان کشوری عربی و جزو پولدار ترین کشورهای دنیا است و در فهرست خشک‌ترین‌ و گرمترین کشورهای دنیا نیز مکان می‌گیرد. در این کشور حدود ۵ الی ۶ ماه دمای هوا بین ۵۰ تا ۵۳ درجه‌ی سانتیگراد است. باحال است آگاهی بدارید که از ثروت این کشور برای رویارویی با شرایط سخت آب‌وهوایی استفاده می‌شود تا حیات شهروندان آن با آسانی جلو برود.

ایران

تصویر و عکس شماره ۶ ⇩تصویر و عکس 10 کشور گرم در جهان +تصویر و عکس

نگاه کردن نام ایران در این فهرست چندان هم دور از تصور عدم. ایران جزو کشورهای چهار فصل محسوب می‌شود، هر چندین در برخی از نقاط دمای هوا به ۵۰ درجه‌ی سانتیگراد هم می‌رسد. این کشور نیز جزو نواحی خشک و گرم جهان است و مردمان آن در فصل گرما با معضلات انبوه ای دست و پنجه نرم می‌کنند.

الجزایر

تصویر و عکس شماره ۷ ⇩تصویر و عکس 10 کشور گرم در جهان +تصویر و عکس

تقریبا شرایط آب‌وهوایی تمام کشورهای آفریقایی یکسان است و الجزایر نیز از این قاعده مستثنی نیست. در این کشور شماری کوه پوشیده ازبرف حضور دارد، اما اکثرا آب‌وهوا گرم و خشک است. دمای میانگین هوا ۵۰ تا ۵۳ درجه است و بیشترین دما متعلق به منطقه‌ی صلاح است. نواحی ساحلی این کشور باران را تجربه می‌کنند، اما این پدیده در قسمت‌های مرکزی هرگز اتفاق نمی‌افتد.

کشور عراق

تصویر و عکس شماره ۸ ⇩تصویر و عکس 10 کشور گرم در جهان +تصویر و عکس

غیر از نبرد، کشور عراق با معضلات دیگری چون خشکسالی نیز مواجه است. این کشور همسایه، دمایی بین ۴۸ تا ۵۴ درجه‌ی سانتیگراد را تجربه می‌کند و دمای هوا در بیشتر روزهای سال بالای ۴۰ درجه است. به شبیه به ایران، کشور عراق نیز مناطقی دارد که در زمستان‌ها شاهد بارش برف است، ولی در بیشتر نواحی گرمای هوا بیداد می‌کند.

کشور عربستان سعودی

تصویر و عکس شماره ۹ ⇩تصویر و عکس 10 کشور گرم در جهان +تصویر و عکس

کشور عربستان، کشوری دیگر از منطقه‌ی خاورمیانه است که مردمش جزو ثروت‌مندترین مردمان دنیا هستند. با حضور گرمای زیاد و خشکی فراوان، حکومت این کشور با مدیریت صحیح شرایط، سبب شده که سفتی زیادی متوجه شهروندانش نباشد. دمای هوا در کشور عربستان در روزهای تابستان به ۵۴ درجه‌ی سانتیگراد می‌رسد.

لیبی

تصویر و عکس شماره ۱۰ ⇩تصویر و عکس 10 کشور گرم در جهان +تصویر و عکس

به گرمترین کشور دنیا رسیدیم. لیبی به قدری گرم است که مردمان این کشور با معضلات پوستی دست و پنجه نرم می‌کنند. سال ۱۹۲۲ این کشور با دمای ۵۷/۸ درجه‌ی سانتیگراد، رکورد گرمترین نقطه‌ی دنیا را بنام خود به تصویب رساند. با حضور بیابان‌های فراوان حیات در این کشور آسان نیست.

————————————-

مسئول متن : شادی س.

جهانگردی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ز دور باده به جان راحتی رسان ساقی
««« »»»
که رنج خاطرم از جور دور گردون است

۱۰ کشور گرم در دنیا +تصویر و عکس

TT / 216 — TP / 30%

با دیگران به اشتراک بگذارید

[ منبع این خبر سایت سرزه می باشد. ]

در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با مسئول سایت جوونی | جدیدترین اخبار روز ایران و دنیا دارید روی این قسمت کلیک کنید.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات

دانلود سریال خارجی

دانلود فیلم ایرانی

دانلود فیلم خارجی

دانلود فیلم و سریال